Reumacor, tabletki powlekane, 30 szt
8.73 zł

Reumacor, tabletki powlekane, 30 szt

Reumacor, tabletki powlekane, 30 szt
Ostatnia cena produktu
8.73 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Skład

wyciąg suchy z kory wierzby i ziela nawłoco (3:1) -181,8 mg

Dawkowanie

  • Dzieci od 4 do 10 lat: 2 do 3 razy dziennie po 1 tabletce.
  • Dzieci od 10 do 16 lat: 2 do 3 razy dziennie po 1 do 2 tabletek.
  • Dorośli: 3 razy dziennie po 1 do 2 tabletek.

Lek należy zażywać po jedzeniu, popijając dużą ilością płynu. W bardzo nasilonych dolegliwościach bólowych dorosłym można dawkowanie zwiększyć do 5 razy dziennie po 2 tabletki.

Wskazania

w leczeniu łagodniejszych dolegliwości bólowych schorzeń reumatoidalnych, nerwobólach, bólach głowy i pomocniczo w chorobach gorączkowych.


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Reumacor - Preparat złożony - zastosowanie i działanie

Skład:

kora wierzby ziele nawłoci

Postać:

tabletki krople

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Neurologia Reumatologia Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwbólowe przeciwgorączkowe lekko moczopędnie przeciwzapalne

Wskazania:

Ból o niewielkim nasileniu w przypadku chorób reumatoidalnych, nerwoból, ból głowy, pomocniczo w chorobach przebiegających z gorączką.

Dawkowanie:

Doustnie. Tabletki: dorośli:1-2 tabletki 3 razy dziennie; przy bardzo nasilonych dolegliwościach można podawać 2 tabletki 5 razy dziennie; dzieci powyżej 10 roku życia do ukończenia 16 roku życia: 1-2 tabletki 2-3 razy dziennie; dzieci powyżej 4 roku życia do ukończenia 10 roku życia: 1 tabletka 2-3 razy dziennie. Krople: dorośli: 3 ml 4-5 razy dziennie; przy bardzo nasilonych dolegliwościach można podawać 18 ml dziennie; dzieci powyżej 10 roku życia do ukończenia 16 roku życia: 6 mililitrów 1-2 razy dziennie; dzieci powyżej 7 roku życia do ukończenia 10 roku życia: 3 mililitry 1-2 razy dziennie. Preparat należy przyjmować po posiłku, popijając dużą ilością płynów.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Sporadycznie: zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, uczucie ucisku w żołądku), reakcje nadwrażliwości.   Ze względy na zawartość alkoholu krople mogą upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu lub jesteś uczulony na salicylany.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie powinno się stosować leku w ciąży i okresie karmienia piersią.