Liść senesu, zioło pojedyncze (Flos), 50 g
2.49 zł

Liść senesu, zioło pojedyncze (Flos), 50 g

Liść senesu, zioło pojedyncze (Flos), 50 g
Ostatnia cena produktu
2.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Skład

100 g produktu zawiera 100 g liści senesu.

Dawkowanie

Podanie doustne w postaci naparu: Dołączoną do opakowania miarkę dozującą napełnić liściem senesu do kreski z oznaczeniem 2,5 ml (1,1 g). Następnie odmierzoną ilość liścia senesu zalać filiżanką wrzącej wody (150 ml), odstawić na 10 minut. Przecedzić i ostudzić. Świeży i ciepły napar wypić przed snem.

 

Wskazania

W zaparciach jako środek przeczyszczający.

Przeciwwskazania

Niedrożność jelit, ostre stany zapalne w jamie brzusznej, choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie okrężnicy. Nadwrażliwość na sennozydy. Niezdiagnozowane bóle w jamie brzusznej. Stany odwodnienia z towarzyszącą utratą eletrolitów. Miesiączka. Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 roku życia.

Działania niepożądane

Następstwem długotrwałego stosowania liścia senesu może być obniżenie stężenia potasu we krwi, co z kolei może niepotrzebnie nasilać działanie glikozydów nasercowych oraz innych środków przeciwarytmicznych.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 920 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h