Osmolakton, proszek do rozpuszczania, 5,5 g, 10 saszetek
25.49 zł
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Osmolakton, proszek do rozpuszczania, 5,5 g, 10 saszetek

Osmolakton, proszek do rozpuszczania, 5,5 g, 10 saszetek
25.49 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

Uzupełnienie elektrolitów i składników mineralnych w stanach odwodnienia.

Saszetki z proszkiem do rozpuszczania.

Smak bananowy.

Skład

glukoza bezwodna; substancja słodząca: cukier (sacharoza); aromat proszek bananowy; chlorek sodu (chlorki, sód); cytrynian sodu (cytrynian, sód); chlorek potasu (chlorki, potas); szczep drożdży Saccharomyces boulardii.

Osmolarność roztworu: 227 mOsm/l

* CFU (Colony Forming Unit) - jednostka tworząca kolonię

Preparat nie zawiera białka mleka krowiego, laktozy ani glutenu i może być podawany osobom z nietolerancją tych składników.

Masa netto

55 g

Właściwości

Osmolakton to preparat w postaci proszku do sporządzania roztworu (doustnego płynu nawadniającego - DPN), zawierający glukozę, kompozycję elektrolitów oraz drożdże probiotyczne Saccharomyces boulardii.

Skład Osmolakton jest zgodny z aktualnymi wytycznymi ESPGHAN (Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci) dotyczącymi płynów o obniżonej osmolarności i dodatkowo został wzbogacony o probiotyczne szczepy Saccharomyces boulardii.

Przeznaczenie

Dla niemowląt od 6. miesiąca życia, dzieci i dorosłych.

Do spożywania w stanach, w których istnieje ryzyko odwodnienia organizmu i (lub) zaburzenia flory bakteryjnej, w szczególności:

 • w celu nawodnienia i uzupełnienia elektrolitów w stanach zaburzonej równowagi wodno-elektrolitowej,
 • podczas wymiotów,
 • podczas biegunek o różnej etiologii,
 • w zaburzeniach czynnościowych przewodu pokarmowego, wynikających z nieprawidłowej ilości flory bakteryjnej np. podczas podróży, kiedy w przewodzie pokarmowym może dojść do zmian w składzie naturalnej mikroflory.

Sposób użycia

Preparat należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem preparatu należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Masa ciała Nawadnianie zasadnicze* (pierwsze 3-4 godziny) Nawadnianie podtrzymujące* (dalsze nawadnianie po pierwszych 3-4 godzinach do zaspokojenia zapotrzebowania na płyny)
do 4 kg 200 ml (1 saszetka)

50 ml

po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach

4-6 kg 200 - 300 ml (od 1 do 3 saszetek)

50 ml

po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach

7-10 kg 400 - 1000 ml (od 2 do 5 saszetek)

50-100 ml

po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach

11-15 kg 600 - 1500 ml (od 3 do 8 saszetek)

50-100 ml

po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach

16-20 kg 800 - 2000 ml (od 4 do 10 saszetek)

50-100 ml

po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach

20-24 kg 1000 - 2400 ml ( od 5 do 12 saszetek)

50-100 ml

po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach

>25 kg nie mniej niż 1500 ml (nie mniej niż 6 saszetek)

nie mniej niż 150 ml

po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach

* należy przestrzegać zaleceń lekarza

Zawartość 1 saszetki należy rozpuścić w 200 ml przegotowanej, letniej wody, następnie dokładnie wymieszać i wypić. Niemowlętom i małym dzieciom płyn można podawać w butelce ze smoczkiem. Roztworu nie należy dosładzać. Przed podaniem schłodzić (zimny płyn jest lepiej tolerowany). W przypadku występowania wymiotów, płyn należy podawać małymi porcjami w niewielkich odstępach czasu (np. co 5-10 minut).

Przeciwwskazania i środki ostrożności

W przypadku utrzymującego sie przez dłuższy czas odwodnienia należy skonsultować sie z lekarzem. Dzieci w wieku poniżej 2. roku życia powinny jak najszybciej znaleźć sie pod opieka lekarza.

Przeciwwskazania: Nie należy spożywać w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek składnik preparatu. Nie stosować preparatu u osób, u których nie występuje odwodnienie organizmu. Nie należy stosować u osób z niedrożnością jelit oraz ze wstrząsem hemodynamicznym, z ostrą i przewlekłą niewydolnością nerek z zaburzeniami gospodarki elektrolitowej.

Preparat zawiera sód. Osoby stosujące dietę niskosodową powinny zachować ostrożność. Ze względu na zawartość glukozy (1 saszetka zawiera około 3 g) preparat nie jest zalecany do stosowania u osób chorych na cukrzycę.

Preparat nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Preparat nie jest odpowiedni do stosowania jako jedyne źródło pożywienia.

 • Preparat zawiera szczepy drożdży, które są wrażliwe na ciepło. Dlatego nie należy narażać preparatu na działanie źródeł ciepła, promieni słonecznych oraz na gwałtowne zmiany temperatur.
 • Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze 4°C-25°C w sposób niedostępny dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 858 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY