Silimax, kapsułki twarde, 70 mg, 30 szt
8.49 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Silimax, kapsułki twarde, 70 mg, 30 szt

Silimax, kapsułki twarde, 70 mg, 30 szt
8.49 zł
BEZPŁATNIE
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

Sylimaryna-wyciąg z owocu ostropestu zawiera pochodne flawonolu (sylibininę, sylidiaminę i sylikrystynę).Skład

(1 kapsułka zawiera): substancja czynna: sylimaryna 70 mg; składniki pomocnicze: laktoza, stearynian magnezu, żelatyna, dwutlenek tytanu (E171), tlenek żelaza (E 172).

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej: 1 kapsułka trzy razy dziennie po posiłku lub według wskazań lekarza, przy czym dawka minimalna wynosi 200 mg na dobę, a maksymalna 400 mg w przeliczeniu na sylibininę. Okres stosowania leku skonsultować z lekarzem. Trwa on od kilku tygodni do kilku miesięcy. Lek jest skuteczny w przypadku systematycznego stosowania. Terapia lekiem nie odnosi skutków jeśli w czasie jej stosowania nie unika się szkodliwych dla wątroby środków np. alkoholu.

Działanie

Sylimaryna stabilizuje błony komórkowe hepatocytów wątrobowych, chroni komórki wątroby przed działaniem związków toksycznych. Działanie preparatu tłumaczy się pobudzeniem zdolności regenerujących wątrobę.

Wskazania

Stany po uszkodzeniu wątroby spowodowanych zewnętrznymi czynnikami toksycznymi np. alkoholem, tetrachlorkiem węgla, środkami ochrony roślin, toluenem, ksylenem. Wspomagająco w zaburzeniach czynności wątroby i w przewlekłych stanach zapalnych wątroby.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu lub na rośliny z rodziny Compositae

Działania niepożądane

Działanie przeczyszczające.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 857 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Silimax - Silibi mariani extractum siccum - zastosowanie i działanie

Skład:

sylimaryna

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Choroby wewnętrzne Gastroenterologia

Działanie :

ochronnie na wątrobę

Wskazania:

Preparat stosowany u pacjentów ze schorzeniami wątroby powoduje poprawę czynności wątroby oraz poprawę samopoczucia i zmniejszenie dolegliwości trawiennych. Preparat zawiera sylimarynę (wyciąg z owocu ostropestu), która stabilizuje błony komórkowe hepatocytów wątrobowych, przez co chroni komórki wątroby przed działaniem związków toksycznych. Działanie preparatu tłumaczy się pobudzeniem zdolności regenerujących wątrobę.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 kapsułka 3 razy dziennie po posiłku. Dawka minimalna wynosi 200 mg dziennie, maksymalna - 400 mg dziennie w przeliczeniu na sylibininę. Preparat należy stosować od kilku tygodni do kilku miesięcy z przerwami. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Sporadycznie słabe działanie przeczyszczające.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY