TenderWet 24, opatrunek jałowy, średni 4 cm, (Hart), 1 szt
8.39 zł

TenderWet 24, opatrunek jałowy, średni 4 cm, (Hart), 1 szt

TenderWet 24, opatrunek jałowy, średni 4 cm, (Hart), 1 szt
Ostatnia cena produktu
8.39 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Opatrunek dla ran wymagających aktywnego oczyszczenia.

Działanie


  • Roztwór Ringera zawarty w opatrunku jest oddawany do rany. Jednocześnie następuje wychwytywanie zawierającej drobnoustroje wydzieliny przez warstwę chłonną. Następuje aktywne oczyszczanie rany.
  • Opatrunek nadaje się również do delikatnego oddzielania tkanki martwiczej, szczególnie, gdy chirurgiczne opracowanie rany nie jest możliwe.
  • Tworzy w ranie wilgotne środowisko, przyspieszające gojenie.
  • Opatrunki TenderWet oraz TenderWet 24 należy przed opatrzeniem rany aktywować roztworem Ringera. Obecnie dostępne są też aktywne wersje tych opatrunków: TenderWet active cavity i TenderWet 24 active . Stosowanie wersji aktywnych pozwala na zaoszczędzenie czasu osoby nakładającej opatrunek oraz na uniknięcie ewentualnych pomyłek w odpowiednim doborze dawki roztworu Ringera.
  • Czas działania opatrunków TenderWet i TenderWet active cavity wynosi 12 godzin. Z kolei dla TenderWet 24 oraz TenderWet 24 active, z powodu dwukrotnie większej pojemności, zmiany opatrunku następują co 24 godziny.


Od strony zewnętrznej, oznaczonej paskami, opatrunek jest dodatkowo pokryty wodoodporną warstwą, która chroni opatrunek przed przemoczeniem.

Wskazania

Rany klinicznie zakażone, rany trudno gojące się (odleżyny, owrzodzenia podudzia, zgorzel cukrzycowa).

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h