Sorbalgon, opatrunek alginowy, 10 x 10 cm, 10 szt
92.29 zł

Sorbalgon, opatrunek alginowy, 10 x 10 cm, 10 szt

Sorbalgon, opatrunek alginowy, 10 x 10 cm, 10 szt
Ostatnia cena produktu
92.29 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Sorbalgon jest opatrunkiem lub tamponadą składającą  się z włókien alginianu wapnia. W zetknięciu z solami sodowymi występującymi w wydzielinie z rany, włókna alginianu przekształcą się w żel. Zapewnia to uzyskanie wilgotnego środowiska, stwarzającego korzystne warunki dla naturalnego gojenia się rany.

Działanie

Dzięki korzystnym fizycznym i chemicznym właściwościom włókien alginianowych, opatrunek charakteryzuje się dużą pojemnością wchłaniania wydzieliny z rany, co ma szczególne znaczenie w terapii ran średnio do silnie sączących. Sorbalgon dopasowuje się do kształtu rany, szczelnie ją wypełnia i chroni przed wysuszeniem. Dla ran głębokich przeznaczony jest opatrunek do tamponady.

Wskazania

Opatrywanie wszystkich średnio do silnie sączących lub krwawiących ran.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Oczyścić starannie ranę. Następnie nałożyć lub lekko wtamponować Sorbalgon i umocnić odpowiednim opatrunkiem. W przypadku ran suchych można Sorbalgon nasączyć TanderWet Solution lub roztworem Ringera. Zależnie od ilości wydzieliny z rany, Sorbalgon można pozostawić na ranie przez dłuższy czas (do kilku dni). Opatrunek należy zmieniać z chwilą, gdy włókna uległy całkowitemu przekształceniu w żel. Ewentualnie pozostałe w ranie włókna można usunąć przy pomocy roztworu przemywającego. Można je także pozostawić na ranie bowiem organizm zapewnia sprawny rozkład biologiczny takich włókien.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie są znane.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Nie zaobserwowano.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 899 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus