Estraderm TTS- 25, plastry transdermalne, 6 szt
Estraderm TTS- 25, plastry transdermalne, 6 szt
0.00 zł

Estraderm TTS- 25, plastry transdermalne, 6 szt

Estraderm TTS- 25, plastry transdermalne, 6 szt
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Estraderm TTS - Estradiolum - zastosowanie i działanie

Skład:

estradiol

Postać:

system transdermalny

Kategoria:

Układ moczowo-płciowy i hormony płciowe

Specjalności:

Endokrynologia Ginekologia i położnictwo

Działanie:

hormonalna terapia zastępcza

Wskazania:

Hipogonadyzm u kobiet (pierwotny i wtórny brak miesiączki), zespół pokastracyjny, zastępcza terapia hormonalna okresu pomenopauzalnego. Lek nie służy do antykoncepcji.

Dawkowanie:

Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Po usunięciu folii ochronnej, plaster nakleja się na suchą skórę tułowia 2 razy w tygodniu (na 3-4 dni). Nie należy naklejać plastrów kolejno na to samo miejsce oraz na piersi.

Możliwe skutki uboczne:

W miejscu naklejenia plastra może wystąpić przejściowe zaczerwienienie i niekiedy świąd. Rzadko występują nudności, bóle brzucha, ból głowy. Zbyt duże dawki mogą spowodować obrzmienie piersi, krwawienie z pochwy i zatrzymanie płynów w organizmie (jeśli objawy te nie ustąpią w ciągu pierwszych 6 tygodni leczenia - należy powiadomić o tym lekarza).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na estradiol lub pozostałe składniki preparatu, choroby wątroby, krwawienia z dróg rodnych o nieustalonej przyczynie, nowotwór piersi, nowotwory zależne od estrogenów, chorobę zakrzepowo-zatorową. Gdy przyjmujesz barbiturany, pochodne hydantoiny, karbamazepinę, fenylbutazon, rifampicynę. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.
Cechy produktu
PRODUCENT