Kwiat ślazu, zioło pojedyncze, 50 g (Flos)
7.99 zł

Kwiat ślazu, zioło pojedyncze, 50 g (Flos)

Kwiat ślazu, zioło pojedyncze, 50 g (Flos)
Ostatnia cena produktu
7.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Kwiat ślazu - zioła do zaparzania.

Skład

100 % kwiatu ślazu (Malae flos)

Dawkowanie

Do stosowania doustnego w postaci odwaru:

1 łyżkę kwiatów zalać 1 szklanką gorącej wody, moczyć przez 15 minut, zagotować, odstawić na 10 minut, przecedzić. Pić 2-3 razy dziennie w ten sposób przygotowany odwar między posiłkami pamietając aby był on zawsze świeży i ciepły.

 

Wskazania

Środek tradycyjnie stosowany w podrażnieniach błony śluzowej jamy ustnej i gardła oraz w zwiazanym z tym suchym kaszlu odruchowym.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na kwiat ślazu.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 915 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik

Ślaz dziki (Malwa dzika) - Malva sylvestris - zastosowanie i działanie

Surowce:

kwiat ślazu dzikiego (Malvae sylvestris flos) liść ślazu dzikiego (Malvae sylvestris folium)

Działanie lecznicze:

ułatwia odkrztuszanie powlekające

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Ślaz dziki (Malwa dzika) / Malva sylvestris Encyklopedia ziół - Ślaz dziki (Malwa dzika) / Malva sylvestris Encyklopedia ziół - Ślaz dziki (Malwa dzika) / Malva sylvestris

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrznie: Suchy kaszel, utrudnione odkrztuszanie, chrypka, łagodne schorzenia nieżytowe gardła i krtani, szczególnie u dzieci i osób w wieku podeszłym. Ponadto przy zaparciach, biegunkach, chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, zaburzeniach trawienia oraz nieżytach dróg moczowych. Ślaz stosuje się zwykle w mieszankach z innymi ziołami. Zewnętrznie: W postaci okładów na rany, wrzody, egzemy. Do płukania jamy ustnej i gardła, irygacji przy upławach i nadżerkach oraz do kąpieli w schorzeniach skórnych.

Przeciwwskazania:

Możliwe skutki uboczne:

W przypadku wystąpienia działań niepożądanych poinformuj o nich lekarza.

Ostrzeżenia:

W ciąży i okresie karmienia stosować po konsultacji z lekarzem. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów.