Lekoptin, iniekcje, 5 mg / 2 ml, 50 ampułek
Lekoptin, iniekcje, 5 mg / 2 ml, 50 ampułek
0.00 zł

Lekoptin, iniekcje, 5 mg / 2 ml, 50 ampułek

Lekoptin, iniekcje, 5 mg / 2 ml, 50 ampułek
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Lekoptin - Verapamili hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

chlorowodorek werapamilu

Postać:

drażetki tabletki powlekane roztwór do wstrzykiwań

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Kardiologia

Działanie:

obniża ciśnienie tętnicze krwi przeciwarytmiczne

Wskazania:

Leczenie i zapobieganie zaburzeniom rytmu spowodowanym niedokrwieniem mięśnia sercowego, różne postacie niewydolności wieńcowej, nadciśnienie tętnicze, przerost mięśnia sercowego, nadciśnienie płucne, niektóre zaburzenia krążenia obwodowego, migrena.   Dożylnie stosowany jest w celu przerwania nadkomorowych zaburzeń rytmu i w przełomach nadciśnieniowych.

Dawkowanie:

Tabletki doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Preparat należy połykać bez rozgryzania, w trakcie lub bezpośrednio po posiłku.   Dożylne podawanie werapamilu (w postaci roztworu do wstrzykiwań) może nastąpić jedynie pod kontrolą lekarza i zapisu EKG.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Tabletki - niekiedy mogą wystąpić zaparcia, bóle i zawroty głowy, nudności, obrzęki obwodowe (szczególnie okolicy kostek), niedociśnienie podczas zmiany pozycji ciała z leżącej na stojącą, nasilenie objawów niewydolności krążenia, uczucie zmęczenia lub duszności, zaburzenia rytmu serca, skórne odczyny alergiczne. Iniekcje. Zaburzenia ze strony układu krążenia: spadek ciśnienia tętniczego, zaburzenia rytmu serca, zawroty i bóle głowy, nudności, uczucie pełności w żołądku. U pacjentów z nadwrażliwością na lek obserwowano skurcz krtani z towarzyszącą pokrzywką i świądem skóry.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. zawroty głowy, wydłużenie czasu reakcji na bodźce (szczególnie na początku leczenia), stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów i obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na werapamil lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, choroby wątroby, niedociśnienie, zanik mięśni, podwyższone ciśnienie śródczaszkowe.   Gdy przyjmujesz β-blokery, leki na nadciśnienie, inne leki przeciwarytmiczne, glikozydy naparstnicy, amiodaron, karbamazepinę, teofillinę, sole litu, cyklosporynę, rifampicynę, fenobarbital, preparaty blokujące przewodzenie nerwowo-mięśniowe, sole wapnia. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży może być stosowany jedynie w wyjątkowych przypadkach, jest przeciwwskazany podczas karmienia piersią.
Cechy produktu
PRODUCENT