Aleric Deslo Active, 2,5 mg, tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej, 10 szt.
12.49 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Aleric Deslo Active, 2,5 mg, tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej, 10 szt.

Aleric Deslo Active, 2,5 mg, tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej, 10 szt.
12.49 zł
BEZPŁATNIE
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

Aleric Deslo Active jest lekiem przeciwalergicznym, który nie wywołuje senności.

Skład

Substancją czynną jest desloratadyna w dawce 2,5 mg.

Pozostałe składniki leku to: polakrylina potasowa, kwas cytrynowy jednowodny, żelaza tlenek czerwony (E172), magnezu stearynian, kroskarmeloza sodowa, aromat Tutti Frutti (zawiera także glikol propylenowy), aspartam (E951), celuloza mikrokrystaliczna, mannitol suszony rozpyłowo i potasu wodorotlenek  (do ustalenia pH)

Dawkowanie

Ten lek należy stosować dokładnie tak jak opisano w ulotce lub według zaleceń lekarza bądź farmaceuty.

Wyjąć tabletkę ulegającą rozpadowi w jamie ustnej bez kruszenia. Umieścić ją w jamie ustnej, gdzie natychmiast ulega rozpadowi. Woda lub inny płyn nie są potrzebne, aby połknąć dawkę.

Dzieci w wieku 6 do 11 lat: jedna 2,5 mg tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej raz na dobę. Dawkę należy przyjąć natychmiast po wyjęciu z blistra.

Dorośli i młodzież (w wieku 12 lat i więcej): dwie 2,5 mg tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej raz na dobę. Dawkę należy przyjąć natychmiast po wyjęciu z blistra.

Działanie

Ułatwia kontrolę reakcji alergicznej oraz jej objawów.

Wskazania

Aleric Deslo Active łagodzi objawy związane z alergicznym zapalaniem błony śluzowej nosa (zapalenie błony śluzowej nosa spowodowane uczuleniem na roztocza). Do objawów tego stanu zalicza się : kichanie, swędzenie lub wydzielinę z nosa, swędzenie podniebienia oraz swędzenie, zaczerwienienie i łzawienie oczu.
Aleric Deslo Active jest stosowany również w celu łagodzenia objawów związanych z pokrzywką (stan skóry wywołany uczuleniem). Do objawów tego stanu zalicza się świąd i pokrzywkę.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku jeśli pacjent ma uczulenie na desloratadynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku lub na loratadynę.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

W badanicha klinicznych desloratadyny zgłaszano następujące działania niepożądane:

Często: mogą wystąpić nie częściej niż u 1 na 10 pacjentów: zmęczenie, suchość w jamie ustnej, ból głowy

Po wprowadzeniu leku Aleric Deslo Active do obrotu zgłaszano poniższe działania niepożądane:

Bardzo rzadko: mogą wystąpić nie częściej niż u 1 na 10 000 pacjentów: ciężkie reakcje alergiczne, wysypka, kołatanie oraz nieregularne bicie serca, szybkie bicie serca, bóle brzucha, nudności (mdłości), wymioty,  rozstrój żołądka  , biegunka, zawroty głowy, senność, omamy, drgawki, zapalenie wątroby

Częstość nieznana: częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych: zwiększona wrażliwość skóry na słońce lub promieniowanie UV (ultrafioletowe).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek zawiera aspartam. Aspartam jest źródłem fenyloalaniny, która może być szkodliwa dla osób z fenyloketonurią.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Nie jest konieczne popijanie leku wodą lub Innym płynem. Lek można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Nie przypuszcza się, aby lek stosowany w zalecanej dawce wpływał na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Chociaż u większości osób nie występuje senność, zaleca się powstrzymanie od wykonywania czynności wymagających skupienia uwagi, takich jak prowadzanie pojazdów czy obsługiwanie maszyn, do czasu ustalenia reakcji na lek.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 888 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Specyfika
Działanie/właściwości
Sposób aplikacji
PRODUCENT

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY