Osmolakton, proszek do rozpuszczania, 5,5 g, 10 saszetek
25.49 zł

Osmolakton, proszek do rozpuszczania, 5,5 g, 10 saszetek

Osmolakton, proszek do rozpuszczania, 5,5 g, 10 saszetek
Ostatnia cena produktu
25.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Opis

Uzupełnienie elektrolitów i składników mineralnych w stanach odwodnienia.

Saszetki z proszkiem do rozpuszczania.

Smak bananowy.

Skład

glukoza bezwodna; substancja słodząca: cukier (sacharoza); aromat proszek bananowy; chlorek sodu (chlorki, sód); cytrynian sodu (cytrynian, sód); chlorek potasu (chlorki, potas); szczep drożdży Saccharomyces boulardii.

Osmolarność roztworu: 227 mOsm/l

* CFU (Colony Forming Unit) - jednostka tworząca kolonię

Preparat nie zawiera białka mleka krowiego, laktozy ani glutenu i może być podawany osobom z nietolerancją tych składników.

Masa netto

55 g

Właściwości

Osmolakton to preparat w postaci proszku do sporządzania roztworu (doustnego płynu nawadniającego - DPN), zawierający glukozę, kompozycję elektrolitów oraz drożdże probiotyczne Saccharomyces boulardii.

Skład Osmolakton jest zgodny z aktualnymi wytycznymi ESPGHAN (Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci) dotyczącymi płynów o obniżonej osmolarności i dodatkowo został wzbogacony o probiotyczne szczepy Saccharomyces boulardii.

Przeznaczenie

Dla niemowląt od 6. miesiąca życia, dzieci i dorosłych.

Do spożywania w stanach, w których istnieje ryzyko odwodnienia organizmu i (lub) zaburzenia flory bakteryjnej, w szczególności:

  • w celu nawodnienia i uzupełnienia elektrolitów w stanach zaburzonej równowagi wodno-elektrolitowej,
  • podczas wymiotów,
  • podczas biegunek o różnej etiologii,
  • w zaburzeniach czynnościowych przewodu pokarmowego, wynikających z nieprawidłowej ilości flory bakteryjnej np. podczas podróży, kiedy w przewodzie pokarmowym może dojść do zmian w składzie naturalnej mikroflory.

Sposób użycia

Preparat należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem preparatu należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Masa ciała Nawadnianie zasadnicze* (pierwsze 3-4 godziny) Nawadnianie podtrzymujące* (dalsze nawadnianie po pierwszych 3-4 godzinach do zaspokojenia zapotrzebowania na płyny)
do 4 kg 200 ml (1 saszetka)

50 ml

po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach

4-6 kg 200 - 300 ml (od 1 do 3 saszetek)

50 ml

po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach

7-10 kg 400 - 1000 ml (od 2 do 5 saszetek)

50-100 ml

po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach

11-15 kg 600 - 1500 ml (od 3 do 8 saszetek)

50-100 ml

po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach

16-20 kg 800 - 2000 ml (od 4 do 10 saszetek)

50-100 ml

po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach

20-24 kg 1000 - 2400 ml ( od 5 do 12 saszetek)

50-100 ml

po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach

>25 kg nie mniej niż 1500 ml (nie mniej niż 6 saszetek)

nie mniej niż 150 ml

po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach

* należy przestrzegać zaleceń lekarza

Zawartość 1 saszetki należy rozpuścić w 200 ml przegotowanej, letniej wody, następnie dokładnie wymieszać i wypić. Niemowlętom i małym dzieciom płyn można podawać w butelce ze smoczkiem. Roztworu nie należy dosładzać. Przed podaniem schłodzić (zimny płyn jest lepiej tolerowany). W przypadku występowania wymiotów, płyn należy podawać małymi porcjami w niewielkich odstępach czasu (np. co 5-10 minut).

Przeciwwskazania i środki ostrożności

W przypadku utrzymującego sie przez dłuższy czas odwodnienia należy skonsultować sie z lekarzem. Dzieci w wieku poniżej 2. roku życia powinny jak najszybciej znaleźć sie pod opieka lekarza.

Przeciwwskazania: Nie należy spożywać w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek składnik preparatu. Nie stosować preparatu u osób, u których nie występuje odwodnienie organizmu. Nie należy stosować u osób z niedrożnością jelit oraz ze wstrząsem hemodynamicznym, z ostrą i przewlekłą niewydolnością nerek z zaburzeniami gospodarki elektrolitowej.

Preparat zawiera sód. Osoby stosujące dietę niskosodową powinny zachować ostrożność. Ze względu na zawartość glukozy (1 saszetka zawiera około 3 g) preparat nie jest zalecany do stosowania u osób chorych na cukrzycę.

Preparat nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Preparat nie jest odpowiedni do stosowania jako jedyne źródło pożywienia.

  • Preparat zawiera szczepy drożdży, które są wrażliwe na ciepło. Dlatego nie należy narażać preparatu na działanie źródeł ciepła, promieni słonecznych oraz na gwałtowne zmiany temperatur.
  • Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze 4°C-25°C w sposób niedostępny dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 919 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Smak
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik