Ziele drapacza, zioło pojedyncze, 50 g (Flos)
2.49 zł

Ziele drapacza, zioło pojedyncze, 50 g (Flos)

Ziele drapacza, zioło pojedyncze, 50 g (Flos)
Ostatnia cena produktu
2.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Ziele drapacza - zioła do zaparzania.

Skład

100 % ziela drapacza lekarskiego (Cnici benedicti herba).

Dawkowanie

Podanie doustne w postaci odwaru:

1 łyżkę stołową ziela (ok. 2 g) zalać 1 szklanką chłodnej wody, gotować pod przykryciem 5 min. Odstawić na 10 min, przecedzić. Pić ciepły odwar 2-3 razy dziennie pół godziny przed jedzeniem.

Wskazania

Wspomagająco w łagodnych dolegliwościach trawiennych i braku łaknienia jako środek pobudzający wydzielanie soku żołądkowego.

Przeciwwskazania

Uczulenie na ziele drapacza lub inne rośliny z rodziny złożonych (np. rumianek arnikę), nadkwaśność, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy.

Działania niepożądane

Większe dawki mogą wywołać nudności i wymioty. Możliwe reakcje alergiczne. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 899 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji

Drapacz lekarski - Cnicus benedictus - zastosowanie i działanie

Surowce:

ziele drapacza lekarskiego (Cnici benedicti herba)

Działanie lecznicze:

poprawia trawienie poprawia apetyt

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Drapacz lekarski / Cnicus benedictus Encyklopedia ziół - Drapacz lekarski / Cnicus benedictus Encyklopedia ziół - Drapacz lekarski / Cnicus benedictus

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrznie: Wspomagająco w łagodnych dolegliwościach trawiennych i barku łaknienia jako środek pobudzający wydzielanie soku żołądkowego. Polecany rekonwalescentom, osobom wycieńczonym i ze złą przemianą materii. Stosowany także w celu uzupełnienia mikroelementów.

Przeciwwskazania:

Gdy masz nadwrażliwość na ziele drapacza lub inne rośliny z rodziny Złożonych, nadkwaśność, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy.

Możliwe skutki uboczne:

Przyjmowany w dużej ilości napar lub odwar z drapacza może powodować nudności, wymioty, kolkę, biegunkę. Reakcje alergiczne. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Ostrzeżenia:

W ciąży i okresie karmienia piersią stosować po konsultacji z lekarzem.   Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.   Przed zastosowaniem należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus