Produkt w kategoriach

Re-algin, 500 mg, tabletki, 6 szt.

Re-algin, 500 mg, tabletki, 6 szt.

2.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Skład

Substancją czynną leku jest metamizol sodowy. 1 tabletka zawiera 500 mg metamizolu sodowego.

Inne składniki leku to skrobia pszeniczna, celuloza mikrokrystaliczna (typ 101), powidon K25, talk, magnezu stearynian.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza.

Lek RE-ALGIN® należy przyjmować doustnie z odpowiednią ilością wody najlepiej po posiłku. Tabletkę można podzielić na połowy.

Dorośli: 250 mg - 500 mg 2 do 3 razy na dobę. Maksymalna dawka jednorazowa leku nie powinna przekroczyć 1 g (2 tabletki), maksymalna dawka dobowa - 3 g (6 tabletek).

Pacjenci w podeszłym wieku (powyżej 65 lat) Brak specjalnych zaleceń dotyczących dawkowania u pacjentów w podeszłym wieku, z wyjątkiem pacjentów z zaburzeniami czynności nerek i wątroby. W tych przypadkach należy zastosować 1/2 zalecanej dawki dla dorosłych przez krótki okres czasu.

Nie należy stosować leku dłużej niż przez 3 do 5 dni.

Działanie

RE-ALGIN® zawiera substancję czynną metamizol sodowy, który wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

Wskazania

Ból różnego pochodzenia o znacznym nasileniu, gorączka. RE-ALGIN wskazany w sytuacji, gdy stosowanie innych leków jest przeciwwskazane lub nieskuteczne.
RE-ALGIN jest wskazany do stosowania u dorosłych.

Przeciwwskazania

  • nadwrażliwość na metamizol sodowy lub inne pochodne pirazolonu, lub którąkolwiek z substancji pomocniczych;
  • astma wywołana lub zaostrzona przez niesteroidowe leki przeciwzapalne;
  • reakcje nadwrażliwości na jakikolwiek niesteroidowy lek przeciwzapalny lub przeciwbólowy, w szczególności objawiające się obrzękiem naczynioruchowym, pokrzywką, nieżytem nosa;
  • ostra porfiria wątrobowa; wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej;
  • ciężka niewydolność wątroby i (lub) nerek;
  • choroby hematologiczne, w tym niedokrwistość aplastyczna, agranulocytoza i leukopenia; ciąża i laktacja;
  • dzieci w wieku poniżej 18 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, RE-ALGIN® może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Niezbyt często (u 1 do 10 pacjentów na 1000) może wystąpić: polekowa wysypka skórna.

Rzadko (u 1 do 10 pacjentów na 10 000) może wystąpić: reakcje nadwrażliwości, jak reakcja anafilaktyczna lub wstrząs anafilaktyczny (zagrażająca życiu gwałtowna reakcja alergiczna);leukopenia (zmniejszenie całkowitej liczby krwinek białych).

Bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000) może wystąpić: pęcherzyki na skórze i wewnątrz jamy ustnej lub złuszczanie się skóry, mogące wskazywać na ciężką reakcję skórną nazywaną zespołem Stevensa-Johnsona; zagrażający życiu zespół Lyeila (objawiający się złuszczającymi się pęcherzami i martwicą, prowadzącymi do złuszczania dużych powierzchni naskórka); atak astmy (napad duszności); agranulocytoza (znaczne, zagrażające życiu zmniejszenie liczby białych krwinek - granulocytów), objawiająca się: gorączką, dreszczami, bólem gardła, trudnościami w połykaniu oraz stanami zapalnymi błony śluzowej jamy ustnej, nosa, gardła, narządów płciowych i odbytu; małopłytkowość (zmniejszenie liczby płytek krwi); niedokrwistość hemolityczna (zmniejszenie liczby czerwonych krwinek, co może spowodować bladość lub zażółcenie skóry, osłabienie lub duszność); niedokrwistość aplastyczna (znaczne zmniejszenie liczby wszystkich rodzajów krwinek, co może być przyczyną krwawienia, siniaków, wybroczyn lub zakażeń); zaburzenia czynności nerek, białkomocz (białko w moczu), skąpo-mocz (zmniejszenie ilości wydalanego moczu), wielomocz (zwiększone wydalanie moczu), śródmiąższowe zapalenie nerek.

Nieznana częstość: nudności, wymioty, bóle brzucha, po dużych dawkach leku krwawe wymioty, krew w stolcu (smoliste stolce).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek odpowiedni dla osób z chorobą trzewną (celiakią).

Leku nie powinni stosować pacjenci z alergią na pszenicę (inną niż choroba trzewna).

