Dotur, kapsułki, 100 mg, 10 szt
Dotur, kapsułki, 100 mg, 10 szt
0.00 zł

Dotur, kapsułki, 100 mg, 10 szt

Dotur, kapsułki, 100 mg, 10 szt
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Dotur - Doxycyclinum - zastosowanie i działanie

Skład:

doksycyklina

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Stosowane w zakażeniach (przeciwinfekcyjne)

Specjalności:

Choroby zakaźne i pasożytnicze Urologia Dermatologia i wenerologia Choroby płuc Otolaryngologia

Działanie:

przeciwbakteryjne antybiotyk

Wskazania:

Zakażenia dróg oddechowych, układu moczowo-płciowego (rzeżączka, nierzeżączkowe i rzeżączkowe zapalenie cewki moczowej, kiła, ziarnica weneryczna pachwin), zakażenia układu pokarmowego i dróg żółciowych (biegunka podróżnych, cholera, pełzakowica), zakażenia skóry i tkanek miękkich.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.   Uwaga! Podczas leczenia należy unikać spożywania nabiału, mleka, preparatów wapnia i silnego nasłonecznienia.   Nie podawać dzieciom poniżej 12 roku życia.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Może wywołać wysypki skórne, rumień i złuszczające zapalenie skóry; mogą też wystąpić reakcje nadwrażliwości w postaci pokrzywki, obrzęku naczynioruchowego - pokrzywki o głębszym umiejscowieniu; odczyny alergiczne. Możliwe zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, brak łaknienia, zapalenie języka, jelita cienkiego, odbytu, rzekomobłoniaste zapalenie okrężnicy), nadkażenia drożdżakami i opornymi bakteriami, zaburzenia w obrazie krwi. Doksycyklina stosowana w trakcie rozwoju zębów może spowodować trwałą zmianę ich zabarwienia.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na doksycyklinę, tetracykliny lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia funkcji wątroby i/lub nerek.   Gdy przyjmujesz inne leki. Związki wapnia, magnezu i glinu w lekach zobojętniających zmniejszają wchłanianie doksycykliny. Z solami żelaza zmniejsza się wchłanianie obu leków. Nie należy podawać doksycykliny jednocześnie z antybiotykami o działaniu bakteriobójczym. Doksycyklina może nasilać działanie doustnych leków przeciwcukrzycowych oraz leków przeciwzakrzepowych z grupy kumaryn. Leki pobudzające enzymy wątrobowe jak np. barbiturany, karbamazepina mogą osłabiać działanie antybiotyku. Jednoczesne stosowanie z doustnymi środkami antykoncepcyjnymi może zmniejszać skuteczność działania preparatów antykoncepcyjnych.     Jeśli jesteś lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie leku w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki wynikające ze stosowania leku dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Układy narządowe
PRODUCENT