Lutemac, kapsułki, 6 mg, 30 szt
16.79 zł

Lutemac, kapsułki, 6 mg, 30 szt

Lutemac, kapsułki, 6 mg, 30 szt
Ostatnia cena produktu
16.79 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Nasze oczy są szczególnie narażone na działanie czynników zewnętrznych (np. promieniowanie ultrafioletowe, promieniowanie monitora), które negatywnie wpływają na nasz wzrok. Czynniki te, jak również zachodzące w naszym organizmie procesy metaboliczne, prowadzą do powstania wolnych rodników. Dlatego tez korzystne jest uzupełnianie diety w naturalne antyoksydanty.

Do grupy tej należy między innymi luteina. Jest ona podstawowym barwnikiem znajdującym się w centralnej części siatkówki, zwanej plamką żółtą oraz w soczewce. Jej odpowiednie stężenie w siatkówce zapewnia pochłanianie oraz filtrowanie promieniowania UV.

Luteina, wykazując działanie antyoksydacyjne, wpływa korzystnie na funkcję plamki żółtej, wspomaga także ostrość widzenia.

Lutemac zalecany jest dla osób dorosłych w celu uzupełnienia diety w luteinę.
 

Składniki

Modyfikowana skrobia spożywcza, skrobia kukurydziana, syrop glukozowy (substancje wiążące i wypełniające); luteina; askorbinian sodu, dl-a-tokoferol (przeciwutlenia- cze); żelatyna, barwniki - tlenek żelaza czerwony, dwutlenek tytanu (składniki kapsułki).

Zalecane dzienne spożycie

Przyjmować 1 kapsułkę dziennie. Nie przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 959 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Producent

POLFA
Karolkowa 22/24
01-207 Warszawa

Lutemac - zastosowanie i działanie

Skład:

luteina

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Okulistyka

Działanie :

uzupełnia dietę w składniki korzystnie wpływające na narząd wzroku

Wskazania:

Uzupełnienie diety osób dorosłych w składniki korzystnie wpływające na narząd wzroku. Preparat jest szczególnie zalecany osobom spędzającym wiele godzin przed komputerem, kierowcom, osobom z zaburzeniami widzenia.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 kapsułka na dobę.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.