  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Nie należy stosować leku RE-ALGIN* jednocześnie z:

  • lekami nasennymi,
  • przeciwdepresyjnymi,
  • doustnymi środkami antykoncepcyjnymi,
  • lekami przeciwbólowymi i przeciwgorączkowymi (niesteroidowe leki przeciwzapalne),
  • allopurynolem (lek stosowany w dnie moczanowej),

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

W czasie przyjmowania leku RE-ALGIN® nie wolno spożywać alkoholu. Alkohol może zwiększać działania niepożądane leku.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

RE-ALGIN jest przeciwwskazany u dzieci w wieku poniżej 18 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

RE-ALGIN® w zalecanych dawkach nie wywiera istotnego wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania maszyn.

Prowadzanie pojazdów, obsługiwanie maszyn i wykonywanie innych czynności wymagających aktywnej uwagi nie są wskazane podczas leczenia dużymi dawkami metamizolu, ponieważ może on wpłynąć niekorzystnie na czas reakcji w nieoczekiwanych sytuacjach.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 836 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Re-Algin - Metamizolum natricum - zastosowanie i działanie

Skład:

metamizol sodowy

Postać:

tabletki

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwbólowe przeciwgorączkowe

Wskazania:

Ból różnego pochodzenia o dużym nasileniu lub gorączka, gdy inne leki są przeciwwskazane lub nieskuteczne. RE-ALGIN jest wskazany do stosowania u dorosłych

Dawkowanie:

Doustnie. 250 mg-500 mg 2 do 3 razy na dobę. Maksymalna dawka jednorazowa leku nie powinna przekroczyć 1 g (2 tabletki), maksymalna dawka dobowa - 3 g (6 tabletek). Nie należy stosować leku dłużej niż przez 3 do 5 dni. Uwaga! W  czasie przyjmowania leku Re-Algin nie wolno spożywać alkoholu. Alkohol może zwiększać działania niepożądane leku.

Możliwe skutki uboczne:

Niezbyt często: polekowa wysypka skórna. Rzadko: reakcje nadwrażliwości, leukopenia (zmniejszenie całkowitej liczby krwinek białych). Bardzo rzadko: pęcherzyki na skórze i wewnątrz jamy ustnej lub złuszczanie się skóry, mogące wskazywać na ciężką reakcję skórną nazywaną zespołem Stevensa-Johnsona; zagrażający życiu zespół Lyella; napad duszności, agranulocytoza, niedokrwistość hemolityczna, niedokrwistość aplastyczna, zaburzenia czynności nerek, białkomocz (białko w moczu), skąpomocz (zmniejszenie ilości wydalanego moczu), wielomocz (zwiększone wydalanie moczu), śródmiąższowe zapalenie nerek. Częstość nieznana: nudności, wymioty, bóle brzucha, po dużych dawkach leku krwawe wymioty, krew w stolcu (smoliste stolce).   Lek Re-Algin stosowany zgodnie z zaleceniami nie wywiera istotnego wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na na metamizol sodowy lub inne pochodne pirazolonu, lub którykolwiek z pozostałych składników leku, astmę wywołaną lub zaostrzoną przez niesteroidowe leki przeciwzapalne, reakcje nadwrażliwości na jakikolwiek niesteroidowy lek przeciwzapalny lub lek przeciwbólowy, wrodzony niedobór enzymu dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, choroby krwi, niedociśnienie, odwodnienie lub niewydolność serca, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy. Gdy przyjmujesz inne leki. Przed zastosowaniem leku Re-Algin należy zwrócić się do lekarza, zwłaszcza w przypadku stosowania następujących leków: leków przeciwzakrzepowych pochodnych kumaryny (np. warfaryna, acenokumarol), doustnych leków przeciwcukrzycowych, fenytoiny (lek przeciwpadaczkowy), leków przeciwbakteryjnych (sulfonamidów), cyklosporyny (leku podawanego po transplantacji i w leczeniu chorób nowotworowych), chlorpromazyny (leku stosowanego w leczeniu chorób psychicznych) lub innych leków pochodnych fenotiazyny. Nie należy stosować leku Re-Algin jednocześnie z: lekami nasennymi, przeciwdepresyjnymi, doustnymi środkami antykoncepcyjnymi, lekami przeciwbólowymi i przeciwgorączkowymi (niesteroidowe leki przeciwzapalne), allopurynolem (lek stosowany w dnie moczanowej). Stosowanie leku Re-Algin jest przeciwwskazane z lekami z grupy pochodnych pirazolonu(aminofenazon, fenylobutazon, oksyfenbutazon). Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Stosowanie leku Re-Algin w okresie ciąży, a także w okresie karmienia piersią jest przeciwwskazane.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus