Polopiryna Zatoki, 500 mg + 15,58 mg, proszek doustny, 6 saszetek
7.99 zł

Polopiryna Zatoki, 500 mg + 15,58 mg, proszek doustny, 6 saszetek

Polopiryna Zatoki, 500 mg + 15,58 mg, proszek doustny, 6 saszetek
Ostatnia cena produktu
7.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Lek zalecany do stosowania w leczeniu objawów przeziębienia i grypy.

O smaku coli.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: kwas acetylosalicylowy i fenylefiyny wodorowinian.
Każda saszetka zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego i 15,58 mg fenylefiyny wodorowinianu.

Pozostałe składniki leku to: krzemionka koloidalna bezwodna, mannitol, sacharyna sodowa, sodu cyklaminian, kwas cytrynowy bezwodny, aromat cola.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli, młodzież w wieku 16 lat i powyżej: Zawartość jednej saszetki należy wysypać bezpośrednio na język i połknąć. W razie potrzeby można popić wodą. Można również rozpuścić zawartość saszetki w letniej wodzie, wymieszać i wypić. 1 saszetka co 6-8 godzin w zależności od potrzeby.

Przyjmowanie leku na czczo nie jest zalecane.

Nie należy przekraczać dawki 4 saszetek na dobę.

Działanie

Polopiryna Zatoki jest lekiem wieloskładnikowym o skojarzonym działaniu składników.

Kwas acetylosalicylowy łączy działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i przeciwzapalne

Fenylefryna zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych, przez co udrożnią przewody nosowe, hamuje odruch kichania i łzawienia oczu.

Wskazania

Lek zaleca się stosować w leczeniu objawów przeziębienia i grypy, takich jak: bóle głowy (m.in. spowodowane zmniejszeniem drożności zatok przynosowych), obrzęk i przekrwienie błony * śluzowej nosa, nadmierna wydzielina śluzowa z nosa.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Polopiryna Zatoki:

 • jeśli pacjent ma uczulenie na kwas acetylosalicylowy i (lub) fenylefrynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
 • jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby, nerek lub serca
 • jeśli pacjent ma zaburzenia krzepnięcia krwi (np. hemofilia, małopłytkowość) oraz gdy pacjent jest leczony jednocześnie środkami przeeiwzakrzepowymi (np. pochodne kumaryny heparyna);
 • jeśli pacjent ma niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (rzadka choroba dziedziczna);
 • jeśli pacjent ma chorobę sercowo-naczyniową, nadciśnienie tętnicze;
 • jeśli pacjent ma cukrzycę;
 • jeśli pacjent ma jaskrę z zamkniętym kątem
 •  jeśli pacjent ma nadczynność tarczycy;
 • jeśli pacjent ma przerost prostaty;
 • jeśli pacjent ma chromochłonny guz nadnerczy
 • eśli pacjent przyjmuje inhibitory monoaminooksygenazy (IMAO) lub w czasie . 14 dni od zakończenia terapii IMAO.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego mogą wystąpić następujące obiawy niepożądane:

Zaburzenia krwi i układu chłonnego: Zmniejszenie liczby płytek krwi, zmniejszenie liczby czerwonych krwinek wskutek mikrokrwawień z przewodu pokarmowego, zmniejszenie liczby czerwonych krwinek u pacjentów z wrodzonym niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (rzadka choroba dziedziczna), zmniejszenie liczby białych krwinek, zmniejszenie liczby granulocytów obojętnochłonny ch, obniżenie liczby granulocytów\ kwasochłonnych, zwiększone ryzyko krwawień, wydłużenie czasu krzepnięcia krwi, wydłużenie czasu krwawienia.

Zaburzenia układu immunologicznego: Reakcje nadwrażliwości z objawami klinicznymi i nieprawidłowymi wynikami odpowiednich badań laboratoryjnych takie, jak: astma, łagodne do umiarkowanych reakcje obejmujące skórę, układ oddechowy, układ sercowo-naczyniowy z objawami, takimi jak: wysypka, pokrzywka, , obrzęk (w tym naczynioruchowy), zaburzenia i oddychania i pracy serca, zapalenie błony śluzowej nosa, przekrwienie błony śluzowej nosa i bardzo rzadko ciężkie reakcje, w tym wstrząs anafilaktyczny. Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy występuje u 0,3% populacji oraz u 20% chorych na astmę oskrzelową lub przewlekłą pokrzywkę. Objawy nadwrażliwości: pokrzywka, a nawet wstrząs mogą wystąpić w ciągu 3 godzin od chwili przyjęcia leku.

Zaburzenia układu nerwowego: Zawroty głowy i szumy uszne, będące zazwyczaj objawami przedawkowania. Długotrwałe przyjmowanie leków zawierających kwas acetylosalicylowy może być przyczyną bólu głowy, który nasila się podczas przyjmowania, kolejnych dawek.

Zaburzenia oka: Zaburzenia widzenia.

Zaburzenia ucha i błędnika: Szumy uszne, zaburzenia słuchu, odwracalna utrata słuchu, zawroty głowy, szum i dzwonienie w uszach są pierwszymi objawami zatrucia salicylanami.

Zaburzenia serca: Niewydolność serca.

Zaburzenia naczyniowe: Wylew krwi do mózgu (szczególnie u pacjentów z niekontrolowanym nadciśnieniem i (lub) jednocześnie stosujących inne leki przeciwzakrzepowe) potencjalnie zagrażający życiu.

Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: Obrzęk płuc pochodzenia pozasercowego (występuje głównie w przewlekłym lub ostrym zatruciu), astma oskrzelowa.

Zaburzenia żołądka i jelit: Niestrawność, zgaga, uczucie pełności w nadbrzuszu, nudności, wymioty, brak łaknienia, bóle brzucha, krwawienia z przewodu pokarmowego, uszkodzenie błony śluzowej żołądka, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, perforacje.

Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: Ogniskowa martwica komórek wątrobowych, tkliwość i powiększenie wątroby, szczególnie u pacjentów z młodzieńczym reumatoidalnym zapaleniem stawów, układowym toczniem rumieniowatym, gorączką reumatyczną lub chorobą wątroby w wywiadzie, przemijające zwiększenie aktywności aminotransferaz, fosfatazy alkalicznej i stężenia bilirubiny.

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: Wykwity skórne różnego rodzaju, rzadko pęcherze lub plamica.

Zaburzenia nerek i dróg moczowych: Białkomocz, obecność leukocytów i erytrocytów w moczu, nefropatia z martwicą brodawek nerkowych, śródmiąższowe zapalenie nerek. Długotrwałe przyjmowanie leków przeciwbólowych, szczególnie zawierających kilka substancji czynnych może prowadzić do ciężkiego zaburzenia czynności nerek i niewydolności nerek.

Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: Gorączka.

Badania diagnostyczne:Kwas acetylosalicylowy może zmieniać wartości następujących parametrów w badaniach analitycznych:

Ostrzeżenia i środki ostrożności

 • Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
 • Przechowywać w temperaturze poniżej 30°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Przyjmowanie leku na czczo nie jest zalecane.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 16 lat, zwłaszcza w przebiegu infekcji wirusowych, ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu Reye’a, rzadkiej, ale ciężkiej choroby powodującej uszkodzenie wątroby i mózgu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 915 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Smak
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik