Ectodose, roztwór do inhalacji z ektoiną, 2,5 ml x 20 ampułek
25.99 zł

Ectodose, roztwór do inhalacji z ektoiną, 2,5 ml x 20 ampułek

Ectodose, roztwór do inhalacji z ektoiną, 2,5 ml x 20 ampułek
25.99 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Opis

ECTODOSE jest wyrobem medycznym zawierającym ektoinę (Ectoin®), naturalną cząsteczkę chroniącą komórki przed oddziaływaniem szkodliwych czynników, łagodzącą stany zapalne i stabilizującą błony komórkowe.

Skład

Ektoina 1,3% (Ectoin®), sól morska, woda.

Działanie

ECTODOSE chroni i nawilża błonę śluzową dróg oddechowych, np. przy kontakcie z pyłami, pyłkami, kurzem lub suchym powietrzem w ogrzewanych bądź klimatyzowanych pomieszczeniach.

ECTODOSE zapobiega występowaniu objawów reakcji alergicznych ze strony układu oddechowego u osób cierpiących np. na astmę alergiczną, alergiczny nieżyt nosa itp.

W leczeniu wspomagającym objawów zapalenia oskrzeli ECTODOSE zapobiega wysychaniu błon śluzowych i rozrzedza gęsty śluz ułatwiając odkrztuszanie.

ECTODOSE może być podawany za pomocą nebulizatora pneumatycznego, siateczkowego i ultradźwiękowego.

Wskazania

ECTODOSE to izotoniczny roztwór stosowany wspomagająco w leczeniu stanów zapalnych oraz objawów chorób układu oddechowego - w astmie alergicznej i niealergicznej, przy zapaleniu oskrzeli, a także w przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc (POChP).

Sposób użycia wyrobu medycznego

ECTODOSE należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta. W razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

O ile lekarz nie zaleci inaczej, ECTODOSE należy inhalować przy użyciu nebulizatora maksymalnie dwa razy dziennie, w pojedynczej dawce wynoszącej 2,5 ml. Przed inhalacją preparatu należy upewnić się, że inhalator jest czysty i nie ma na nim zabrudzeń. Dzieci do 10 roku życia powinny stosować preparat pod nadzorem osoby dorosłej.

  1. Oderwać ampułkę zawierającą jedną dawkę preparatu i otworzyć ją poprzez przekręcenie górnej części.
  2. Zawartość ampułki wlać do nebulizatora (pojemnika na lek). Ze względów produkcyjnych na dnie ampułki może pozostać mała ilość płynu.
  3. Używać inhalatora zgodnie z instrukcją producenta.

W przypadku dzieci w wieku do 2 lat inhalacja roztworu może wymagać zastosowania specjalnego sprzętu (np. dopasowanej maski dla dzieci). Należy wówczas stosować sprzęt zalecany przez producenta nebulizatora.

Roztwór należy inhalować powoli.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

  • Nie należy stosować w przypadku utrzymujących się urazów, np. po operacji w obrębie układu oddechowego.
  • Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na ektoinę lub inne składniki preparatu.
  • W przypadku wystąpienia niepożądanych objawów ubocznych należy niezwłocznie przerwać stosowanie i skonsultować się z lekarzem.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Jak każdy wyrób przeznaczony do inhalacji ECTODOSE może wywołać skutki uboczne. W pojedynczych przypadkach nie można wykluczyć niekorzystnego wpływu na występującą astmę.

Uwagi

Produkt nie zawiera środków konserwujących.

  • Jedna ampułka służy do jednorazowej inhalacji.
  • ECTODOSE zawiera małe plastikowe elementy, które mogą zostać połknięte przez małe dzieci, co stwarza ryzyko zadławienia się i uduszenia. Dlatego też ECTODOSE należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
  • Nie aplikować roztworu z uszkodzonych albo przebitych opakowań.

Stosowanie wyrobu z innymi lekami

Pomiędzy zastosowaniem dawki ECTODOSE a inhalacją innego wyrobu medycznego lub leku, należy zachować przynajmniej 15-minutowy odstęp czasu.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem preparatu należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 914 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h