Wapń Magnez Cynk, tabletki z witaminami D 3 i K 1, 30 szt, (Gorvita)
Wapń Magnez Cynk, tabletki z witaminami D 3 i K 1, 30 szt, (Gorvita)
0.00 zł

Wapń Magnez Cynk, tabletki z witaminami D 3 i K 1, 30 szt, (Gorvita)

Wapń Magnez Cynk, tabletki z witaminami D 3 i K 1, 30 szt, (Gorvita)
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Uzupełnia codzienną dietę w wapń, magnez oraz cynk i witaminy.

Składniki

1 tabletka: 320 mg wapnia (50%)*, 100 mg magnezu (34%)*, 8,5 mg cynku (56,6%)*, witamina K1; witamina D3 5 µg (100%)*. Substancje dodatkowe: Sorbitol (substancje wypełniające); stearynian magnezu (substancja przeciwzbrylajaca); sól sodowa karboksymetylocelulozy (nośnik).
*% realizacji dziennego spożycia dla osób dorosłych.
Preparat nie zawiera cukru, może być stosowany przez diabetyków.

Właściwości składników

Preparat uzupełnia codzienną dietę w minerały: wapń, magnez i cynk oraz witaminy K1 i D3. Połączenie tych trzech pierwiastków w jednym preparacie jest bardzo istotne, ponieważ przyswajanie wapnia przez organizm jest o wiele łatwiejsze przy udziale cynku i magnezu. Witamina K1 odgrywa ważną rolę w metabolizmie wapnia. Witamina D3 jest niezbędna do utrzymania równowagi mineralnej. Wapń jest głównym składnikiem mineralnym kości, bierze udział w pracy serca, układu krwionośnego i nerwowego. Kości pełnią rolę „magazyniera wapnia” i jest on pobierany z nich w przypadku jego niedoboru (odwapnienie kości)

Magnez wpływa korzystnie na funkcjonowanie mięśni i układu nerwowego, łagodzi skutki stresu. Cynk jest bardzo ważnym minerałem wchodzącym w skład białek i enzymów ludzkiego organizmu, min. jest niezbędny do właściwego działania insuliny, hormonu wzrostu oraz hormonów płciowych. Pozytywnie wpływa na rozwój pamięci, wygląd skóry i tworzenie się białka (min; białek krwi).

Zalecane dzienne spożycie

Dorośli 1-2 tabletki dziennie przełknąć i popić. Nie przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Preparat może byś stosowany przez diabetyków (nie zawiera cukru).

Producent

GORVITA
Szczawa 106
Szczawa
Cechy produktu
PRODUCENT