Gripblocker Zatoki (Grippokaps), 250 mg + 30 mg, kapsułki miękkie, 24 szt.
14.49 zł

Gripblocker Zatoki (Grippokaps), 250 mg + 30 mg, kapsułki miękkie, 24 szt.

Gripblocker Zatoki (Grippokaps), 250 mg + 30 mg, kapsułki miękkie, 24 szt.
Ostatnia cena produktu
14.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat łagodzi objawy przeziębienia i grypy.

Skład

Paracetamol 250 mg, chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg.

Substancje pomocnicze: Makrogol 400, glicerol, glikol propylenowy, powidon K-15/17, woda oczyszczona

Skład otoczki: Żelatyna, glicerol, sorbitol, czerwień koszenilowa E 124, żółcień chinolinowa E 104, woda oczyszczona.
 

Dawkowanie

Lek stosuje się doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat - 2 kapsułki co 4-6 godzin, maksymalnie 8 kapsułek na dobę. Dzieci w wieku 6-12 lat - 1 kapsułka co 6 godzin, maksymalnie 4 kapsułki na dobę.

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe (prawdopodobnie hamuje produkcję prostaglandyn w podwzgórzu), zmniejsza przekrwienie błon śluzowych górnych dróg oddechowych,
 

Wskazania

Lek Grippokaps stosuje się w leczeniu objawów grypy i zakażeń grypopodobnych, przebiegających z gorączką oraz bólami głowy, bólami mięśniowymi i kostno-stawowymi, jak również w leczeniu objawów zapalenia błony śluzowej nosa i zatok przynosowych. Lek może być stosowany u pacjentów, u których stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych i pochodnych kwasu acetylosalicylowego jest niewskazane.

Przeciwwskazania

  • nadwrażliwość na którykolwiek ze skałdników leku
  • stosowanie inhibitorów MAO i do 2 tyg. od zaprzestania ich przyjmowania
  • ciężkie zaburzenia czynności wątroby i nerek
  • niedobór dehydrogenazy gluzoko-6-fosforanowej
  • niedokrwistość
  • nadciśnienie tętnicze i choroby niedokrwienne serca
  • choroba alkoholowa
  • dzieici poniżej 12 roku życia.
     

Działania niepożądane

Działania niepożądane paracetamolu stosowanego w dawkach terapeutycznych występują rzadko i obejmują przemijające dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, skórne reakcje uczuleniowe. Bardzo rzadko wystepuje trombocytopenia, leukopenia, agranulocytoza oraz nefrotoksyczność.

Pseudoefedryna rzadko wywołuje działania niepożądane. Najbardziej znane obejmują tachykardię, niepokój ruchowy i bezsenność, wysypka skórna, zatrzymanie moczu, zaburzenia snu, omamy, podwyższenie ciśnienia w krążeniu płucnym i komorowe zaburzenia rytmu, również pozastosowaniu w dawkach terapeutycznych.
 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Grippokaps - Paracetamolum, Pseudoephedrini hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol chlorowodorek pseudoefedryny

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwgorączkowe przeciwbólowe zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa

Wskazania:

Leczenie objawów grypy i zakażeń grypopodobnych, przebiegających z gorączką oraz bólami głowy, bólami mięśniowymi i kostno-stawowymi, jak również leczenie objawów zapalenia błony śluzowej nosa i zatok przynosowych.

Dawkowanie:

Lek stosuje się doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat - 2 kapsułki co 4-6 godzin, maksymalnie 8 kapsułek na dobę. Dzieci w wieku 6-12 lat - 1 kapsułka co 6 godzin, maksymalnie 4 kapsułki na dobę. U dzieci w wieku poniżej 12 lat leku nie należy stosować bez zalecenia lekarza. Podczas stosowania preparatu nie należy spożywać alkoholu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz chorą wątrobę lub nerki. Gdy przyjmujesz doustne leki przeciwzakrzepowe.  Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.