Lubexyl, zawiesina na skórę, 150 ml
28.72 zł

Lubexyl, zawiesina na skórę, 150 ml

Lubexyl, zawiesina na skórę, 150 ml
Ostatnia cena produktu
28.72 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Emulsja oczyszczająca, zawierająca nadtlenek benzoilowy, do leczenia trądziku.

Lubexyl oczyszcza skórę dzięki swoim właściwościom przeciwbakteryjnym, przeciwłojotokowym i rozpuszczającym zaskórniki, sprzyja procesowi gojenia w czasie leczenia trądziku.

 

Lubexyl stosuje się jako mydło w płynie, rozprowadzając na wilgotnej skórze w miejscach objętych zmianami. Po upływie 1-2 minut spłukać dokładnie wodą.

 

Przed użyciem zapoznać się z ulotką znajdującą się wewnątrz opakowania. Preparat do użytku zewnętrznego. Unikać kontaktu z oczami, śluzówkami i włosami. Przechowywać w temperaturze poniżej 25oc w miejscu niedostępnym dla dzieci.

 

 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lubexyl może wybielać tekstylia.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Lubexyl - Benzoylis peroxidum - zastosowanie i działanie

Skład:

nadtlenek benzoilu

Postać:

emulsja na skórę

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie :

przeciwbakteryjne przeciwłojotokowe

Wskazania:

Trądzik, zwłaszcza trądzik zaskórnikowy.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Kilka kropli emulsji nanosi się 2 razy dziennie na zmiany skórne, rozsmarowuje i spłukuje dokładnie wodą po 1-2 minutach. Leczenie trwa zazwyczaj 2-5 tygodni. Unikać silnego nasłoneczniania. Nie dopuszczać do kontaktu preparatu ze spojówkami i błonami śluzowymi nosa i jamy ustnej, włosami i ubraniem.

Możliwe skutki uboczne:

W początkowym okresie leczenia może wystąpić uczucie napięcia skóry, lekkie zaczerwienienie lub pieczenie (jeśli objawy te nie ustąpią w ciągu 5 dni, lek należy odstawić. Po ustąpieniu objawów można kontynuować kurację, stosując preparat rzadziej i/lub pozostawiając go krócej na skórze.

Poinformuj lekarza:

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.