Asaltec 325, tabletki dojelitowe, 325 mg, 5 szt
1.98 zł

Asaltec 325, tabletki dojelitowe, 325 mg, 5 szt

Asaltec 325, tabletki dojelitowe, 325 mg, 5 szt
Ostatnia cena produktu
1.98 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Lek zawierający kwas acetylosalicylowy - działa przeciwzapalnie, przeciwgorączkowo, przeciwbólowo, zmniejsza agregację płytek krwi. Tabletki posiadają powłokę dojelitową, która rozpada się dopiero w górnej części jelita cienkiego, dlatego też nie dochodzi do podrażnienia błony śluzowej żołądka.

Skład

Jedna tabletka dojelitowa zawiera jako substancję czynną: 325 mg kwasu acetylosalicylowego oraz substancje pomocnicze: celulozę mikrokrystaliczną, skrobię kukurydzianą, kwas stearynowy, krzemionkę koloidalną uwodnioną, kopolimer C kwasu metakrylowego, trietylu cytrynian, talk, emulsję antypienną.

Działanie

działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe, zmniejsza również agregację płytek krwi.

Wskazania

  • dolegliwości bólowe różnego pochodzenia o lekkim i średnim nasileniu, np.: bóle głowy, bóle menstruacyjne, bóle zębów, bóle mięśni, stawów; dolegliwości towarzyszące przeziębieniu i grypie; gorączka. Działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe występuje na początku leczenia, działanie przeciwzapalne zaznacza się wyraźnie dopiero po kilku dniach.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 959 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Asaltec - Acidum acetylsalicylicum - zastosowanie i działanie

Skład:

kwas acetylosalicylowy

Postać:

tabletki dojelitowe

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwgorączkowe przeciwbólowe przeciwzapalne

Wskazania:

Przeziębienie, grypa, gorączka. Dolegliwości bólowe różnego pochodzenia o lekkim i średnim nasileniu, np.: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśni, stawów, bóle menstruacyjne.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat 1-2 tabletki jednorazowo (325 mg do 650 mg) co 4 do 8 godzin. Nie należy przekraczać dawki 12 tabletek na dobę. Tabletki należy przyjmować po posiłku, popijać dużą ilością wody. Tabletek nie należy dzielić lub rozgryzać.

Możliwe skutki uboczne:

Ból brzucha, zgaga, nudności, wymioty, a czasami także krwawienia z przewodu pokarmowego, zawroty głowy i szumy uszne. Reakcje nadwrażliwości, odczyny skórne, obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli i napady astmy (ryzyko wystąpienia tych działań jest większe u pacjentów z astmą oskrzelową, przewlekłymi chorobami układu oddechowego, katarem siennym z polipami błony śluzowej nosa). Gdy zauważysz chociaż jeden z powyższych objawów, jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem. Kwas acetylosalicylowy, nawet w małych dawkach, zmniejsza wydalanie kwasu moczowego i u osób z już zmniejszonym wydalaniem kwasu moczowego może wywołać napad dny moczanowej. Długotrwałe przyjmowanie preparatów zawierających kwas acetylosalicylowy może być przyczyną bólu głowy, który nasila się podczas przyjmowania kolejnych dawek. W rzadkich przypadkach opisywano zaburzenia czynności wątroby i zapalenie nerek.   Preparat może prowadzić do wydłużenia czasu krwawienia w czasie lub po zabiegach chirurgicznych (włącznie z niewielkimi zabiegami np. ekstrakcją zęba).   Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, astmę aspirynową, czynną chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, zaburzenia krzepnięcia, przewlekłe choroby układu oddechowego, alergiczny nieżyt nosa, polipy nosa, zaburzenia funkcji nerek i/lub wątroby.   Gdy przyjmujesz przyjmujesz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, leki przeciwzakrzepowe, przeciwcukrzycowe, przeciwgruźlicze, sulfonamidy, kortykosteroidy, metotreksat, digoksynę, leki na nadciśnienie.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W I i II trymestrze stosować jedynie w przypadku, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie stosować w III trymestrze ciąży. Nie stosować w okresie karmienia piersią.