Produkt w kategoriach

Liston, kapsułki, 60 szt.

Liston, kapsułki, 60 szt.

24.49 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka kurierem DHL
Paczkomaty Inpost

Opis

LISTON NA KAMIENIE Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego zawierający składniki wspomagające wypłukiwanie małych złogów kamieni oraz piasku z dróg moczowych.

Wypłukuje i zapobiega.

Skład

Phaseoli pericarpium extract, Petroselinum crispum extract, Levisticum officinale extract, Urtica dioica extract, Lactobacillus acidophilus.

SKŁADNIK

1 kapsułce

100 g

Referencyjne Wartości Spożycia

Wyciąg z owocni fasoli

55 mg

10 g

*

Wyciąg z mącznicy lekarskiej

50 mg

9,1 g

*

Wyciąg z ziela pokrzywy

50 mg

9,1 g

*

Wyciąg z korzenia pietruszki

30 mg

5,5 g

*

Wyciąg z korzenia lubczyku

30 mg

5,5 g

*

Cytrynian magnezu, w tym:

Magnez

234,2 mg

37,5 mg

42,8 g

6,9 g

 

10%

Witamina B6

1,4 mg

0,3 g

100%

* Referencyjne Wartości Spożycia nie zostały ustalone

Właściwości

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego zawierający unikalne połączenie składników ziołowych oraz bakterii funkcyjnych wspomagających profilaktykę odkładania się szczawianów w drogach moczowych.

Produkt zawiera:

 • Wchodzące w skład naturalnej mikroflory jelit bakterie funkcyjne Lactobacillus acidophilus, które posiadają zdolność do rozkładu szczawianów prowadzących do powstawania kamieni nerkowych.
 • Cytrynian magnezu o właściwościach alkalizujących - inhibitor krystalizacji szczawianów.
 • Dobroczynny dla układu moczowego wyciąg z mącznicy lekarskiej (Arctostaphylos uva-ursi).
 • Działające łagodnie moczopędnie wyciągi z owocni fasoli (Phaseoli pericarpium), z korzenia pietruszki (Petroselinum crispum) i korzenia lubczyku (Levisticum officinale) oraz z ziela pokrzywy (Urtica dioica), które wspomagają wypłukiwanie piasku z dróg moczowych. 
 • Witaminę B6 przyczyniającą się do prawidłowego metabolizmu energetycznego, prawidłowego metabolizmu homocysteiny oraz prawidłowej syntezy cysteiny.

Przeznaczenie

Do postępowania dietetycznego dla osób, u których występują problemy z odkładaniem się szczawianów w drogach moczowych, w profilaktyce tworzenia się piasku i kamieni w nerkach.

Sposób użycia

1 kapsułka ziołowa (czarna) – rano, 1 kapsułka zawierająca bakterie funkcyjne (biała) – wieczorem. Zaleca się zażywać w trakcie posiłku popijając szklanką wody.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Przeciwwskazania: ostre lub przewlekłe schorzenia nerek, kamica żółciowa, kamica trzustkowa. Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników. Produkt nie jest zalecany dla dzieci, kobiet ciężarnych i karmiących oraz do stosowania skojarzonego z lekami o działaniu moczopędnym oraz innymi, stosowanymi w kamicy dróg moczowych bez konsultacji z lekarzem.

 • Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
 • Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
 • Zaleca się zdrowy tryb życia oraz stosowanie zbilansowanej diety.
 • Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.
 • Przechowywać w zamkniętym opakowaniu w temperaturze 15-25°C, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
 • Chronić przed wilgocią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 853 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus