Gripex SinuCaps, kapsułki twarde, 10 szt.
10.49 zł

Gripex SinuCaps, kapsułki twarde, 10 szt.

Gripex SinuCaps, kapsułki twarde, 10 szt.
Ostatnia cena produktu
10.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Gripex SinuCaps to lek wieloskładnikowy o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym.

Skład

1 kapsułka twarda zawiera: substancje czynne: paracetamol 300,0 mg, kofeina 25,0 mg, chlorowodorek fenylefryny 5,0 mg;
substancje pomocnicze: skrobia, kroskarmeloza sodowa, sodu laurylosiarczan, magnezu stearynian, żelatyna, tytanu dwutlenek (E171), żelaza żółty tlenek (E172), błękit patentowy (E131), żółcień chinolinowa (E104).

Dawkowanie

Lek należy stosować doustnie.

Dorośli I dzieci w wieku powyżej 12 lat 2 kapsułki co 4-6 godz. (maksymalnie 12 kapsułek na dobę).

Wskazania

Łagodzi objawy występujące podczas przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle głowy, bóle gardła, bóle mięśniowe, bóle kostno-stawowe, obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, katar, kichanie, uczucie ogólnego rozbicia.

Przeciwwskazania

Nie należy przyjmować leku Gripex SinuCaps w przypadku:

  • wcześniej stwierdzonej nadwrażliwości (uczulenia) na substancje czynne, którykolwiek składnik leku lub aminy sympatykomimetyczne;
  • niestabilnej choroby wieńcowej, zaburzeń rytmu serca;
  • wysokiego ciśnienia tętniczego;
  • wrodzonego niedoboru dehydrogenazy glukozo--6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej;
  • ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek, wirusowego zapalenia wątroby, choroby alkoholowej;
  • jaskry z wąskim kątem przesączania
  • nadczynności tarczycy.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Gripex SinuCaps może powodowa działania niepożądane. Należą do nich:

  • zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: świąd, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy (obrzęk skóry i tkanki podskórnej twarzy, czasem także ust, jamy ustnej i języka oraz krtani);
  • zaburzenia żołądka i jelit nudności, wymioty, biegunka, zaburzenia trawienia, pieczenie w z nadbrzuszu, nadkwaśność treści żołądkowej;
  • zaburzenia układu krążenia: tachykardia (przyspieszenie rytmu serca), zaburzenia rytmu serca, bladość powłok;
  • zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: skurcz oskrzeli, napad astmy oskrzelowej, zaburzenia oddychania;
  • zaburzenia nerek i dróg moczowych: zaburzenia oddawania moczu, niewydolność nerek;
  • zaburzenia układu nerwowego: lęk, niepokój, drżenia mięśniowe, niemożność skupienia uwagi, bezsenność ból głowy ;
  • zaburzenia psychiczne: lęk, nerwowość, drażliwość;
  • zaburzenia krwi i układu chłonnego: agranulocytoza (brak rodzaju białych krwinek, zwanych granulocytami obojętnochłonnymi co powoduje znaczne zmniejszenie odporności i rozwój zakażeń, najczęściej owrzodzeń w jamie ustnej i migdałkach), niedokrwistość (brak wystarczającej liczby czerwonych krwinek i za małe stężenie ich barwnika czyli hemoglobiny), leukopenia (zmniejszona liczba białych krwinek zwanych limfocytami, co powoduje zmniejszenie odporności na zakażenia).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Lek przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Leku nie należy stosować równocześnie z innymi Jękami zawierającymi paracetamol, kofeinę lub sympatykomimetyki, a także z: inhibitorami MAO (leki stosowane w niedociśnieniu tętniczym oraz w depresji), doustnymi lekami przeciwcukrzycowymi i lekami przeciwzakrzepowymi (warfaryna, kumaryna), sympatykomimetykami (leki stosowane, np. w astmie) i hormonami tarczycy, z guanetydyną, mekamylaminą, metyldopą, rezerpiną (leki stosowane w leczeniu nadciśnienia) indometacyną (lek przeciwzapalny i przeciwbólowy), antagonistami receptorów (L-adrenergicznych (stosowanymi w niewydolności krążenia, nadciśnieniu tętniczym lub w chorobie niedokrwiennej serca). Podawanie w skojarzeniu z ryfampicyną (lek przeciwbakteryjny stosowany, m.in. w gruźlicy), lekami przeciwpadaczkowymi, barbituranami (działają nasennie i prieciwdrgawkowo) lub innymi lekami indukującymi/enzymy mikrosomowe wątroby powoduje zwiększenie ryzyka uszkodzenia wątroby. Przed zastosowanym metoklopramidu (lek przeciwwymiotny usprawniający czynność przewodu pokarmowego), cholinoliiyków (leki stosowane w chorobach oskrzeli, w skurczach mięśni gładkich przewodu pokarmowego, do rozszerzenia źrenic), doustnych środków antykoncepcyjnych, cymetydyny (lek przeciwwrzodowy), chinoionów (leki przeciwbakteryjne), metoksalenu (lekprzeciwtuszczycowy), meksyletyny (stosowane w zaburzeniach rytmu serca), werapamiiu (lek stosowany w zaburzeniach rytmu serca i w nadciśnieniu), trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych, należy skonsultować się z lekarzem.

Ciąża i karmienie piersią

Leku nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

W czasie stosowania leku należy zachować ostrożność w trakcie prowadzenia samochodu i obsługi urządzeń mechanicznych.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 847 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik

Gripex SinuCaps - Paracetamolum, Coffeinum, Pseudoephedrini hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol kofeina chlorowodorek fenylefryny

Postać:

kapsułki twarde

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwgorączkowe przeciwbólowe zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa

Wskazania:

Łagodzenie objawów występujących podczas przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle głowy, bóle gardła, bóle mięśniowe, bóle kostno-stawowe, obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, katar, kichanie, uczucie ogólnego rozbicia

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 2 kapsułki co 4-6 godziny (maksymalnie 12 kapsułek na dobę). Leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Możliwe skutki uboczne:

Jak każdy lek, Gripex SinuCaps może powodować działania niepożądane. Należą do nich: zaburzenia skóry i tkanki podskórnej (świąd, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy - obrzęk skóry i tkanki podskórnej twarzy, czasem także ust, jamy ustnej i języka oraz krtani); zaburzenia żołądka i jelit (nudności, wymioty, biegunka, zaburzenia trawienia, pieczenie w nadbrzuszu, nadkwaśność treści żołądkowej); zaburzenia układu krążenia (zaburzenia rytmu serca, bladość powłok); zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia (skurcz oskrzeli, napad astmy oskrzelowej, zaburzenia oddychania); zaburzenia nerek i dróg moczowych (zaburzenia oddawania moczu, niewydolność nerek); zaburzenia układu nerwowego (lęk, niepokój, drżenia mięśniowe, niemożność skupienia uwagi, bezsenność, ból głowy); zaburzenia psychiczne (lęk, nerwowość, drażliwość); zaburzenia krwi i układu chłonnego  (brak rodzaju białych krwinek, zwanych granulocytami obojętnochłonnymi co powoduje znaczne zmniejszenie odporności i rozwój zakażeń, najczęściej owrzodzeń w jamie ustnej i migdałkach, brak wystarczającej liczby czerwonych krwinek i za małe stężenie ich barwnika czyli hemoglobiny, zmniejszona liczba białych krwinek zwanych limfocytami, co powoduje zmniejszenie odporności na zakażenia). W czasie stosowania leku należy zachować ostrożność w trakcie prowadzenia samochodu i obsługi urządzeń mechanicznych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek składnik leku, chorobę wieńcową, zaburzenia rytmu serca, wysokie ciśnienie tętnicze, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, wirusowe zapalenie wątroby, chorobę alkoholową, jaskrę z wąskim kątem przesączania, nadczynność tarczycy, astmę oskrzelową, rozrost gruczołu krokowego, zespół Raynaud’a, cukrzycę. Gdy stosujesz inne leki. Leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol, kofeinę lub sympatykomimetyki, a także z: inhibitorami MAO (leki stosowane w niedociśnieniu tętniczym oraz w depresji), doustnymi lekami przeciwcukrzycowymi i lekami przeciwzakrzepowymi (warfaryna, kumaryna), sympatykomimetykami (leki stosowane, np. w astmie) i hormonami tarczycy, z guanetydyną, mekamylaminą, metyldopą, rezerpiną, (leki stosowane w leczeniu nadciśnienia) indometacyną (lek przeciwzapalny i przeciwbólowy), antagonistami receptorów β- adrenergicznych (stosowanymi w niewydolności krążenia, nadciśnieniu tętniczym lub w chorobie niedokrwiennej serca). Podawanie w skojarzeniu z ryfampicyną (lek przeciwbakteryjny stosowany, m.in. w gruźlicy), lekami przeciwpadaczkowymi, barbituranami (działają nasennie i przeciwdrgawkowo) lub innymi lekami indukującymi enzymy mikrosomowe wątroby powoduje zwiększenie ryzyka uszkodzenia wątroby. Przed zastosowaniem metoklopramidu (lek przeciwwymiotny i usprawniający czynność przewodu pokarmowego), cholinolityków (leki stosowane w chorobach oskrzeli, w skurczach mięsni gładkich przewodu pokarmowego, do rozszerzenia źrenic) doustnych środków antykoncepcyjnych, cymetydyny (lek przeciwwrzodowy), chinolonów (leki przeciwbakteryjne), metoksalenu (lek przeciwłuszczycowy), meksyletyny (stosowane w zaburzeniach rytmu serca), werapamilu (lek stosowany w zaburzeniach rytmu serca i w nadciśnieniu), trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych, należy skonsultować się z lekarzem. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Leku nie należy stosować w okresie ciąży ani w okresie karmienia piersią.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus