Espumisan, 40 mg/ml, emulsja doustna, 30 ml (import równoległy, Delfarma)
18.49 zł

Espumisan, 40 mg/ml, emulsja doustna, 30 ml (import równoległy, Delfarma)

Espumisan, 40 mg/ml, emulsja doustna, 30 ml (import równoległy, Delfarma)
18.49 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Espumisan w postaci kropli to znany i sprawdzony lek stosowany w leczeniu objawowym zaburzeń żołądkowo-jelitowych, związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów takich jak np.: kolka niemowlęca.

Import: Delfarma

Kraj: Niemcy

Dowiedz się więcej o imporcie równoległym.

Skład

Substancją czynną leku ESPUMISAN jest symetykon.
1 ml (25 kropli) emulsji do stosowania doustnego zawiera 40 mg symetykonu.

Inne składniki leku to: makrogolu stearynian, glicerolu monostearynian 40-55, karbomer, aromat bananowy, acesulfam potasowy, sorbitol płynny (niekrystalizujący), sodu chlorek, sodu cytrynian, sodu wodorotlenek, kwas sorbowy, woda oczyszczona..

Dawkowanie

Lek ESPUMISAN należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości, należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

O ile lekarz nie zaleci inaczej, zazwyczaj stosowana dawka leku ESPUMISAN to:

W dolegliwościach żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów w przewodzie pokarmowym, takich jak, np.: wzdęcia i kolka niemowlęca.

Niemowlęta powyżej 1 miesiąca życia: 1 ml – 2 ml (25 – 50 kropli), co odpowiada 40 - 80 mg symetykonu, na dobę w 2 (2 razy na dobę po 13 - 25 kropli) do 4 (4 razy na dobę po 6 -13 kropli) dawkach podzielonych; całkowita dawka dobowa nie większa niż 80 mg; lek ESPUMISAN należy dodać do butelki z mlekiem lub podać na łyżeczce przed lub po karmieniu piersią.
Dzieci od 1 do 6 lat: 1 ml (25 kropli), co odpowiada 40 mg symetykonu, 3 do 5 razy na dobę.
Dzieci od 6 do 14 lat: 1 ml – 2 ml (25 - 50 kropli), co odpowiada 40 – 80 mg symetykonu, 3 do 5 razy na dobę.
Młodzież i dorośli: 2 ml (50 kropli), co odpowiada 80 mg symetykonu, 3 do 5 razy na dobę.

W przygotowaniu do badań diagnostycznych jamy brzusznej
Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, zazwyczaj stosuje się 2 ml (50 kropli) leku ESPUMISAN 3 razy na dobę w dniu poprzedzającym badanie oraz 2 ml (50 kropli) leku ESPUMISAN rano w dniu badania, na czczo.

Jako substancja pomocnicza podawana razem ze środkami kontrastowymi
Do badania obrazowego z podwójnym kontrastem, zazwyczaj stosuje się 4 do 8 ml (100 do 200 kropli) leku ESPUMISAN na 1 litr płynu kontrastowego.

Jako odtrutka w zatruciach detergentami (środkami powierzchniowo czynnymi)
Dawkowanie u dorosłych
W zależności od ciężkości zatrucia, zazwyczaj stosuje się 10 do 20 ml (od ok. 1/3 do 2/3 zawartości butelki) leku ESPUMISAN.
Dawkowanie u dzieci
W zależności od ciężkości zatrucia, zazwyczaj stosuje się 2,5 do 10 ml (od 65 kropli do ok. 1/3 zawartości butelki), leku ESPUMISAN.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub odczucia, że działanie leku ESPUMISAN jest zbyt silne lub zbyt słabe, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Sposób stosowania
Przed użyciem wstrząsnąć.
W celu odmierzenia odpowiedniej liczby kropli, butelkę należy trzymać pionowo, otworem ku dołowi.
ESPUMISAN może być przyjmowany bezpośrednio przed, w trakcie lub po posiłku, w razie konieczności, również przed snem.
ESPUMISAN może być podawany także pacjentom w okresie pooperacyjnym.

Leczenie należy prowadzić do momentu ustąpienia dolegliwości. W razie konieczności, lek ESPUMISAN może być podawany przez dłuższy czas, nawet kilka lat.

