Carbo Activ (Carbo Med), kapsułki, 200 mg, 20 szt
4.89 zł

Carbo Activ (Carbo Med), kapsułki, 200 mg, 20 szt

Carbo Activ (Carbo Med), kapsułki, 200 mg, 20 szt
Ostatnia cena produktu
4.89 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Węgiel leczniczy jest najsilniejszym środkiem adsorbującym stosowanym w lecznictwie.

Skład

Węgiel leczniczy (Carbo medicinalis) 200mg;
Skład kapsułki: żelatyna, tytan dwutlenek, żółcień chinolinowa, indygotyna do 300mg.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat:
W lżejszych zatruciach pokarmowych z objawami wzdęć lub nadmiernej fermentacji jelitowej tradycyjnie przyjmuje się doustnie 4-6 kapsułek kilka razy dziennie, aż do ustąpienia objawów.
W poważniejszych przypadkach biegunki:
zawartość 15-30 kapsułek wysypać do niewielkiej ilości wody i przyjmować w postaci zawiesiny co godzinę (3-4 razy) do ustąpienia objawów.
W przypadku zatruć chemicznych i w zatruciach lekami przyjąć niezwłocznie po 10 kapsułek węgla, popijając wodą, a następnie powtórzyć tę dawkę kilkakrotnie. Natychmiast zawiadomić lekarza, który zdecyduje o dalszym postępowaniu.
W poważniejszych zatruciach podaje się jednorazowo 4-10 g węgla leczniczego (zawartość 20-50 kapsułek) w postaci zawiesiny w wodzie.
Zawiesinę można podawać sondą żołądkową podczas płukania żołądka.
Dzieci powyżej 1 roku życia W przypadku zatruć lekami lub substancjami chemicznymi podaje się zwykle jednorazowo 10-20 kapsułek.
Dzieciom poniżej 4 roku życia należy zawartość kapsułek wsypać do niewielkiej ilości wody i podać w postaci zawiesiny.
Niemowlętom w przypadku zatruć podaje się przeciętnie jednorazowo 1 g (zawartość 5 kapsułek ) na kg wagi dziecka.

Działanie

Węgiel leczniczy stanowi sproszkowany węgiel aktywowany, który posiada dużą zdolność adsorbcji. Po przyjęciu doustnym węgiel leczniczy adsorbuje na swojej znacznie rozbudowanej powierzchni wszystkie substancje znajdujące się w przewodzie pokarmowym, w tym toksyny bakteryjne, utrudniając ich wchłanianie z przewodu pokarmowego; zatrzymuje też na swojej powierzchni drobnoustroje (bakterie, grzyby).
Adsorbcji na powierzchni węgla ulega większość stałych produktów leczniczych (salicylany, barbiturany, benzodiazepiny, fenotiazyny, klonidyna, kokaina, środki pobudzające OUN, glikozydy nasercowe, niesterydowe leki przeciwzapalne, nikotyna, paracetamol, inhibitory MAO, propranolol, fenytoina, środki blokujące receptory beta-adrenergiczne, chinina, związki purynowe, zidowudyna.
Węgiel leczniczy nie adsorbuje rozpuszczalników organicznych, w tym alkoholi, słabo adsorbuje sole mineralne rozpuszczalne w wodzie. Węgiel leczniczy nie wchłania się z przewodu pokarmowego. Po podaniu wydala się w całości z kałem.

Wskazania

Zatrucia pokarmowe, biegunki.
Pomocniczo we wzdęciach. W zatruciach lekami i substancjami chemicznymi w porozumieniu z lekarzem.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników, osoby nieprzytomne u których nie zabezpieczono dróg oddechowych, niemowlęta.

Działania niepożądane

Po zastosowaniu znacznych ilości węgla leczniczego obserwuje się zaparcia.

W przypadku biegunki nie ustępującej po podaniu węgla leczniczego należy zasięgnąć porady lekarza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Preparat przechowywać w zamkniętych opakowaniach, w temp. 15-25C.
Chronić od światła i wilgoci.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Węgiel leczniczy podany równocześnie z innymi lekami znacznie osłabia ich wchłanianie z przewodu pokarmowego i ich działanie (dotyczy to środków wymienionych w punkcie "Opis działania" oraz doustnych środków antykoncepcyjnych, leków przeciwzakrzepowych i antybiotyków).

 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Carbo Activ - Carbo medicinalis - zastosowanie i działanie

Skład:

węgiel leczniczy

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Gastroenterologia Medycyna rodzinna

Działanie :

zapierające adsorbujące

Wskazania:

Zatrucia pokarmowe, biegunki. Pomocniczo we wzdęciach.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat w lżejszych zatruciach pokarmowych z objawami wzdęć lub nadmiernej fermentacji jelitowej tradycyjnie przyjmuje się doustnie 4-6 kapsułek kilka razy dziennie, aż do ustąpienia objawów. W poważniejszych przypadkach biegunki zawartość 15-30 kapsułek wysypać do niewielkiej ilości wody i przyjmować w postaci zawiesiny co godzinę (3-4 razy) do ustąpienia objawów. W poważniejszych zatruciach podaje się jednorazowo 4-10 g węgla leczniczego (zawartość 20-50 kapsułek) w postaci zawiesiny w wodzie. Dzieciom poniżej 4 roku życia należy zawartość kapsułek wsypać do niewielkiej ilości wody i podać w postaci zawiesiny. Niemowlętom w przypadku zatruć podaje się przeciętnie jednorazowo 1 g (zawartość 5 kapsułek ) na kg wagi dziecka.

Możliwe skutki uboczne:

Po zastosowaniu znacznych ilości węgla leczniczego obserwuje się zaparcia. Węgiel leczniczy barwi stolec na czarno.

Poinformuj lekarza:

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.