Modafen Grip, 200 mg + 5 mg, tabletki powlekane, 12 szt.

fenylefryna, ibuprofen, tabletka, przeziębienie, gorączka, katar, grypa

9.99 zł
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Ikona umów się na najbliższy dostępny termin.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
  • ODBIÓR W APTECE
    Odbiór w aptece
    0.00 zł

    Sprawdź lokalizację

  • WYSYŁKA KURIEREM
    Kurier INPOST
    9.99 zł
  • ODBIÓR W PUNKCIE
    Paczkomat InPost
    9.99 zł
    Odbiór w punkcie DHL
    9.99 zł

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Sanofi-Aventis Sp. z o.o.
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa

Producent

ZENTIVA
Bonifraterska 17
Warszawa

Opis

Modafe Grip to produkt leczniczy stosowany w przypadku objawów grypy i przeziębienia. Lek zmniejsza takie objawy jak gorączka, ból głowy, ból gardła, katar. 

Skład

Substancjami czynnymi leku są: ibuprofen (Ibuprofenum) i fenylefryny chlorowodorek (Phenylephrini hydrochloridum).

1 tabletka zawiera 200 mg ibuprofenu i 5,0 mg fenylefryny chlorowodorku. 

Substancje pomocnicze: skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), talk, powidon 30, krzemionka koloidalna bezwodna, kwas stearynowy 50, hypromeloza 2910/5, makrogol 6000, tytanu dwutlenek (E 171).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Modafen Grip przeznaczony jest do krótkotrwałego stosowania.
  • Należy stosować najmniejszą dawkę w możliwie najkrótszym czasie koniecznym do złagodzenia objawów.
  • Dłuższe stosowanie niż przez 3-5 dni należy skonsultować z lekarzem.

Dorośli i młodzież w wieku 12 lat i powyżej
Zwykle stosowana dawka to 2 tabletki co 8 godzin. Należy zachować przynajmniej 4 godzinną przerwę pomiędzy kolejnymi dawkami oraz nie należy przyjmować więcej niż 6 tabletek w ciągu 24 godzin.
Tabletki należy połknąć w całości popijając odpowiednią ilością płynu. Ważne jest, aby podczas przeziębienia i grypy pić większe ilości płynów.

Działanie

Modafen Grip zawiera dwie substancję, których działanie niweluje objawy przeziębienia i grypy. Ibuprofen (należy do grupy NLPZ) działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Dodatek fenylefryny zmniejsza katar i poprawia drożność nosa. Fenylefryna zmniejsza zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa, ułatwiając tym oddychanie. 

Wskazania

  • Łagodzenia objawów grypy i przeziębienia takich jak ból, ból głowy, gorączka ból gardła. Modafen Grip powinno się stosować tylko wtedy, gdy wymienionym objawom towarzyszy niedrożność nosa i zatok lub katar. 

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Modafen Grip

  • jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen, fenylefryny chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku oraz nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne objawiającą się skróceniem oddechu, astmą lub pokrzywką,
  • jeśli pacjent ma czynny lub nawracający wrzód lub krwawienie z żołądka lub dwunastnicy lub jeśli kiedykolwiek w przeszłości występowało u niego wielokrotne krwawienie (tj. przynajmniej dwa razy),
  • jeśli pacjent miał kiedykolwiek krwawienie lub perforacje przewodu pokarmowego związane z wcześniejszym leczeniem NLPZ,
  • jeśli pacjent ma zaburzenia krwiotworzenia lub zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • jeśli pacjent ma znacznie podwyższone ciśnienie krwi (ciężkie nadciśnienie), ciężką niewydolność serca, wątroby lub nerek,
  • jeśli pacjent ma cukrzycę,
  • jeśli pacjent ma nadreaktywny gruczoł tarczowy (nadczynność tarczycy),
  • jeśli pacjent ma jaskrę pierwotną z zamkniętym kątem przesączania,
  • jeśli pacjent ma zatrzymanie moczu (niezdolność do oddawania moczu),
  • jeśli pacjent ma guza naczyniowego blisko nerki (guz chromochłonny),
  • w przypadku stosowania niektórych leków.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Istnieje zwiększone prawdopodobieństwo wystąpienia działań niepożądanych u osób w podeszłym wieku, osób u których wystąpiły w przeszłości wrzody żołądka lub dwunastnicy (głównie z krwawieniem lub perforacją błony śluzowej) lub u osób poddanych długotrwałemu leczeniu produktami zawierającymi kwas acetylosalicylowy.

Bardzo często występujące działania niepożądane (u więcej niż 1 na 10 osób):

  • niestrawność, nudności, wymioty, biegunka, gazy, zaparcia.

Często występujące działania niepożądane (u nie więcej niż 1 na 10 osób):

  • ból głowy, zawroty głowy, trudności z zaśnięciem (bezsenność).

Niezbyt często występujące działania niepożądane (u nie więcej niż 1 na 100 osób):

  • pokrzywka, świąd, wysypka,
  • dzwonienie w uszach.

Rzadko występujące działania niepożądane (u nie więcej niż 1 na 1000 osób):

  • zapalenie błon ochronnych obejmujących mózg i rdzeń kręgowy (zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych),
  • zaburzenia widzenia, zaburzenia widzenia barw,
  • owrzodzenie lub pęknięcie w żołądku, przełyku lub jelitach, ciemne lub czarne stolce oraz wymioty krwią,
  • nerwowość.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u nie więcej niż 1 na 10 000 osób):

  • depresja,
  • odczuwanie bicia serca, niewydolność serca, podwyższone ciśnienie krwi,
  • zaburzenia krwi (pierwszymi objawami są: gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenia jamy ustnej, objawy grypopodobne, zmęczenie, niewyjaśnione krwawienia i siniaki),
  • owrzodzenia jamy ustnej, zapalenie żołądka, nasilenie istniejącej choroby jelit (zapalenie okrężnicy lub choroba Crohna),
  • zaburzenia wątroby lub nerek (możliwa niewydolność nerek, zapalenie nerek), krew w moczu, zapalenie pęcherza moczowego.

Częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych):

  • nieregularne lub przyspieszone bicie serca,
  • ból oka i pieczenie, niewyraźne widzenie, nadwrażliwość lub nietolerancja światła, ostra postać jaskry z zamkniętym kątem przesączania (ból oka),
  • trudności w oddychaniu lub świszczący oddech (głównie u pacjentów z astmą oskrzelową), zaostrzenie astmy.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Stosowanie Modafen Grip należy omówić z lekarzem jeśli:
    • pacjent ma lub miał kiedykolwiek problemy jelitowe,
    • pacjent ma nieswoiste, wrzodziejące zapalenie przewodu pokarmowego takie jak choroba Crohna lub wrzodziejące zapalenie jelita grubego,
    • pacjent ma zaburzenia czynności nerek lub wątroby,
    • pacjent ma astmę oskrzelową, katar sienny, polipy nosa lub przewlekłe choroby obturacyjne dróg oddechowych,
    • pacjent jest bezpośrednio po dużym zabiegu chirurgicznym,
    • pacjent ma toczeń rumieniowaty układowy (zaburzenie układu immunologicznego) i inne zaburzenia tkanki łącznej (ryzyko wystąpienia aseptycznego zapalenia opon mózgowordzeniowych),
    • u pacjenta występują choroby serca, takie jak niewydolność serca, dławica piersiowa (ból w klatce piersiowej), pacjent miał atak serca, operację pomostowania, występuje u pacjenta choroba tętnic obwodowych (słabe krążenie krwi w nogach z powodu zwężenia lub zablokowania tętnic) lub jeśli pacjent przeszedł jakikolwiek udar (w tym mini-udar lub przemijający atak niedokrwienny – TIA).
    • pacjent choruje na nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, występuje u niego zwiększone stężenie cholesterolu, w rodzinie pacjenta występowała choroba serca lub udar, lub jeśli pacjent pali tytoń.
    • pacjent ma przerost gruczołu krokowego (przerost prostaty).
  • Przyjmowanie takich leków, jak Modafen Grip może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka ataku serca („zawał mięśnia sercowego”) lub udaru.

Przechowywanie:

  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla małych dzieci.
  • Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Nie należy stosować leku Modafen Grip jeśli jednocześnie są przyjmowane:

  • jakiekolwiek inne leki zawierające kwas acetylosalicylowy lub inne NLPZ,
  • leki na przeziębienie i grypę,
  • leki stosowane w leczeniu przekrwienia błony śluzowej nosa (niedrożność nosa),
  • leki przeciwdepresyjne lub przyjmował leki przeciwdepresyjne w okresie ostatnich dwóch tygodni (inhibotry MAO, trójpierścienowe leki przeciwdepresyjne),
  • leki sympatykomimetyczne 
  • leki stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi lub chorób serca (beta-adrenolityki).

Lek może wchodzić w interakcję z:

  • kortykosteroidy,
  • leki obniżające ciśnienie krwi (inhibitory ACE, takie jak captopril, leki beta-adrenolityczne, takie jak leki zawierające atenolol, leki będące antagonistami receptora angiotensyny II, takie jak losartan) i leki moczopędne,
  • leki o działaniu przeciwzakrzepowym (tj. rozrzedzające krew/zapobiegające powstawaniu zakrzepów, takie jak aspiryna/kwas acetylosalicylowy, warfaryna, tyklopidyna),
  • selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) (leki stosowane w leczeniu depresji),
  • niektóre antybiotyki (chinolony, aminoglikozydy),
  • pochodne sulfonylomocznika (leki przeciwcukrzycowe),
  • leki zawierające lit (lek stosowany w leczeniu choroby maniakalno-depresyjnej i depresji),
  • metotreksat (lek stosowany w leczeniu choroby nowotworowej lub w chorobach reumatycznych),
  • sulfinpyrazon i probenecyd (leki stosowane w leczeniu dny moczanowej),
  • cyklosporynę i takrolimus (leki immunosupresyjne),
  • zydowudynę (lek stosowany w leczeniu AIDS),
  • digoksynę (stosowana w leczeniu niewydolności serca),
  • fenytoinę (stosowana w leczeniu padaczki),
  • baklofen (stosowany w leczeniu skurczy mięśni szkieletowych),
  • ergotaminę i metysergid (leki stosowane w leczeniu ataków migreny),
  • mifepryston (tabletka poronna).

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Tabletki można przyjmować niezależnie od posiłków. Przyjęty posiłek może opóźnić działanie leku, jednocześnie zmniejsza szanse na wystąpienie działań niepożądanych dotyczących układu pokarmowego.  W czasie leczenia picie napojów alkoholowych i palenie tytoniu nie jest wskazane.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Modafen Grip nie jest zalecany dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Wpływ na płodność

Lek należy do grupy leków (NLPZ), które mogą zaburzać płodność u kobiet. Działanie to jest przemijające po odstawieniu leku.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Ten lek nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Modafen Grip nie ma wpływu na zdolność prowadzenia lub obsługiwania maszyn. Jednak u niektórych osób lek ten może wywołać zawroty głowy, co może niekorzystnie wpływać na czynności wymagające zwiększonej uwagi. W przypadku ich wystąpienia nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij