Lutemac, kapsułki, 6 mg, 30 szt
Lutemac, kapsułki, 6 mg, 30 szt
0.00 zł

Lutemac, kapsułki, 6 mg, 30 szt

Lutemac, kapsułki, 6 mg, 30 szt
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Nasze oczy są szczególnie narażone na działanie czynników zewnętrznych (np. promieniowanie ultrafioletowe, promieniowanie monitora), które negatywnie wpływają na nasz wzrok. Czynniki te, jak również zachodzące w naszym organizmie procesy metaboliczne, prowadzą do powstania wolnych rodników. Dlatego tez korzystne jest uzupełnianie diety w naturalne antyoksydanty.

Do grupy tej należy między innymi luteina. Jest ona podstawowym barwnikiem znajdującym się w centralnej części siatkówki, zwanej plamką żółtą oraz w soczewce. Jej odpowiednie stężenie w siatkówce zapewnia pochłanianie oraz filtrowanie promieniowania UV.

Luteina, wykazując działanie antyoksydacyjne, wpływa korzystnie na funkcję plamki żółtej, wspomaga także ostrość widzenia.

Lutemac zalecany jest dla osób dorosłych w celu uzupełnienia diety w luteinę.
 

Składniki

Modyfikowana skrobia spożywcza, skrobia kukurydziana, syrop glukozowy (substancje wiążące i wypełniające); luteina; askorbinian sodu, dl-a-tokoferol (przeciwutlenia- cze); żelatyna, barwniki - tlenek żelaza czerwony, dwutlenek tytanu (składniki kapsułki).

Zalecane dzienne spożycie

Przyjmować 1 kapsułkę dziennie. Nie przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Producent

POLFA
Karolkowa 22/24
Warszawa
Cechy produktu
PRODUCENT

Lutemac - zastosowanie i działanie

Skład:

luteina

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Okulistyka

Działanie:

uzupełnia dietę w składniki korzystnie wpływające na narząd wzroku

Wskazania:

Uzupełnienie diety osób dorosłych w składniki korzystnie wpływające na narząd wzroku. Preparat jest szczególnie zalecany osobom spędzającym wiele godzin przed komputerem, kierowcom, osobom z zaburzeniami widzenia.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 kapsułka na dobę.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.