Produkt w kategoriach

Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl

Ziele drapacza, zioło pojedyncze, 50 g (Flos)

Ziele drapacza, zioło pojedyncze, 50 g (Flos)

Opis

Ziele drapacza - zioła do zaparzania.

Skład

100 % ziela drapacza lekarskiego (Cnici benedicti herba).

Dawkowanie

Podanie doustne w postaci odwaru:

1 łyżkę stołową ziela (ok. 2 g) zalać 1 szklanką chłodnej wody, gotować pod przykryciem 5 min. Odstawić na 10 min, przecedzić. Pić ciepły odwar 2-3 razy dziennie pół godziny przed jedzeniem.

Wskazania

Wspomagająco w łagodnych dolegliwościach trawiennych i braku łaknienia jako środek pobudzający wydzielanie soku żołądkowego.

Przeciwwskazania

Uczulenie na ziele drapacza lub inne rośliny z rodziny złożonych (np. rumianek arnikę), nadkwaśność, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy.

Działania niepożądane

Większe dawki mogą wywołać nudności i wymioty. Możliwe reakcje alergiczne. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 858 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus