Liść senesu, zioło pojedyncze (Flos), 50 g
2.49 zł

Liść senesu, zioło pojedyncze (Flos), 50 g

Liść senesu, zioło pojedyncze (Flos), 50 g
Ostatnia cena produktu
2.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Skład

100 g produktu zawiera 100 g liści senesu.

Dawkowanie

Podanie doustne w postaci naparu: Dołączoną do opakowania miarkę dozującą napełnić liściem senesu do kreski z oznaczeniem 2,5 ml (1,1 g). Następnie odmierzoną ilość liścia senesu zalać filiżanką wrzącej wody (150 ml), odstawić na 10 minut. Przecedzić i ostudzić. Świeży i ciepły napar wypić przed snem.

 

Wskazania

W zaparciach jako środek przeczyszczający.

Przeciwwskazania

Niedrożność jelit, ostre stany zapalne w jamie brzusznej, choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie okrężnicy. Nadwrażliwość na sennozydy. Niezdiagnozowane bóle w jamie brzusznej. Stany odwodnienia z towarzyszącą utratą eletrolitów. Miesiączka. Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 roku życia.

Działania niepożądane

Następstwem długotrwałego stosowania liścia senesu może być obniżenie stężenia potasu we krwi, co z kolei może niepotrzebnie nasilać działanie glikozydów nasercowych oraz innych środków przeciwarytmicznych.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 915 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Strączyniec (Senes) - Cassia - zastosowanie i działanie

Surowce:

owoc senesu (Sennae fructus) liść senesu (Sennae folium)

Działanie lecznicze:

przeczyszczające

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Strączyniec (Senes) / Cassia Encyklopedia ziół - Strączyniec (Senes) / Cassia

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrznie: Zaparcia atoniczne, nawykowe lub wynikające z błędów dietetycznych. Jako środek przeczyszczający przed badaniami. Przy hemoroidach, szczelinach odbytu w celu ułatwienia wypróżnienia. Uwaga! Nie stosować długotrwale.

Przeciwwskazania:

Gdy masz nadwrażliwość na liść senesu, stany zapalne wyrostka robaczkowego, owrzodzenia jelita grubego, zaburzenia pracy nerek, krwawienia miesiączkowe, bóle brzucha o nieustalonej przyczynie, niedrożność jelit, stany zapalne jelit, odwodnienie organizmu, niedobór potasu (hipokaliemia). Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe (kolki, skurcze), odbarwienie moczu. Długotrwałe stosowanie lub przedawkowanie może doprowadzić do wystąpienia atonii jelita grubego oraz biegunki z nadmierną utratą wody i elektrolitów, głównie potasu. Niekiedy może dojść do uszkodzenia nerwów jelit, białkomoczu lub krwiomoczu.

Ostrzeżenia:

Jeśli po 3 dniach stosowania nie nastąpi efekt terapeutyczny, należy dalsze używanie preparatu skonsultować z lekarzem. Nie zaleca się stosowania dłużej niż 7-10 dni. Uwaga! Preparaty senesu stosowane równocześnie z glikozydami nasercowymi mogą nasilać ich działanie, poprzez obniżanie stężenia jonów potasowych we krwi. Równoczesne stosowanie z tiazydowymi lekami moczopędnymi, steroidami kory nadnerczy zwiększa ryzyko niedoboru potasu. Wyniki testów diagnostycznych mogą ulec zafałszowaniu ze względu na odbarwienie moczu. Przed zastosowaniem należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła i wilgoci oraz wpływu obcych zapachów.