Wapń Magnez Cynk, tabletki z witaminami D 3 i K 1, 30 szt, (Gorvita)
13.60 zł

Wapń Magnez Cynk, tabletki z witaminami D 3 i K 1, 30 szt, (Gorvita)

Wapń Magnez Cynk, tabletki z witaminami D 3 i K 1, 30 szt, (Gorvita)
Ostatnia cena produktu
13.60 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Uzupełnia codzienną dietę w wapń, magnez oraz cynk i witaminy.

Składniki

1 tabletka: 320 mg wapnia (50%)*, 100 mg magnezu (34%)*, 8,5 mg cynku (56,6%)*, witamina K1; witamina D3 5 µg (100%)*. Substancje dodatkowe: Sorbitol (substancje wypełniające); stearynian magnezu (substancja przeciwzbrylajaca); sól sodowa karboksymetylocelulozy (nośnik).
*% realizacji dziennego spożycia dla osób dorosłych.
Preparat nie zawiera cukru, może być stosowany przez diabetyków.

Właściwości składników

Preparat uzupełnia codzienną dietę w minerały: wapń, magnez i cynk oraz witaminy K1 i D3. Połączenie tych trzech pierwiastków w jednym preparacie jest bardzo istotne, ponieważ przyswajanie wapnia przez organizm jest o wiele łatwiejsze przy udziale cynku i magnezu. Witamina K1 odgrywa ważną rolę w metabolizmie wapnia. Witamina D3 jest niezbędna do utrzymania równowagi mineralnej. Wapń jest głównym składnikiem mineralnym kości, bierze udział w pracy serca, układu krwionośnego i nerwowego. Kości pełnią rolę „magazyniera wapnia” i jest on pobierany z nich w przypadku jego niedoboru (odwapnienie kości)

Magnez wpływa korzystnie na funkcjonowanie mięśni i układu nerwowego, łagodzi skutki stresu. Cynk jest bardzo ważnym minerałem wchodzącym w skład białek i enzymów ludzkiego organizmu, min. jest niezbędny do właściwego działania insuliny, hormonu wzrostu oraz hormonów płciowych. Pozytywnie wpływa na rozwój pamięci, wygląd skóry i tworzenie się białka (min; białek krwi).

Zalecane dzienne spożycie

Dorośli 1-2 tabletki dziennie przełknąć i popić. Nie przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Preparat może byś stosowany przez diabetyków (nie zawiera cukru).

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Producent

GORVITA
Szczawa 106
34-607 Szczawa