Otovent zestaw, (1 końcówka nosowa + 5 balonów), 1 zestaw
Otovent zestaw, (1 końcówka nosowa + 5 balonów), 1 zestaw
0.00 zł

Otovent zestaw, (1 końcówka nosowa + 5 balonów), 1 zestaw

Otovent zestaw, (1 końcówka nosowa + 5 balonów), 1 zestaw
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Otovent jest to rurka donosowa połączona z balonem.
 

Działanie

Rurkę należy szczelnie przyłożyć do jednego z otworów nosowych podczas gdy drugi otwór zamykamy szczelnie palcem. Przy zamkniętych ustach nadmuchujemy balon nosem do wielkości grapefruita (faza A). Następnie możemy wypuścić powietrze z balonu przez nos jednoczenie przełykając (faza B). Powyższa procedura powoduje powstanie zwiększonego ciśnienia w nosogardle, które jest następnie przekazywane przez trąbki Eustachiusza do prawego i lewego ucha środkowego powodując w ten sposób wyrównanie ujemnego ciśnienia w jamach bębenkowych. Zazwyczaj do wyrównania ujemnego ciśnienia wystarczy wykonanie tylko fazy A. Faza B aktywnie otwiera trąbki słuchowe i ułatwia wyrównanie ciśnienia w przypadku niepowodzenia fazy A. Ważne jest by obie fazyA i B były przy zamkniętych ustach, nadmuchujemy balon nosem do Otoventu. Takie przedmuchiwanie trąbek słuchowych przez pacjenta może być wykonywane w domu pod kontrolą osoby dorosłej.

Wskazania

Otovent jest nowym systemem zaprojektowanym do łagodzenia wielu objawów związanych z ujemnym ciśnieniem panującym w uchu środkowym w przypadku dysfunkcji trąbek słuchowych.
Otoventem może być zaleczone każdemu dziecku z glue-ear, które nie wymaga natychmiastowej interwencji chirurgicznej, ale u którego istnieją uzasadnione obawy co do jego postępów w nauce w szkole. Wskazany jest również w przypadku dzieci zakwalifikowanych i oczekujących na zabieg.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Metoda ta zajmuje niewiele czasu (kilka sekund), jest bezbolesna i jak dotychczas nie są znane żadne działania niepożądane. Otovent powinien być stosowany 2-3 razy dziennie przez okres 2-3 tygodni. Po tym czasie postępy terapii powinny być ocenione przez lekarza specjalistę.

Producent

ABIGO MEDICAL

Cechy produktu
PRODUCENT