Aspirin Pro, 500 mg, tabletki powlekane, 20 szt.
14.99 zł

Aspirin Pro, 500 mg, tabletki powlekane, 20 szt.

Aspirin Pro, 500 mg, tabletki powlekane, 20 szt.
14.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Lek Aspirin Pro zawiera kwas acetylosalicylowy.

Skład

Co zawiera lek Aspirin Pro Substancją czynną leku jest kwas acetylosalicylowy. Każda tabletka powlekana zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego.

Pozostałe składniki leku to: Krzemionka koloidalna bezwodna, sodu węglan bezwodny Otoczka tabletki: wosk Carnauba, hypromeloza, cynku stearynian.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Tylko do podawania doustnego. Tabletkę należy przyjmować, popijając dużą ilością płynu.

Stosowanie u osób dorosłych i młodzieży (osób w wieku 16 lat i starszych) - Zalecana pojedyncza dawka wynosi 1 tabletkę; w razie potrzeby dawkę tę można przyjąć ponownie po upływie co najmniej 4 godzin. W przypadku bardziej nasilonej gorączki lub bólu zalecana pojedyncza dawka wynosi 2 tabletki; w razie potrzeby dawkę tę można przyjąć ponownie po upływie co najmniej 4 godzin. Łączna dawka dobowa nie powinna być większa niż 6 tabletek.

Stosowanie u pacjentów w podeszłym wieku (65 lat i starszych) - Zalecana pojedyncza dawka wynosi 1 tabletkę; w razie potrzeby dawkę tę można przyjąć ponownie po upływie co najmniej 4 godzin.  Łączna dawka dobowa nie powinna być większa niż 4 tabletki.

Stosowanie u młodzieży w wieku 12-15 lat (u osób o masie ciała 40-50 kg) - Dawka jest uzależniona od masy ciała pacjenta; wskazany wiek jest jedynie orientacyjny. Zalecana pojedyncza dawka wynosi 1 tabletkę; w razie potrzeby dawkę taką można przyjąć ponownie po upływie co najmniej 4 godzin. Łączna dawka dobowa nie powinna być większa niż 6 tabletek.

Jeśli po upływie 3 dni (w przypadku gorączki) lub 3-4 dni (w przypadku bólu) nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Działanie

Kwas acetylosalicylowy jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Wskazania

Lek Aspirin Pro stosuje się w objawowym leczeniu gorączki i (lub) bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu, np. ból głowy, dolegliwości towąrzyszące przeziębieniu i grypie, bóle zębów, bóle mięśni.

Lek Aspirin Pro jest przeznaczony do stosowania u osób dorosłych i młodzieży - osób w wieku 12 lat i starszych (o masie ciała 40 kg lub więcej).

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Aspirin Pro:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
  • jeśli kiedykolwiek występowały u pacjenta napady astmy oskrzelowej lub reakcja alergiczna (np. pokrzywka, obrzęk naczy-nioruchowy, ciężki nieżyt nosa, wstrząs) wywołane podaniem kwasu acetylosalicylowego lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych;
  • jeśli u pacjenta występuje choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy;
  • jeśli u pacjenta występuje skaza krwotoczna lub jeśli występuje podwyższone ryzyko krwawienia;
  • jeśli u pacjenta stwierdzono ciężką niewydolność nerek, wątroby lub serca;
  • jeśli pacjent jest leczony metolreksatem w dawkach więszych niż 20 mg na tydzień;
  • jeśli pacjent jest leczony doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi (leki rozrzedzające krew i zapobiegające jej krzepnięciu);

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Częstość występowania: częstość nieznana - częstość występowania nie może być oszacowana na podstawie dostępnych danych.

Możliwe działania niepożądane związane z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego:

Wszystkie poniższe działania niepożądane są bardzo poważne i mogą wymagać pilnej pomocy medycznej lub hospitalizacji.

krwawienie (krwawienie z nosa, krwawienie z dziąseł, czerwone plamy pod skórą itp.); reakcje alergiczne, takie jak wykwity skórne, napad astmy lub obrzęk twarzy, któremu towarzyszą trudności w oddychaniu; bóle głowy, zawroty głowy, uczucie utraty słuchu, szumy uszne (dzwonienie w uszach), które zazwyczaj wskazują na przedawkowanie; krwawienie do mózgu; bóle brzucha; krwawienie z przewodu pokarmowego; podwyższenie aktywności enzymów wątrobowych, zwykle odwracalne po przerwaniu leczenia, zaburzenia czynności wątroby (głównie dotyczące komórek wątroby); pokrzywka, reakcje skórne; zespół Reye’a (zaburzenia świadomości lub nietypowe zachowania bądź wymioty) u dziecka z chorobą wirusową przyjmującego kwas acetylosalicylowy.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Nie przechowywać w temperaturze powyżej 30 st. C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Tabletkę należy przyjmować, popijając dużą ilością płynu.

W trakcie stosowania leku nie należy spożywać alkoholu.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Dzieci poniżej 12 roku życia (o masie ciała poniżej 40 kg): Nie należy stosować leku, o ile nie przepisze go lekarz.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 909 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h