Isoniazidum, tabletki, 300 mg, 20 szt
Isoniazidum, tabletki, 300 mg, 20 szt
0.00 zł

Isoniazidum, tabletki, 300 mg, 20 szt

Isoniazidum, tabletki, 300 mg, 20 szt
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Isoniazidum - Isoniazidum - zastosowanie i działanie

Skład:

izoniazyd

Postać:

tabletki

Kategoria:

Stosowane w zakażeniach (przeciwinfekcyjne)

Specjalności:

Choroby zakaźne i pasożytnicze Choroby płuc

Działanie:

przeciwgruźlicze bakteriobójcze przeciwprątkowe

Wskazania:

Lek podstawowy w zapobieganiu i leczeniu gruźlicy.

Dawkowanie:

Doustnie. Lek należy podawać przed posiłkiem, jedynie w przypadku zaburzeń żołądkowo-jelitowych zaleca się podawanie z posiłkiem. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej występują działania niepożądane ze strony wątroby i układu nerwowego. Ryzyko uszkodzenia wątroby zwiększa się po 60 roku życia oraz jest zależne od spożywania alkoholu i przebytego WZW. Zwykle objawia się zwiększeniem aktywności aminotransferaz. Może również wystąpić zapalenie wątroby. Izoniazyd może powodować obwodową neuropatię, dotyczącą początkowo stóp i dłoni, zależną prawdopodobnie od względnego niedoboru pirydoksyny (objaw częstszy u chorych na cukrzycę, niedożywionych, alkoholików i kobiet ciężarnych). Mogą wystąpić zmiany w obrazie krwi. 

Poinformuj lekarza:

Gdy masz zaburzenia w obrazie morfologicznym krwi, ciężką niewydolność wątroby lub nerek, padaczkę. Gdy przyjmujesz fenytoinę, karbamazepinę, benzodiazepiny, doustne leki przeciwzakrzepowe, disulfiram, cykloserynę, rifampicynę. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. 
Cechy produktu
PRODUCENT