Bionect, krem, 15 g
18.48 zł

Bionect, krem, 15 g

Bionect, krem, 15 g
Ostatnia cena produktu
18.48 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Krem Bionect jest preparatem miejscowym, którego głównym składnikiem jest kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy jest biologicznym polisacharydem znajdującym się w przestrzeni międzykomórkowej większości tkanek. Dzięki swoim właściwościom hydrofilowym utrzymuje prawidłową zawartość wody w przestrzeni międzykomórkowej, ułatwiając w ten sposób migrację komórek.

Skład

Składnik główny: sól sodowa kwasu hialuronowego 0,2%.
Pozostałe składniki: Monostearynian glikolu polietylenowego 400, ester decylowy kwasu oleinowego, wosk emulgujący, gliceryna, roztwór sorbitolu 70%, dehydrooctan sodu, p-hydroksybenzoesan metylu, p-hydroksybenzoesan propylu, aromat, woda oczyszczona.

Wskazania

Krem Bionect jest zalecany w leczeniu uszkodzeń i ran skóry. W szczególności, jest przeznaczony do pokrywania świeżych i trudno gojących się ran (otarć, miejsc pobrania przeszczepów i ran pooperacyjnych, oparzeń pierwszego i drugiego stopnia, owrzodzeń naczyniowych i metabolicznych oraz odleżyn).
Dzięki swoim właściwościom zapewnia wilgotne środowisko rany oraz chroni przed mechanicznymi mikrouszkodzeniami.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Rany i owrzodzenia powinny być oczyszczone i zdezynfekowane przed leczeniem. Należy nałożyć cienką warstwę kremu na powierzchnię rany, dwa lub więcej razy dziennie. Powierzchnię, na którą został nałożony krem należy przykryć sterylną gazą i sterylnym bandażem.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie należy stosować u pacjentów ze stwierdzoną indywidualną nadwrażliwością na składniki wyrobu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Bionect - zastosowanie i działanie

Skład:

kwas hialuronowy

Postać:

aerozol żel pianka krem

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Medycyna rodzinna Dermatologia i wenerologia

Działanie :

ochronne

Wskazania:

Zalecany w leczeniu uszkodzeń i ran skóry. W szczególności, jest przeznaczona do pokrywania świeżych i trudno gojących się ran (otarć, miejsc pobrania przeszczepów i ran pooperacyjnych, oparzeń pierwszego i drugiego stopnia, owrzodzeń naczyniowych i metabolicznych oraz odleżyn). Dzięki swoim właściwościom zapewnia wilgotne środowisko rany oraz chroni przed mechanicznymi mikrouszkodzeniami.

Dawkowanie:

Rany i owrzodzenia powinny być oczyszczone i zdezynfekowane przed leczeniem. Należy pokryć powierzchnię rany jednolitą warstwą  dwa lub więcej razy dziennie. Zaopatrzona w ten sposób rana powinna zostać przykryta sterylnym opatrunkiem z gazy i sterylnym bandażem.

Możliwe skutki uboczne:

Możliwa nadwrażliwość na składniki preparatu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.