Rutinosal C, tabletki, 30 szt.
5.49 zł

Rutinosal C, tabletki, 30 szt.

Rutinosal C, tabletki, 30 szt.
Ostatnia cena produktu
5.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Jest to preparat w postaci tabletek, który stosuje się w chorobach przebiegających z gorączką i towarzyszącymi dolegliwościami bólowymi, np. w przeziębieniach.

 

Skład

Salicis cortex (kora wierzby) 300 mg, rutozyd 20 mg, witamina C 40 mg.
Składniki pomocnicze: skrobia ziemniaczana, koloidalny dwutlenekkrzemu (E 551).
Jedna tabletka zawiera nie mniej niż 20 mg glikozydów fenolowych, w przeliczeniu na salicynę.

Dawkowanie

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej 2 tabletki 3 razy dziennie po jedzeniu. Popić co najmniej jedną szklanką ciepłego płynu.

Wskazania

Rutinosal C jest to preparat w postaci tabletek, który stosuje się w przeziębieniu z towarzyszącą gorączką i dolegliwościami bólowymi: głowy, mięśni oraz bólach kostno-stawowych.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku u chorych z nadwrażliwością na salicylany, u dzieci do 12 roku życia oraz u osób z zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi.

Działania niepożądane

W rzadkich przypadkach lek może powodować następujące dizałania niepożądane: krwawienie z przewodu pokarmowego, dolegliwości żołądkowo-jelitowe oraz reakcje alergiczne, takie jak świąd, pokrzywka, astma.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Zachowac szczególna ostrożność stosując Rutinosal C, gdy występują krwawienia z przewodu pokarmowego, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, zaburzenia krzepnięcia, hemofilia, niewydolność nerkowa, wątrobowa oraz cukrzyca, skłonności do kamicy nerkowej, zaburzenia funkcji płytek krwi lub gdy pacjent otrzymuje leki działające antagonistycznie w stosunku do witaminy K.

Preparat w chodzi w reakcję z NLPZ, doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi, lekami moczopędnymi, sulfonamidami, deferoksaminą, doustnymi lekami antykoncepcyjnymi.

Ciąża i karmienie piersią: ze względu nabrak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania nie należy stosowac leku w okresie ciąży i karmienia piersią.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Typ produktu
Postać
Płeć
Problem
Sposób aplikacji

Rutinosal C - Salicis cortex, Rutinum, Acidum ascorbicum - zastosowanie i działanie

Skład:

witamina C (kwas askorbinowy) rutozyd kora wierzby

Postać:

tabletki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm Układ sercowo-naczyniowy Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwbólowe przeciwgorączkowe przeciwzapalne

Wskazania:

Choroby  przebiegające z gorączką i dolegliwościami bólowymi, przeziębienie.  

Dawkowanie:

Doustnie. Jeśli lekarz nie zaleci inaczej stosować 1 - 2 tabletek 3 razy dziennie po jedzeniu. Popić co najmniej jedną szklanką ciepłego płynu. Nie podawać dzieciom poniżej 12 roku życia.

Możliwe skutki uboczne:

Dolegliwości żołądkowo-jelitowe oraz reakcje alergiczne, takie jak świąd, pokrzywka, astma.  

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu lub jesteś uczulony na kwas acetylosalicylowy, chorujesz na chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy, zaburzenia krzepnięcia krwi, schorzenia nerek, wątroby, cukrzycę, masz skłonności do kamicy nerkowej. Gdy przyjmujesz NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne, np. Aspirin), doustne leki przeciwzakrzepowe, leki moczopędne, doustne leki przeciwcukrzycowe, doustne leki antykoncepcyjne. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.