Quecor, tabletki, 370 mg, 60 szt
6.45 zł

Quecor, tabletki, 370 mg, 60 szt

Quecor, tabletki, 370 mg, 60 szt
Ostatnia cena produktu
6.45 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Jest to tradycyjny lek roślinny w postaci tabletek.

Skład

kora dębu 370 mg. Jedna tabletka zawiera nie mniej niż 20 mg garbników.

Dawkowanie

stosuje się 2-3 tabletek jednorazowo. Przyjmować nie więcej niż 9 tabletek na dobę w dawkach podzielonych. Jeżeli biegunka utrzymuje się dłużej niż 3-4 dni, należy udać się do lekarza.

Działanie

garbniki zawarte w preparacie wykazują zdolność wiązania się z grupami aminowymi białek i tworzenia na powierzchni błony śluzowej jelita warstwy o charakterze ochronnym. Wiążą się one również z białkiem komórek drobnoustrojów, dzięki czemu mogą hamować rozwój niektórych mikroorganizmów (poza tym mogą unieczynniać toksyny bakteryjne).

Wskazania

preparat stosuje się tradycyjnie w biegunkach i lekkich zatruciach pokarmowych.

Przeciwwskazania

nie należy stosować preparatu w przypadku stanów zapalnych śluzówki żołądka. Nie stosować łącznie z preparatami zawierającymi alkaloidy, sole żelaza i magnezu. Preparat zawiera garbniki o działaniu ściągającym na błony śluzowe, wobec tego może osłabiać wchłanianie leków oraz wiązać się z jonami żelaza i białkami.

Quecor - Quercus sp. - zastosowanie i działanie

Skład:

kora dębu

Postać:

tabletki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Gastroenterologia Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwbiegunkowe

Wskazania:

Preparat stosuje się tradycyjnie w biegunkach i lekkich zatruciach pokarmowych.

Dawkowanie:

Doustnie.Tradycyjnie stosuje się 2-3 tabletek jednorazowo. Przyjmować nie więcej niż 9 tabletek na dobę w dawkach podzielonych. Jeżeli biegunka utrzymuje się dłużej niż 3-4 dni, należy udać się do lekarza.

Możliwe skutki uboczne:

Przy zastosowaniu wyższych dawek mogą wystąpić nudności i bóle żołądka. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy skontaktować się z lekarzem.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz stany zapalne błony śluzowej żołądka. Gdy przyjmujesz preparaty zawierające alkaloidy, sole żelaza i magnezu. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.