Peroxygel 3.0, 3%, żel, (30 mg / g), 15 g, w tubie
4.10 zł

Peroxygel 3.0, 3%, żel, (30 mg / g), 15 g, w tubie

Peroxygel 3.0, 3%, żel, (30 mg / g), 15 g, w tubie
Ostatnia cena produktu
4.10 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Peroxygel 3,0 to specjalna postać wody utlenionej w żelu, zapobiegająca spływaniu leku z miejsc zastosowaniee, dzięki wytworzonemu na powierzchni rany delikatnemu opatrunkowi błonowemu. Lek zawiera jako subbstancję czynną nadtlenek wodoru w stężeniu 3%.

Skład

Substancja czynna: 100 g preparatu zawiera 10 g wodoru nadtlenku 30%. Substancje pomocnicze: edetynian disodu, poloksamer 407, etanol 96%, kwas fosforowy, stężony, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Nałożyć 0,5-1 cm żelu bezpośrednio na ranę, otarcie lub zadrapanie. Po wyschnięciu tworzy warstwę ochronną w postaci delikatnego opatrunku błonowego. Preparat ma właściwości termoodwracalne. W temperaturze poniżej 20°C i powyżej 45°C jest cieczą. Po zastosowaniu na skórę przybiera postać żelu.

Działanie

Nadtlenek wodoru pod wpływem enzymów znajdujących się w tkankach i wielu bakteriach, rozpada się na wodę i aktywny tlen atomowy. Reakcja ta następuje szybko w obecności między innymi krwi. Wydzielającu się tlen tworzy pianę i usuwa drobnoustroje z miejsca odkażanego, niszczy komórki krwi wypływającej z rany, a także komórki odsłonięte wskutek uszkodzenia skóry, oczyszcza mechanicznie za szczątków uszkodzonej tkanki.
Żel działa bakteriobójczo w ciągu 1 minuty na na bakterie Gram dodatnie i Gram ujemne. Peroxygel 3,0 działa również grzybobójczo na drożdżaki chorobotwórcze, szczególnie Candida albicans oraz grzyby.

Wskazania

Do odkażania ran, otarć i zadrapań skóry.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować u pacjenta występuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Działania niepożądane

W miejscu zastosowania może wystąpić którkie, przemijające pieczenie. Mogą wystąpić reakcje alergiczne u osób nadwrażliwych.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 902 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Peroxygel - Hydrogenii peroxidum - zastosowanie i działanie

Skład:

nadtlenek wodoru

Postać:

żel

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Medycyna rodzinna Medycyna sportowa Dermatologia i wenerologia

Działanie :

przeciwbakteryjne przeciwgrzybicze

Wskazania:

Woda utleniona w żelu. Odkażanie ran, otarć i zadrapań naskórka.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Niewielką ilość żelu nałożyć bezpośrednio na ranę, otarcie lub zadrapanie. Nie stosować do oczu.

Możliwe skutki uboczne:

U osób nadwrażliwych mogą wystąpić skórne reakcje alergiczne (pokrzywka, rumień).

Poinformuj lekarza:

Jeśli wystąpiła nadwrażliwość na składniki preparatu. Gdy stwierdzono u Ciebie znaczne uszkodzenia skóry podlegające doraźnej interwencji chirurgicznej.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus