Produkt w kategoriach

Rinafen Zatoki, 200 mg + 30 mg, tabletki, 10 szt.

Rinafen Zatoki, 200 mg + 30 mg, tabletki, 10 szt.

5.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Preparat o działaniu ogólnym zawierający niesteroidowy lek przeciwzapalny ibuprofen w połączeniu z pseudoefedryną.

Skład

Każda tabletka zawiera: 200 mg ibuprofenu, 30 mg  chlorowodorku pseudoefedryny.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci po 12. roku życia: początkowo 2 tabletki, następnie w razie potrzeby 1–2 tabletek co 4–6 godzin.
Nie należy stosować dawki większej niż 6 tabletek na dobę (tj. 1200 mg ibuprofenu na dobę i 180 mg pseudoefedryny na dobę, w dawkach podzielonych).
Preparat w postaci tabletek powlekanych przeznaczony jest do stosowania doustnego.
Tabletki należy połykać w całości (nie rozgryzać) popijając odpowiednią ilością wody.

Wskazania

Stosować doraźnie w celu złagodzenia objawów niedrożności nosa i zatok obocznych nosa z towarzyszącym bólem głowy, bólów związanych z niedrożnością zatok oraz gorączką w przebiegu grypy lub przeziębienia.

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
  • Nadwrażliwość na leki z grupy NLPZ, w tym kwas acetylosalicylowy; występowanie w przeszłości astmy aspirynowej, obrzęku naczynioruchowego, skurczu oskrzeli, nieżytu nosa lub pokrzywki, związanych z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ.
  • Ciężka niewydolność nerek i (lub) wątroby.
  • Choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy (czynna lub w wywiadzie); perforacja lub krwawienia, również te występujące po zastosowaniu NLPZ.
  • Ciężkie nadciśnienie tętnicze.
  • Rozrost gruczołu krokowego.
  • Guz chromochłonny.
  • Polipy nosa.
  • Ciężkie choroby układu sercowo-naczyniowego, tachykardia, dławica piersiowa.
  • Ciężka niewydolność serca.
  • Krwotoczny udar mózgu w wywiadzie lub występowanie czynników ryzyka, które mogą zwiększać prawdopodobieństwo wystąpienia krwotocznego udaru mózgu, na przykład przyjmowanie leków zwężających naczynia krwionośne lub innych leków zmniejszających przekrwienie, stosowanych doustnie lub donosowo. Ciąża i karmienie piersią.
  • Skaza krwotoczna oraz przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.
  • Zatrzymanie moczu.
  • Nadczynność tarczycy.
  • Jaskra z wąskim kątem przesączania.
  • Jednoczesne przyjmowanie innych leków z grupy NLPZ, w tym inhibitorów COX-2.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 836 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus