Forlax, 10 g, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 20 saszetek (import równoległy, Delfarma)
18.49 zł
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Forlax, 10 g, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 20 saszetek (import równoległy, Delfarma)

Forlax, 10 g, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 20 saszetek (import równoległy, Delfarma)
18.49 zł
BEZPŁATNIE
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

Import: Delfarma

Kraj: Francja

Dowiedz się więcej o imporcie równoległym.

Skład

Substancją czynną leku jest makrogol 4000 - 10,00 g w każdej saszetce.

Ponadto lek zawiera: sacharynę sodową (E 954), aromat pomarańczowo-grejpfrutowy [olejki: pomarańczowy i grejpfrutowy, skoncentrowany sok pomarańczowy, cytral. aldehyd octowy, linalol, etylu maślan, alfa-terpineol, oktanal, beta-gamma-heksenol. maltodekstryna, guma arabska, sorbitol, butylowany hydroksyanizol (E 320) oraz dwutlenek siarki (E 220).

Dawkowanie

Forlax 10 g należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub zgodnie z tą ulotką.

Dorośli i dzieci powyżej 8 lat
Przeciętna dawka to jedna - dwie saszetki na dobę, przyjmowane najlepiej w postaci jednej dawki rano.

Dawka dobowa zależy od uzyskanego efektu i wynosi od jednej saszetki co drugi dzień (szczególnie u dzieci) do maksymalnie dwóch saszetek na dobę.

Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance wody (co najmniej 50 ml) bezpośrednio przed spożyciem, następnie wypić przygotowany roztwór.

Działanie

Forlax 10 g należy do grupy leków zwanych lekami przeczyszczającymi o działaniu osmotycznym. Forlax 10 g zwiększa ilość wody w stolcu, co pomaga przezwyciężyć problemy związane ze zbyt wolną pracą jelit. Forlax 10 g nie wchłania się do krwiobiegu i nie ulega rozkładowi w organizmie.

Wskazania

Forlax 10 g jest stosowany w objawowym leczeniu zaparć u dorosłych i u dzieci w wieku od 8 lat.

Przeciwwskazania

Nie przyjmować leku Forlax 10 g

 • jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na makrogol (glikol polietylenowy) lub którykolwiek z pozostałych składników.
 • jeśli u pacjenta występuje choroba taka jak ciężka choroba jelit: choroba zapalna jelit (taka, jak wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego-Crohna) perforacja przewodu pokarmowego lub ryzyko wystąpienia perforacji przewodu pokarmowego niedrożność jelit lub podejrzenie niedrożności jelit ból brzucha o nieustalonej przyczynie.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek Forlax 10 g może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

U dzieci:

 • Często (dotyczą 1-10 na 100 osób stosujących lek): Ból brzucha, Biegunka, która może także powodować bolesność wokół odbytu
 • Niezbyt często (dotyczą 1-10 na 1000 osób stosujących lek): Nudności lub wymioty, Wzdęcia
 • Częstość nieznana: Reakcje alergiczne (nadwrażliwość)

U dorosłych:

 • Często (dotyczą 1-10 na 100 osób stosujących lek): Ból brzucha i wzdęcia, Nudności, Biegunka
 • Niezbyt często (dotyczą 1-10 na 1000 osób stosujących lek): Wymioty: Nagła potrzeba udania się do toalety, Nietrzymanie stolca
 • Bardzo rzadko (dotyczą mniej niż 1 na 10 000 osób stosujących lek) ale potencjalnie są to poważne działania niepożądane: Objawy reakcji alergicznej takie jak wysypka, pokrzywka, obrzęk, obrzęk twarzy (w postaci obrzęku Quinckego) z obrzękiem górnej i (lub) dolnej wargi i (lub) policzków
 • Częstość nieznana: Niedobór sodu we krwi, niedobór potasu we krwi. możliwość odwodnienia spowodowana ciężką biegunką, szczególnie u osób w podeszłym wieku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

W przypadku stwierdzenia nietolerancji niektórych cukrów (sorbitol) przed przyjęciem tego leku należy skonsultować się z lekarzem. Lek ten zawiera niewielkie ilości cukru zwanego sorbitolem, które jest przekształcany do fruktozy. Z powodu zawartości dwutlenku siarki Forlax 10 g może rzadko powodować ciężkie reakcje nadwrażliwości i skurcz oskrzeli.

Forlax 10 g może być jednak stosowany u osób z cukrzycą lub będących na diecie bezgalaktozowej.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które są wydawane bez recepty.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży, stara się zajść w ciążę lub karmi piersią należy poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 902 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
PRODUCENT

Forlax - Macrogolum - zastosowanie i działanie

Skład:

makrogol

Postać:

proszek do sporządzania roztworu

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Gastroenterologia Medycyna rodzinna

Działanie :

przeczyszczające

Wskazania:

Objawowe leczenie zaparć u dorosłych i dzieci w wieku od 8 lat. Preparat może być stosowany jedynie w krótkotrwałym leczeniu wspomagającym.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli: 1-2 saszetki raz na dobę, rano. Dzieci od 8 lat: 1 saszetka na dobę, rano. Efekt działania występuje po 24-48 godzin od podania preparatu. Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance wody.

Możliwe skutki uboczne:

Często: wzdęcia, ból brzucha, nudności, biegunka. Niezbyt często: wymioty.

Poinformuj lekarza:

Gdy występują u Ciebie bóle brzucha o nieznanej przyczynie, ciężka choroba zapalna jelit lub zwiększone ryzyko perforacji przewodu pokarmowego. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY