Cusiviral, 3%, maść do oczu, 4,5 g
Cusiviral, 3%, maść do oczu, 4,5 g
0.00 zł

Cusiviral, 3%, maść do oczu, 4,5 g

Cusiviral, 3%, maść do oczu, 4,5 g
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Cusiviral - Aciclovirum - zastosowanie i działanie

Skład:

acyklowir

Postać:

maść do oczu

Kategoria:

Narządy wzroku i słuchu

Specjalności:

Okulistyka

Działanie:

przeciwwirusowe

Wskazania:

Opryszczkowe zapalenie rogówki.

Dawkowanie:

Wprowadzać do worka spojówkowego. Dawkowanie i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Pieczenie, keratopatie (powierzchowne punktowe zmiany w rogówce). Może wystąpić zapalenie spojówek.   Podobnie jak po podaniu innych leków do oczu przejściowe zaburzenia widzenia stwarzają niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn. Jeżeli po zastosowaniu leku występują takie objawy przed rozpoczęciem jazdy lub obsługi maszyn należy zaczekać do momentu powrotu ostrości widzenia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lek, zaburzenia funkcji nerek.   Gdy stosujesz inne leki okulistyczne. W przypadku stosowania kilku leków okulistycznych zalecane jest zachowanie co najmniej 5-10 minutowej przerwy pomiędzy aplikacją każdego z nich. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w okresie ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu.
Cechy produktu
PRODUCENT