Melilax Pediatric, mikrowlewka doodbytnicza, 6 wlewek
29.99 zł
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O DOSTĘPNOŚCI

Melilax Pediatric, mikrowlewka doodbytnicza, 6 wlewek

Melilax Pediatric, mikrowlewka doodbytnicza, 6 wlewek
29.99 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
9.99 zł
Paczkomat InPost
7.99 zł
Wysyłka zagraniczna
49.00 zł
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O DOSTĘPNOŚCI

Opis

Wyrób medyczny Melilax jest innowacyjnym produktem o podwójnym działaniu wypróżniającym i ochronnym na jelito.

Skład

Promelaxin kompleks miodów i polisacharydów z Aloesu i Ślazu dzikiego mianowany na zawartość: monosacharydów ≥ 50%, polisacharydów (ciężar cząsteczkowy > 20.000 Daltonów) ≥ 0,3%. Zawiera ponadto: mieszankę wodno-glicerynową, sok z cytryny, olejek eteryczny z lawendy.

Działanie

Dzięki odpowiedniej selekcji składników czynnych pochodzenia naturalnego , zapewnia szybkie i pozbawione dyskomfortu wypróżnienie. Zawarte w nim składniki tworzą mikrośrodowisko o działaniu przeciwzapalnym, pomocne w gojeniu zmian, spowodowanych przewlekłym zaparciem.

Melilax łączy zrównoważone działanie wydalające z działaniem ochronnym i łagodzącym błonę śluzową odbytu. Podwójne działanie Melilax uzyskiwane jest dzięki Promelaxin, kompleksowi miodów nektarowych i spadziowych, odpowiednio wyselekcjonowanych i przetworzonych na podstawie zawartości monosacharydów, polisacharydów i melanoidyn, wzbogaconemu o frakcję polisacharydową z aloesu i ślazu dzikiego. Melilax ma działanie wypróżniające, które zapewnia bodziec aktywujący defekację. Ponadto dzięki swoim właściwościom przypominającym śluz i odpowiedniej lepkości, chroni błonę śluzową odbytu podczas procesu defekacji. Te szczególne właściwości, połączone z działaniem antyoksydacyjnym, nadają produktowi właściwości ochronne i łagodzące błonę śluzową.

 

Wskazania

Melilax przeznaczony jest do leczenia zaparć, również w przypadku nadwrażliwości trzewnej (jak w przypadku zespołu jelita nadwrażliwego), szczelin i hemoroidów. Produkt oczyszcza jelito oraz zmniejsza uciążliwości, podrażnienia i stan zapalny towarzyszące zaparciom.

Sposób użycia wyrobu medycznego

 • Dorośli i młodzież od 12 roku życia: 1 mikrowlewka 10 g w razie potrzeby. W przypadku uporczywych zaparć stosować 2 dawki jedna po drugiej.
 • Dzieci od 3 do 12 lat: 1 mikrowlewka 5 g w razie potrzeby. W przypadku uporczywych zaparć stosować 2 dawki jedna po drugiej.
 • Dzieci od 1 do 3 lat: 1 mikrowlewka 5 g w razie potrzeby.
 • Niemowlęta od 0 do 1 roku życia: połowa mikrowlewki 5 g w razie potrzeby.

SPOSÓB UŻYCIA

Nałożyć kilka kropel produktu wokół odbytu i wprowadzić delikatnie cewkę do odbytu. Wcisnąć do końca mikrowlewkę i następnie trzymać ją wciśniętą do momentu całkowitego wyciągnięcia wlewki, aby uniknąć zasysania produktu.

 

Przeciwwskazania i środki ostrożności

 • Nie stosować w przypadku nadwrażliwości lub alergii na jeden ze składników.
 • W przypadku długotrwałych zaparć należy skonsultować się z lekarzem w celu wykluczenia innych schorzeń.
 • Mikrowlewka jest jednorazowa dlatego nie może być ponownie użyta, gdy zużyje się tylko połowę, jak w przypadku niemowląt.

 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 901 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O DOSTĘPNOŚCI