Septolete Junior, 1,2 mg, pastylki, 18 szt.
12.99 zł

Septolete Junior, 1,2 mg, pastylki, 18 szt.

Septolete Junior, 1,2 mg, pastylki, 18 szt.
12.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Lek Septolete Cherry to pastylki do ssania o smaku czereśniowym, działające miejscowo odkażająco.

Skład

1 pastylka zawiera: chlorek cetylopirydyniowy 1,2 mg.

Pozostałe składniki leku to: maltitol płynny (sucha masa), maltitol, lewomentol, olejek cytrynowy, aromat dzikiej czerśni, barwnik naturalny czerwony (koszenila E120), glicerol, krzemionka koloidalna bezwodna, stearynian magnezu, tytanu ditlenek (E171), powidon, Capol 600.

Dawkowanie

Zalecana dawka dla dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat wynosi do 8 pastylek na dobę. Należy ssać pastylkę co 2 do 3 godzin.

U dzieci w wieku powyżej 4 lat zaleca się do 4 pastylek na dobę, u dzieci w wieku 10-12 lat do 6 pastylek na dobę. Pastylki należy ssać co 3 do 4 godzin.

Nie należy zażywać leku bezpośrednio przed lub w czasie jedzenia.

Działanie

Zawiera środek odkażający – chlorek cetylopirydyniowy, który działa bakteriobójczo, działa również na niektóre wirusy i grzyby. Pastylki odkażają jamę ustną i gardło i w ten sposób łagodzą stany zapalne jamy ustnej i gardła. Dzięki dobrej rozpuszczalności chlorek cetylopirydyniowy dobrze przenika również do trudno dostępnych miejsc błony śluzowej jamy ustnej i gardła i hamuje tam rozwój bakterii.

Wskazania

Lek Septolete Cherry zaleca się w miejscowym leczeniu lekkich zakażeń jamy ustnej i gardła (zapalenie gardła, zapalenie krtani, początkowy okres zapalenia migdałków podniebiennych).

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na chlorek cetylopirydyniowy lub na którykolwiek z pozostałych leków.
  • Nie stosować w przypadku ran i nadżerek w jamie ustnej.

Działania niepożądane

Rzadko mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo- jelitowe, takie jak: nudności, biegunka, przede wszystkim w przypadku stosowania leku w dawkach większych niż zalecane.

W bardzo rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości, takie jak podrażnienie i wysypka.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Pacjenci z cukrzycą powinni wziąć pod uwagę, że każda pastylka zawiera około 1 g maltitolu.

Stosowanie innych leków

Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Nie należy zażywać leku bezpośrednio przed lub w czasie jedzenia.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy się skonsultować z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie zaleca się stosowania leku u dzieci w wieku poniżej 4 lat.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 959 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Smak
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
PRODUCENT

Septolete Junior - Cetylpyridinii chloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

chlorowodorek cetylpyridyny

Postać:

pastylki do ssania

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Otolaryngologia

Działanie :

odkażające

Wskazania:

Miejscowe  leczeniu lekkich zakażeń jamy ustnej i gardła (zapalenie gardła, zapalenie krtani, początkowy okres zapalenia migdałków podniebiennych).

Dawkowanie:

Doustnie. Zazwyczaj stosowana dawka leku Septolete Junior u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat wynosi 8 pastylek na dobę. Należy ssać 1 pastylkę co 2 do 3 godzin. U dzieci w wieku powyżej 4 lat zaleca się do 4 pastylek na dobę, a u dzieci w wieku od 10 do 12 latdo 6 pastylek na dobę. Pastylkę należy ssać co 3 do 4 godzin. Nie należy zażywać leku bezpośrednio przed lub w czasie jedzenia i jednocześnie z mlekiem. Nie zaleca się stosowania leku Septolete Junior u dzieci w wieku poniżej 4 lat. Nie stosować w przypadku ran i nadżerek w jamie ustnej, ponieważ chlorek cetylopirydyniowy spowalniania proces gojenia się ran

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe, takie jak: nudności, biegunka, przede wszystkim w przypadku stosowania leku w dawkach większych niż zalecane. W bardzo rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości, takie jak podrażnienie i wysypka. Brak danych o wpływie leku Septolete Junior na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na hlorek cetylopirydyniowy lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, cukrzycę. Gdy stosujesz inne leki. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Należy zachować ostrożność w przypadku stosowana leku w okresie ciąży i karmienia piersią.