Produkt w kategoriach

Nasiona kozieradki, zioło pojedyncze, 50 g (Flos)

Nasiona kozieradki, zioło pojedyncze, 50 g (Flos)

1.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka kurierem DHL

Opis

Nasienie kozieradki - zioła do zaparzania.

Skład

50 g produktu zawiera 50 g Trigonellae foenugraeci semen.

Dawkowanie

Do stosowania doustnego w postaci odwaru: 1-2 łyżeczki od herbaty nasion (ok. 3-6 g) przyjmować przed jedzeniem jako środek pobudzający łaknienie.
Do stosowania na skórę w postaci kataplazmów: Nasiona rozdrobnić, wymieszać z wodą na pastę (zachować stosunek: 25g nasion na pół szklanki wody), gotować 5 min i nanieść na płótno. Tak przygotowane ciepłe okłady przykładać na chore miejsca 2-3 razy dziennie.

Działanie

Nasiona kozieradki działą osłaniająco i przeciwzapalnie na błonę śluzową przewodu pokarmowego oraz (zastosowany zewnętrznie) na skórę, w związku z tym jest stosowany w chorobie wrzodowej i w stanach zapalnych skóry (czyraki, egzemy, ropnie).
Nasiona kozieradki mogą również obniżać poziom cholesterolu i cukru we krwi.

Wskazania

Doustnie w braku łaknienia. Zewnętrznie w miejscowym zapaleniu skóry.

Przeciwwskazania

Nie znane.

Działania niepożądane

Po kilkukrotnym zastosowaniu zewnętrznym mogą wystąpić niepożądane reakcje skórne. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

W okresie ciąży i karmienia piersią stosowanie leku skonsultować z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 828 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
} }