Cetyryzyna-Egis, tabletki powlekane, 10 mg, 20 szt
Cetyryzyna-Egis, tabletki powlekane, 10 mg, 20 szt
0.00 zł

Cetyryzyna-Egis, tabletki powlekane, 10 mg, 20 szt

Cetyryzyna-Egis, tabletki powlekane, 10 mg, 20 szt
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Cetyryzyna-Egis - Cetirizini dihydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

dichlorowodorek cetyryzyny

Postać:

krople doustne tabletki powlekane

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Alergologia Dermatologia i wenerologia

Działanie:

przeciwalergiczne

Wskazania:

Leczenie objawowe i profilaktyka przewlekłego i sezonowego alergicznego nieżytu nosa, alergicznego zapalenia spojówek, przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.

Dawkowanie:

Doustnie, najlepiej wieczorem w czasie spożywania kolacji. Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 10 mg raz na dobę. Dzieci od 2 do 6 lat: 5 mg raz na dobę lub 2,5 mg 2 razy na dobę (rano i wieczorem), od 6 do 12 lat: 5 mg 2 razy na dobę (rano i wieczorem) lub 10 mg raz na dobę (wieczorem). Dawkę i częstotliwość przyjmowania kropli ustala lekarz. Podczas przyjmowania leku nie spożywać alkoholu. W związku z działaniem przeciwalergicznym lek może wpływać na wyniki testów skórnych. Należy je przeprowadzać po upływie 3 dni od odstawienia leku. 

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej obserwowano senność, uspokojenie, zmęczenie, ból i zawroty głowy, suchość błony śluzowej jamy ustnej, nudności i inne zaburzenia ze strony układu pokarmowego, niepokój (pobudzenie ruchowe). Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną, należy zachować ostrożność przy prowadzeniu pojazdów i obsłudze maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na cetyryzynę, hydroksyzynę lub pochodne piperazyny, zaburzenia czynności nerek. Gdy przyjmujesz leki działające hamująco na ośrodkowy układ nerwowy (leki nasenne, leki uspokajające). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży stosuje się wyłącznie w przypadku zdecydowanej konieczności. Nie stosować w okresie karmienia piersią. Lek jest przeciwwskazany w okresie laktacji, ponieważ substancja czynna jest wydzielana z mlekiem.
Cechy produktu
PRODUCENT