Cardiofil, tabletki, 60 szt
Cardiofil, tabletki, 60 szt
0.00 zł

Cardiofil, tabletki, 60 szt

Cardiofil, tabletki, 60 szt
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat zawiera kawas acetylosalicylowy, jego małe dawki długotrwale hamują agregację płytek krwi, co odgrywa istotną rolę w zapobieganiu powstawania zakrzepu.

Skład

(1 tabletka):

  • substancje czynne: kwas acetylosalicylowy 100 mg, tlenek magnezu 11,2 mg
  • substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, sorbitol, stearynian magnezu, karboksymetyloskrobię sodową, talk.

 

Dawkowanie

1/2 tabletki po porannym posiłku raz na dobę lub jedna tabletka po porannym posiłku co drugą dobę; dawkę można zwiększyć do 1 tabletki raz na dobę.

Działanie

Małe dawki kwasu acetylosalicylowego długotrwale hamują agregację płytek krwi, co odgrywa istotną rolę w zapobieganiu powstawania zakrzepu. W większych dawkach kwas acetylosalicylowy wykazuje także działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.

Zawarty w preparacie tlenek magnezu działa osłaniająco na śluzówkę żołądka ( co osłabia niekorzystne miejscowe działanie kwasu acetylosalicylowego).

Wskazania

Hamowanie agregacji płytek krwi:

  • w niestabilnej chorobie wieńcowej,
  • w świeżym zwale serca i w zapobieganiu powtórnemu zawałowi serca,
  • w zapobieganiu zakrzepicy naczyń wieńcowych u pacjentów z wieloma czynnikami ryzyka,
  • po zabiegach chirurgicznych lub interwencyjnych na naczyniach,
  • po przebytym udarze niedokrwiennym mózgu.

Przeciwwskazania

Uczulenie na kwas acetylosalicylowy lub inne salicylany, skaza krwotoczna, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, w ostatnim trymestrze ciąży, w chorobach wirusowych (szczególnie grypa i ospa wietrzna) u dzieci do 12 lat.

Działania niepożądane

Rzadko występują zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: nudności, wymioty, biegunka oraz niewielkie krwawienia z przewodu pokarmowego, jak również szumy uszne. |
Niekiedy uczynnienie choroby wrzodowej oraz krwawienie z przewodu pokarmowego.
Sporadycznie reakcje nadwrażliwości: pokrzywka, rumień, napady duszności, skurcz oskrzeli.
Opisano nieliczne przypadki zaburzeń czynności wątroby (zwiększenie aktywności aminotransferaz) i nerek, hipoglikemii oraz reakcji skórnych o szczególnie ciężkim przebiegu. Kwas acetylosalicylowy może wydłużyć czas krzepnięcia krwi.

Producent

FILOFARM
Kazimierza Pułaskiego 39
Bydgoszcz
Cechy produktu
PRODUCENT

Cardiofil - Acidum acetylsalicylicum, Magnesii oxidum - zastosowanie i działanie

Skład:

kwas acetylosalicylowy tlenek magnezu

Postać:

tabletki

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Kardiologia

Działanie:

przeciwzakrzepowe wspomaga terapię schorzeń układu krążenia

Wskazania:

Hamowanie agregacji płytek krwi w chorobie wieńcowej, w świeżym zawale serca i w zapobieganiu zakrzepicy naczyń wieńcowych, po zabiegach chirurgicznych lub interwencyjnych na naczyniach, po przebytym udarze niedokrwiennym mózgu.

Dawkowanie:

Doustnie. Jeśli lekarz nie zaleci inaczej 1/2 tabletki raz dziennie lub 1 tabletka co drugi dzień, po śniadaniu. Dawkę można zwiększyć do 1 tabletki raz na dobę.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko występują zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego nudności, wymioty, biegunka oraz niewielkie krwawienia z przewodu pokarmowego, jak również szumy uszne. Sporadycznie dochodzi do reakcji nadwrażliwości w postaci np. napadów duszności lub reakcji skórnych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na salicylany, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, skazę krwotoczną, zaburzenia krzepnięcia krwi, cukrzycę, astmę, choroby nerek i/lub wątroby. Gdy przyjmujesz leki przeciwzakrzepowe, sulfonamidy, doustne leki przeciwcukrzycowe. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.