Melilax Pediatric, mikrowlewka doodbytnicza, 6 wlewek
31.99 zł

Melilax Pediatric, mikrowlewka doodbytnicza, 6 wlewek

Melilax Pediatric, mikrowlewka doodbytnicza, 6 wlewek
31.99 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Opis

Wyrób medyczny Melilax jest innowacyjnym produktem o podwójnym działaniu wypróżniającym i ochronnym na jelito.

Skład

Promelaxin kompleks miodów i polisacharydów z Aloesu i Ślazu dzikiego mianowany na zawartość: monosacharydów ≥ 50%, polisacharydów (ciężar cząsteczkowy > 20.000 Daltonów) ≥ 0,3%. Zawiera ponadto: mieszankę wodno-glicerynową, sok z cytryny, olejek eteryczny z lawendy.

Działanie

Dzięki odpowiedniej selekcji składników czynnych pochodzenia naturalnego , zapewnia szybkie i pozbawione dyskomfortu wypróżnienie. Zawarte w nim składniki tworzą mikrośrodowisko o działaniu przeciwzapalnym, pomocne w gojeniu zmian, spowodowanych przewlekłym zaparciem.

Melilax łączy zrównoważone działanie wydalające z działaniem ochronnym i łagodzącym błonę śluzową odbytu. Podwójne działanie Melilax uzyskiwane jest dzięki Promelaxin, kompleksowi miodów nektarowych i spadziowych, odpowiednio wyselekcjonowanych i przetworzonych na podstawie zawartości monosacharydów, polisacharydów i melanoidyn, wzbogaconemu o frakcję polisacharydową z aloesu i ślazu dzikiego. Melilax ma działanie wypróżniające, które zapewnia bodziec aktywujący defekację. Ponadto dzięki swoim właściwościom przypominającym śluz i odpowiedniej lepkości, chroni błonę śluzową odbytu podczas procesu defekacji. Te szczególne właściwości, połączone z działaniem antyoksydacyjnym, nadają produktowi właściwości ochronne i łagodzące błonę śluzową.

 

Wskazania

Melilax przeznaczony jest do leczenia zaparć, również w przypadku nadwrażliwości trzewnej (jak w przypadku zespołu jelita nadwrażliwego), szczelin i hemoroidów. Produkt oczyszcza jelito oraz zmniejsza uciążliwości, podrażnienia i stan zapalny towarzyszące zaparciom.

Sposób użycia wyrobu medycznego

  • Dorośli i młodzież od 12 roku życia: 1 mikrowlewka 10 g w razie potrzeby. W przypadku uporczywych zaparć stosować 2 dawki jedna po drugiej.
  • Dzieci od 3 do 12 lat: 1 mikrowlewka 5 g w razie potrzeby. W przypadku uporczywych zaparć stosować 2 dawki jedna po drugiej.
  • Dzieci od 1 do 3 lat: 1 mikrowlewka 5 g w razie potrzeby.
  • Niemowlęta od 0 do 1 roku życia: połowa mikrowlewki 5 g w razie potrzeby.

SPOSÓB UŻYCIA

Nałożyć kilka kropel produktu wokół odbytu i wprowadzić delikatnie cewkę do odbytu. Wcisnąć do końca mikrowlewkę i następnie trzymać ją wciśniętą do momentu całkowitego wyciągnięcia wlewki, aby uniknąć zasysania produktu.

 

Przeciwwskazania i środki ostrożności

  • Nie stosować w przypadku nadwrażliwości lub alergii na jeden ze składników.
  • W przypadku długotrwałych zaparć należy skonsultować się z lekarzem w celu wykluczenia innych schorzeń.
  • Mikrowlewka jest jednorazowa dlatego nie może być ponownie użyta, gdy zużyje się tylko połowę, jak w przypadku niemowląt.

 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 915 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h