• Icon
Coldrex Muco Grip, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 10 szt.
13.99 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Coldrex Muco Grip, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 10 szt.

  • Icon
Coldrex Muco Grip, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 10 szt.
13.99 zł
BEZPŁATNIE
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

Lek łagodzący objawy przeziębienia i grypy.

Skład

Substancjami czynnymi są: paracetamol 500 mg, gwajafenezyna 200 mg i fenylefryny chlorowodorek 10 mg.
Pozostałe składniki leku to: sacharoza, kwas cytrynowy bezwodny, kwas winowy , sodu cyklaminian (E 952), sodu cytrynian, acesulfam potasowy (E 950), aspartam (E 951), aromat mentolu (proszek), aromat cytrynowy, aromat soku cytrynowego, żółcień chinolinowa (E 104).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Wsypać zawartość 1 saszetki do standardowego kubka. Napełnić kubek 250 ml gorącej, ale nie wrzącej, wody. Mieszać do rozpuszczenia i pozostawić do uzyskania temperatury umożliwiającej wypicie. Wypić roztwór w ciągu 1½ godziny.
Zalecana dawka
Dorośli, pacjenci w podeszłym wieku i dzieci w wieku 12 lat i powyżej :
1 saszetka co 4 godziny, w razie potrzeby. Nie stosować więcej niż 4 saszetki (4 dawki) w ciągu doby.
Nie podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Działanie

Lek ten zawiera:
• Paracetamol, który jest lekiem przeciwbólowym oraz obniżającym temperaturę ciała w przypadku gorączki.
• Gwajafenezynę, która jest lekiem wykrztuśnym rozrzedzającym wydzielinę oskrzeli.
• Fenylefrynę, która jest lekiem obkurczającym naczynia, przez co zmniejsza obrzęk nosa i ułatwia jego udrożnienie.

Jeśli po upływie 5 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Wskazania

Saszetki przeznaczone są do krótkotrwałego, doraźnego łagodzenia objawów towarzyszących przeziębieniu i grypie, takich jak ból, ból głowy, nieżyt nosa, ból gardła, dreszcze i gorączka oraz ułatwianie odkrztuszania przy kaszlu produktywnym.

Przeciwwskazania

Nie stosować tego leku jeśli chora osoba ma:
• uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol, gwajafenezynę, fenylefrynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
• chora jest w ciąży lub karmi piersią
• schorzenia wątroby lub chorobę nerek, w tym alkoholową chorobę wątroby
• chorobę serca lub zaburzenia sercowo-naczyniowe lub zaburzenia krwi, takie jak anemia (mała ilość czerwonych ciałek krwi)
• nadciśnienie tętnicze
• nadczynność tarczycy
• cukrzycę
• guz chromochłonny nadnerczy
• jaskrę, w tym jaskrę z zamkniętym kątem
• problemy z oddawaniem moczu
• stosuje leki przeciwdepresyjne zwane inhibitorami monoaminooksydazy (MAOI) lub stosowała je w ciągu ostatnich 14 dni – to leki takie jak fenelzyna i izokarboksazyd
• stosuje trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne
• stosuje beta-blokery
• stosuje inne leki zawierające paracetamol
• jeśli aktualnie przyjmuje inne leki obkurczające naczynia i leki stymulujące (np. efedryna, leki z grupy amfetamin i ksylometazolin).
• stosuje leki tłumiące suchy kaszel.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Ciężkie działania niepożądane
Bardzo rzadko: mogą wystąpić nie częściej niż u 1 na 10 000 pacjentów:
• reakcje alergiczne, które mogą być ciężkie, takie jak wysypka, problemy z oddychaniem, łuszczenie skóry, świąd, obrzęknięte czerwone obszary skóry, czasem duszność lub obrzęk jamy ustnej, warg, języka, gardła lub twarzy
Bardzo rzadkie przypadki ciężkich reakcji skórnych zostały zgłoszone
• zwiększona podatność na krwawienia, powstawanie sińców, gorączka i zakażenia, takie jak zapalenie gardła lub owrzodzenia, ze względu na zmiany we krwi.
Inne działania niepożądane
Często: mogą wystąpić nie częściej niż u 1 na 10 pacjentów
• problemy ze snem (bezsenność)
• biegunka, nudności
• nerwowość, drżenia, rozdrażnienie, niepokój lub pobudliwość
• podwyższone ciśnienie krwi z bólem głowy, zawrotami głowy, wymiotami i nieregularnym rytmem serca (kołatanie serca).
Rzadko: mogą wystąpić nie częściej niż u 1 na 1000 pacjentów
• ból brzucha i uczucie dyskomfortu
• problemy z wątrobą
• zbyt szybki lub za wolny rytm serca
• zaburzenia w obrębie oka
• problemy z oddawaniem moczu.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

• Nie stosować dłużej niż 5 dni, chyba że zaleci to lekarz.
• Lek może być stosowany jedynie wtedy, gdy występują wszystkie wymienione objawy - ból i (lub) gorączka, niedrożność nosa i wilgotny kaszel.
• Należy stosować leki przeznaczone jedynie do leczenia faktycznie występujących objawów.
• Nie stosować z innymi lekami na grypę, przeziębienie lub obkurczającymi naczynia.

Lek Coldrex Muco Grip zawiera sacharozę, aspartam i sód.
Lek Coldrex Muco Grip:
• zawiera 2.1 g sacharozy (cukru) w saszetce. Jeśli lekarz poinformował wcześniej pacjenta o występującej u niego nietolerancji niektórych cukrów, przed zastosowaniem leku należy skontaktować się z lekarzem. Należy wziąć to pod uwagę u pacjentów z cukrzycą.
• zawiera aspartam (E951), źródło fenyloalaniny. Może to być szkodliwe dla pacjentów z fenyloketonurią.
• zawiera 129 mg sodu na saszetkę. Należy wziąć to pod uwagę u pacjentów kontrolujących zawartość sodu w diecie.

  • Lek ten należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Nie przechowywać w temperaturze powyżej 30°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Nie spożywać alkoholu podczas stosowania leku Coldrex Muco Grip.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Leku Coldrex Muco Grip nie należy stosować w okresie ciąży i podczas karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie wolno podawać tego leku dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Ten produkt leczniczy może powodować zawroty głowy. Jeśli wystąpią, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 903 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY