Flavamed, 30 mg, tabletki, 20 szt. (import równoległy, Delfarma)
10.99 zł

Flavamed, 30 mg, tabletki, 20 szt. (import równoległy, Delfarma)

Flavamed, 30 mg, tabletki, 20 szt. (import równoległy, Delfarma)
Ostatnia cena produktu
10.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Flavamed jest lekiem rozrzedzającym śluz stosowanym w chorobach dróg oddechowych.

Import: Delfarma

Kraj: Rumunia

Dowiedz się więcej o imporcie równoległym.

Skład

Substancją czynną leku jest ambroksolu chlorowodorek. Jedna tabletka zawiera 30 mg ambroksolu chlorowodorku.

Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, celuloza (proszek), kroskarmeloza sodowa, powidon K30, magnezu stearynian.

Dawkowanie

Dzieci w wieku 6 do 12 lat - 1/2 tabletki 2 do 3 razy na dobę (max. dawka dobowa - 1,5 tabletki)

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat - W czasie pierwszych 2-3 dni 1 tabletka 3 razy na dobę, następnie 1 tabletka dwa razy na dobę (max. dawka dobowa 3 tabletki).

Uwaga!
U dorosłych dawkę dobową można zwiększyć do 2 tabletek dwa razy na dobę.

Działanie

Dzięki zastosowaniu leku gęsty śluz staje się bardziej wodnisty i można go łatwiej odkrztusić.

Wskazania

Lek stosowany w chorobach płuc i oskrzeli, przebiegających z wytwarzaniem gęstego śluzu.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Flavamed

- jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną leku Flavamed (ambroksolu chlorowodorek) lub którykolwiek z pozostałych składników leku Flavamed.
- u dzieci w wieku poniżej 6 lat

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek Flavamed może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Zaburzenia żołądka i jelit:
Często: Nudności
Niezbyt często: Bóle żołądka, wymioty, biegunka, ból brzucha i niestrawność

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej:
Bardzo rzadko:
Ciężkie reakcje skórne, takie jak zespół Lyella oraz zespół Stevensa-Johnsona

Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania:
Rzadko: Wysypka, pokrzywka
Częstość nieznana: Ciężkie reakcje alergiczne (anafilaktyczne), w tym wstrząs anafilaktyczny, obrzęk naczynioruchowy, świąd oraz inne objawy nadwrażliwości.

Postępowanie
Jeżeli wystąpi jedno lub więcej z wymienionych powyżej działań niepożądanych, należy natychmiast przerwać stosowanie leku Flavamed.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując lek Flavamed

- jeśli u pacjenta w przeszłości wystąpiły bardzo ciężkie skórne reakcje nadwrażliwości (zespół Stevensa-Johnsona, zespół Lyella).

  • zespół Stevensa-Johnsona jest chorobą, w przebiegu której występuje wysoka gorączka oraz wysypka z pęcherzami na skórze i błonach śluzowych.
  • zagrażający życiu zespół Lyella jest także nazywany zespołem oparzonej skóry. Objawami tego zespołu są ciężkie zmiany skórne w postaci pęcherzy, podobne do występujących w oparzeniu.

W związku z tym, jeśli wystąpią zmiany na skórze lub błonach śluzowych, należy natychmiast przerwać stosowanie leku Flavamed. Należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza!

- jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek lub ciężka choroba wątroby. W takim przypadku należy zachować szczególną ostrożność podczas stosowania leku Flavamed (tj. wydłużyć odstępy między dawkami leku lub stosować mniejszą dawkę leku - należy skonsultować się z lekarzem). W ciężkich zaburzeniach czynności nerek może dojść do kumulacji produktów rozkładu substancji czynnej leku Flavamed.
- jeśli u pacjenta występuje rzadka choroba oskrzeli przebiegająca ze zwiększonym wytwarzaniem śluzu (np. zespól nieruchomych rzęsek). Wtedy śluz nie jest usuwany z płuc. W takim przypadku lek Flavamed należy stosować wyłącznie pod nadzorem lekarza.
- jeśli w przeszłości występowała u pacjenta choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, należy poradzić się lekarza, jak stosować lek Flavamed, ponieważ leki mukolityczne mogą uszkadzać błonę śluzową żołądka. Należy poradzić się lekarza przed   zastosowaniem leku Flavamed.

  • Lek przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25oC.

Ciąża i karmienie piersią

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
W czasie ciąży i karmienia piersią lek Flavamed można stosować wyłącznie w przypadku wyraźnego zalecenia tego leku przez lekarza!

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Flavamed można stosować wyłącznie u dzieci w wieku powyżej 6 lat.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 902 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik

Flavamed (tabletki) - Ambroxoli hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

chlorowodorek ambroksolu

Postać:

tabletki

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Otolaryngologia Medycyna rodzinna Choroby płuc

Działanie :

wykrztuśne

Wskazania:

Choroby płuc i oskrzeli, przebiegające z wytwarzaniem gęstego śluzu.

Dawkowanie:

Doustnie. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 1/2 tabletki 2 do 3 razy na dobę. Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat w czasie pierwszych 2-3 dni, 1 tabletka 3 razy na dobę. Następnie 1 tabletka 2 razy na dobę. U osób dorosłych dawka może być zwiększona do 2 tabletek 2 razy na dobę. Lek najlepiej połykać w całości po posiłku, popijając odpowiednią ilością płynu (np. wody, herbaty lub soku owocowego. Tabletkę można dzielić na połowy. Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy przyjmować dłużej niż 4-5 dni. Jeśli po 4-5 dniach dolegliwości nie zmniejszą się lub nawet ulegają nasileniu, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Niezbyt często: zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, bóle żołądka, wymioty), reakcje nadwrażliwości. Bardzo rzadko: ciężkie reakcje alergiczne. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na chlorowodorek ambroksolu, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby, zaburzenia transportu śluzu w oskrzelach i dużą ilością wydzieliny (np. w rzadko występującym zespole nieruchomych rzęsek), chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy. Gdy przyjmujesz leki przeciwkaszlowe. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus