Ziele nostrzyka, zioło pojedyncze, 50 g
1.70 zł

Ziele nostrzyka, zioło pojedyncze, 50 g

Ziele nostrzyka, zioło pojedyncze, 50 g
Ostatnia cena produktu
1.70 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Zioła do zaparzania

Skład

Meliloti herba - Ziele nostrzyka

Dawkowanie

Do stosowania na skórę w postaci naparu: 1 łyżkę stołową zalać 1-1,5 szklanki wrzącej wody, naparzać pod przykryciem przez około 10 minut, następnie przecedzić. Ciepły napar używać do przygotowania kataplazmów na chore miejsca.

Wskazania

Środek tradycyjnie stosowany zewnętrznie na miejsca po urazach: uderzeniach, skręceniach, jako środek przeciwobrzękowy. Skuteczność produktu w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długim stosowaniu i doświadczeniu.

Przeciwwskazania

Dotychczas nie stwierdzono.

Działania niepożądane

Przy stosowaniu zewnętrznym nie znane.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 902 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Nostrzyk żółty (Nostrzyk lekarski, Nostrzyk zwyczajny) - Melilotus officinalis - zastosowanie i działanie

Surowce:

ziele nostrzyka (Meliloti herba)

Działanie lecznicze:

rozmiękczające przyspiesza gojenie zmniejsza krzepliwość krwi

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Nostrzyk żółty (Nostrzyk lekarski, Nostrzyk zwyczajny) / Melilotus officinalis Encyklopedia ziół - Nostrzyk żółty (Nostrzyk lekarski, Nostrzyk zwyczajny) / Melilotus officinalis Encyklopedia ziół - Nostrzyk żółty (Nostrzyk lekarski, Nostrzyk zwyczajny) / Melilotus officinalis

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrznie: Surowiec jest stosowany wewnętrznie, wyłącznie jako składnik preparatów złożonych, przy chronicznej niewydolności żylnej, szczególnie w bólach nóg, uczuciu ciężkości, nocnych kurczach mięśni łydek, w obrzękach, w zakrzepowym zapaleniu żył, zespole pozakrzepowym. Zewnętrznie: Miejscowo - na wrzody, czyraki, stany zapalne skóry (jako emplastrum meliloti, czyli plaster nostrzykowy).

Przeciwwskazania:

Możliwe skutki uboczne:

Duże dawki doustnych przetworów mogą spowodować krwawienia wewnętrzne.

Ostrzeżenia:

Przetwory przyjmowane do wewnątrz należy stosować w małych dawkach i przez krótki czas. Najlepiej dostosować się do zaleceń lekarza. Dotyczy to zwłaszcza osób ze skłonnością do skaz krwotocznych i osób przyjmujących leki rozrzedzające krew (np. Aspiryna, Polopiryna). Należy ostrożnie stosować u osób z niewydolnością wątroby i nerek. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus