Phytopharm Nerwovit, mieszanka ziołowa fix, 2,5 g, 20 szt
3.70 zł

Phytopharm Nerwovit, mieszanka ziołowa fix, 2,5 g, 20 szt

Phytopharm Nerwovit, mieszanka ziołowa fix, 2,5 g, 20 szt
Ostatnia cena produktu
3.70 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Stosowany jako środek uspokajający i łagodnie rozkurczający mięśnie gładkie przewodu pokarmowego.
 


Skład

100 g mieszanki zawiera: liść melisy (Melissae folium) 30 g, szyszki chmielu (Lupuli strobilus) 20 g, korzeń kozłka lekarskiego (Valerianae radix) 20 g, ziele krwawnika (Millefolii herba) 15 g, liść mięty pieprzowej (Menthae piperitae folium) 15 g – 20 torebek po 2,5 g.

Dawkowanie

 2 torebki mieszanki zalać w termosie 500 ml wody. Odstawić na 20 minut. Pić 2 razy dziennie, rano i wieczorem, po 1 szklance naparu, lub tylko wieczorem pół godziny przed snem. Dzieci od lat 12: 2 razy dziennie 1/2 szklanki naparu.

Wskazania

  • stany niepokoju,
  • zaburzenia snu (zwłaszcza trudności w zasypianiu),
  • stany skurczowe przewodu pokarmowego spowodowane napięciem nerwowym.


 

Przeciwwskazania

nadwrażliwość na składniki preparatu, w tym terpeny i pyłek roślin z rodziny złożonych (Compositae). Nie stosować u dzieci do 12 roku życia. Nie stosować u kobiet w czasie ciąży i karmienia piersią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Phytopharm Nerwovit - zastosowanie i działanie

Skład:

liść melisy szyszki chmielu korzeń kozłka lekarskiego ziele krwawnika liść mięty

Postać:

mieszanka ziołowa

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

uspokajające rozkurcza mięśnie gładkie przewodu pokarmowego

Wskazania:

Stany niepokoju, zaburzenia snu (zwłaszcza trudności w zasypianiu), stany skurczowe przewodu pokarmowego spowodowane napięciem nerwowym.

Dawkowanie:

Doustnie. 5 g mieszanki (2 torebki) zalać w termosie 500 ml (ok. 2 szklanki) wody. Odstawić na 20 minut. Pić 2 razy dziennie (rano i wieczorem) po 1 szklance naparu lub tylko wieczorem, pół godziny przed snem. Dzieci od lat 12  2 razy dziennie 1/2 szklanki naparu.

Możliwe skutki uboczne:

Ze względu na obecność w mieszance ziela krwawnika u osób wrażliwych może dojść do powstania odczynów alergicznych. Sporadycznie mogą wystąpić reakcje nietolerancji na korzeń kozłka („odbijanie”). Preparat może upośledzać sprawność kierujących pojazdami i obsługujących urządzenia mechaniczne w ruchu przez około 2 godziny po przyjęciu preparatu.

Poinformuj lekarza:

Gdy wykazujesz nadwrażliwość na składniki preparatu, w tym na terpeny i/lub pyłek roślin z rodziny złożonych (Asteraceae=Compositae). Gdy cierpisz na kamicę żółciową.