Działanie

Substancją czynną leku ESPUMISAN jest symetykon - stabilny, powierzchniowo czynny polidimetylosiloksan. Zmniejsza on napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu, zawartych w masach pokarmowych i w śluzie przewodu pokarmowego, powodując ich pękanie. Dzięki temu gazy, uwolnione na tej drodze, mogą być wchłaniane przez ścianę jelita lub usuwane z przewodu pokarmowego w wyniku ruchów perystaltycznych jelit.
Symetykon wykazuje wyłącznie działanie powierzchniowe i nie wchodzi w jakiekolwiek reakcje chemiczne. Jest substancją farmakologicznie i fizjologicznie obojętną. Symetykon nie wchłania się z przewodu pokarmowego po podaniu doustnym i jest wydalany w postaci niezmienionej.

Wskazania

ESPUMISAN stosuje się:
- W leczeniu objawowym zaburzeń żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów w przewodzie pokarmowym, takich jak, np.: wzdęcia i kolka niemowlęca.
- Wspomagająco w niemowlęcych kolkach jelitowych u niemowląt powyżej 1 miesiąca życia.
- Wspomagająco w przygotowaniu pacjentów do badań radiologicznych i ultrasonograficznych jamy brzusznej oraz gastroskopii.
- Jako środek zmniejszający pienienie treści przewodu pokarmowego w zatruciach środkami powierzchniowo-czynnymi (detergentami).

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku ESPUMISAN w przypadku alergii (nadwrażliwości) na substancję czynną - symetykon lub na którąkolwiek z pozostałych substancji pomocniczych leku ESPUMISAN.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ESPUMISAN może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

W przypadku pojawienia się nowych i (lub) uporczywych dolegliwości brzusznych, wymagana jest konsultacja lekarza. Dotychczas nie odnotowano żadnych działań niepożądanych związanych ze stosowaniem leku ESPUMISAN.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Leku ESPUMISAN nie należy stosować u niemowląt w 1 miesiącu życia. W przypadku pojawienia się nowych i/lub uporczywych dolegliwości żołądkowo-jelitowych, należy skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia przyczyny dolegliwości i ewentualnego zdiagnozowania choroby powodującej takie objawy.

1 ml produktu leczniczego ESPUMISAN zawiera 212 mg sorbitolu. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku.

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Podczas stosowania leku ESPUMISAN należy unikać spożywania napojów gazowanych. ESPUMISAN może być przyjmowany bezpośrednio przed, w trakcie lub po posiłku, w razie konieczności, również przed snem.
Niemowlęta
ESPUMISAN należy dodać do butelki z mlekiem / pokarmem lub podać na łyżeczce przed lub po karmieniu piersią.

Ciąża i karmienie piersią

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 914 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Espumisan - Simeticonum - zastosowanie i działanie

Skład:

symetykon

Postać:

krople doustne kapsułki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Pediatria Medycyna rodzinna Gastroenterologia

Działanie :

łagodzi wzdęcia

Wskazania:

Leczenie objawowe zaburzeń żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem gazów (wzdęcia), również po zabiegach chirurgicznych. Środek pomocniczy w przygotowaniu pacjentów do badań jamy brzusznej (badania radiologiczne, ultrasonograficzne, gastroskopowe). Krople są również stosowane w leczeniu wspomagającym kolek jelitowych u niemowląt powyżej 1 miesiąca życia oraz w zatruciach środkami powierzchniowo czynnymi jako środek zmniejszający pienienie treści przewodu pokarmowego.

Dawkowanie:

Doustnie. Preparat należy przyjmować w trakcie lub po posiłku oraz jeśli to konieczne przed snem. W stanach nadmiernego gromadzenia gazów w przewodzie pokarmowym, dzieci w wieku szkolnym i dorośli: 1-4 kapsułki na dobę. Dawka maksymalna dla dorosłych to 6 kapsułek. W przygotowaniu pacjentów do badań diagnostycznych w obrębie jamy brzusznej, w dniu poprzedzającym badanie - 2 kapsułki wieczorem oraz rano w dniu badania - 2 kapsułki. Leczenie należy kontynuować do czasu ustąpienia dolegliwości. Preparat może być podawany przez dłuższy okres czasu. Podczas stosowania preparatu nie należy pić napojów gazowanych. Dla dzieci powyżej 2 miesiąca życia przeznaczona jest forma kropli doustnych. Niemowlętom simetikon w postaci kropli podawać dodając go do butelki z mlekiem lub z niewielką ilością płynu na łyżeczce przed lub po karmieniu piersią. Kropli nie należy stosować u dzieci do ukończenia 1 miesiąca życia.

Możliwe skutki uboczne:

Nie zanotowano działań niepożądanych związanych ze stosowaniem leku. W bardzo rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwości na składniki preparatu i 4-hydroksybenzoesan. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Brak badań odnośnie bezpieczeństwa i skuteczości stosowania leku w ciąży i okresie karmienia piersią.