Profylin, tabletki, 50 szt
17.42 zł

Profylin, tabletki, 50 szt

Profylin, tabletki, 50 szt
Ostatnia cena produktu
17.42 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Tabletki bez cukru, stymulujące wydzielanie śliny, pomagające zapobiegać próchnicy.

Działanie

Profylin zawiera substancje, które naturalnie występują w ślinie. Profylin działa stymulująco na wydzielanie śliny, zwiększając skuteczność śliny w zwilżaniu błon śluzowych i zębów, przez co neutralizuje kwasy wytwarzane w jamie ustnej przez bakterie w obrębie jamy ustnej. Profylin pomaga również zapobiegać próchnicy zębów i infekcjom grzybiczym. Profylin pomaga rozrzedzić gęstą i kleistą ślinę. Działanie ograniczone jest do jamy ustnej. Profylin nie zawiera cukru.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Ssać tabletkę do jej rozpuszczenia. Stosować po posiłku, lub w razie potrzeby 4-8 razy dziennie, lub według przepisu lekarza.
W przypadku zaawansowanej suchości w jamie ustnej należy tabletkę ssać z dodatkiem niewielkiej ilości wody.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Profylin (tabletki) - zastosowanie i działanie

Skład:

sorbitol chlorek wapnia kwas jabłkowy karboksymetyloceluloza ksylitol

Postać:

tabletki

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Medycyna rodzinna Stomatologia ogólna

Działanie :

stymuluje naturalne wydzielanie śliny

Wskazania:

Uczucie suchości i szorstkości w jamie ustnej, przywierający do zębów język, problemy z mówieniem, problemy ze snem spowodowane dyskomfortem w jamie ustnej, problemy z połykaniem spowodowane suchością jamy ustnej.

Dawkowanie:

4-8 tabletek dziennie. Dla jak najlepszego efektu tabletki należy ssać, nie żuć. W przypadku zaawansowanej suchości w jamie ustnej należy przyjmować tabletki z niewielką ilością wody.

Możliwe skutki uboczne:

Niektóre osoby mogą cierpieć na przemijającą biegunkę po przyjmowaniu bardzo dużych dawek (50 lub więcej tabletek dziennie).