Produkt w kategoriach

Kora kasztanowca, zioło pojedyncze, 50 g (Flos)

Kora kasztanowca, zioło pojedyncze, 50 g (Flos)

2.49 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka kurierem DHL

Opis

Kora ksztanowca - Hippocastani cortex -

Skład

Kora kasztanowca - 100%.

Dawkowanie

Do stosowania na skórę w postaci odwaru:1 łyżkę stołową rozdrobnionej kory (ok. 4 g) zalać 1,5-2 szklankami letniej wody, ogrzać do wrzenia, gotować powoli pod przykryciem 5-10 minut i przecedzić. Ciepły odwar użyć do przygotowania okładów na zmienione chorobowo miejsca.

Wskazania

Środek tradycyjnie stosowany zewnętrznie jako pomocniczy w leczeniu obrzęków, niewielkich siniaków oraz w ograniczonych stanach zapalnych skóry i tkanki podskórnej. Skuteczność produktu w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Przeciwwskazania

Nie zaleca się stosowania okładów na ranę i skórę uszkodzoną ponieważ nie są jałowe.

Działania niepożądane

Dotychczas nie stwierdzono. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza lub farmaceutę.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 828 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
} }