Paracetamol, czopki (Farmina), 500 mg, 10 szt
4.46 zł

Paracetamol, czopki (Farmina), 500 mg, 10 szt

Paracetamol, czopki (Farmina), 500 mg, 10 szt
Ostatnia cena produktu
4.46 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Paracetamol Farmina - lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy (czopki).

Skład

1 czopek zawiera substancję czynną:  paracetamol 500 mg.
Substancja pomocnicza: tłuszcz stały.

Dawkowanie

Lek przeznaczony do podawania doodbytniczego. 
Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1-2 czopki co 4-6 godzin. Nie przekraczać maksymalnej dawki dobowej wynoszącej 4 g na dobę uwzględniając wszystkie preparaty zawierające paracetamol. Jeżeli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 7 dniach należy skontaktować się z lekarzem.

Działanie

Czopki Paracetamol Farmina działają przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

Wskazania

Lek stosuje się w bólach różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, mięśniowe, stawowe i kostne, bolesne miesiączkowanie, po zabiegu chirurgicznym lub stomatologicznym), gorączce (np.: w przeziębieniach i stanach grypowych, po szczepieniach).

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Paracetamol Farmina w przypadku:

  • nadwrażliwości (uczulenia) na którykolwiek ze składników leku,
  • ciężkiej niewydolności nerek i wątroby,
  • choroby alkoholowej.

Działania niepożądane

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z niżej wymienionych objawów należy natychiast zaprzestać stosowania leku i powiadomić lekarza:

  • rzadko - reakcje uczuleniowe głównie skórne (pokrzywka, rumień, świąd, wysypka),
  • bardzo rzadko - zmiany w obrazie morfologicznym krwi,
  • długotrwałe stosowanie wysokich dawek leku może prowadzić do zwiększenia ryzyka wystąpienia niewydolności nerek lub wątroby.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek należy stosować ostrożnie u pacjentów z niewydolnością nerek lub wątroby, u pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Podwyższone ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje również u pacjentów głodzonych i regularnie pijących alkohol.
Ciąża i karmienie piersią: przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 920 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Paracetamol (czopki doodbytnicze) - Paracetamolum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol

Postać:

czopki doodbytnicze

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Pediatria Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwgorączkowe przeciwbólowe

Wskazania:

Ból głowy, zębów, bóle stawowe, nerwobóle. Gorączka

Dawkowanie:

Doodbytniczo. U dzieci poniżej 3 miesiąca życia stosować po konsultacji z lekarzem. Preparatu nie należy stosować dłużej niż 3 dni u dzieci. Czopki zawierające 50 mg paracetamolu u dzieci o masie ciała powyżej 10 kg - 1-2 czopki jednorazowo, nie częściej niż co 4 godziny, maksymalnie 4 czopki na dobę. Nie stosować dłużej niż 3 dni. Czopki zawierające 125 mg paracetamolu u dzieci o masie ciała powyżej 10 kg - czopek jednorazowo, nie częściej niż co 4 godziny, maksymalnie 4 czopki na dobę. Dzieci o masie 25-35 kg - 2 czopki jednorazowo, nie częściej niż co 4 godziny, maksymalnie 8 czopków na dobę. Czopki zawierające 250 mg paracetamolu u dzieci o masie powyżej 10 kg - przyjmować 10-15 mk/kg masy ciała na dawkę, którą można stosować nie więcej niż 4 razy na dobę. Nie należy przekraczać dawki dobowej 65 mg/kg masy ciała. Czopki zawierające 500 mg paracetamolu. Dorośli: 1 czopek 2-3 razy dziennie. Doraźnie przeciwbólowo i przeciwgorączkowo- 1-2 czopki.

Możliwe skutki uboczne:

Pokrzywka, rumień, zapalenie skóry.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lek, choroby nerek i/lub wątroby, astmę oskrzelową.   Gdy przyjmujesz doustne leki przeciwzakrzepowe z grupy kumaryny, rifampicynę, leki przeciwpadaczkowe, leki nasenne, leki przeciwpadaczkowe (inhibitory MAO), leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Paracetamol przenika przez barierę łożyskową oraz do pokarmu kobiecego. W ciąży i okresie karmienia pierisią stosować krótkotwale,  jedynie w przypadku konieczności.