Tramal, 100 mg/ml, krople doustne, 96 ml

Bezpłatna dostawa do apteki

Recepta: 11000000005170907672

Dane wystawiającego receptę: nazwa poradni lub praktyki lekarskiej, adres, telefon, REGON

Świadczeniobiorca

Pacjent

Imię Nazwisko adres
Oddział NFZ

PESEL

Uprawnienia

RP

Nazwa leku, dawka,
postać, ilość, sposób dawkowania
Odpłatność
Kod kreskowy

Data wystawienia

data wystawienia recepty

Dane i podpis lekarza

Imię Nazwisko, prawo wykonywania zawodu

Data realizacji "od dnia":

Lek refundowany, aby zobaczyć odpłatność prosimy o zaznaczenie właściwych pozycji na wirtualnej recepcie zgodnie z symbolami widniejącymi na recepcie wystawionej przez lekarza. Jeśli nie posiadasz uprawnień refundacyjnych kliknij tutaj


76.80
0.00
23.04

UWAGA! W polu "Uprawnienia" zaznaczono "pozostałe". Oznacza to, że cena zaprezentowana powyżej może odbiegać od ceny po jakiej produkt zostanie wydany w aptece.

  • Producent:STADA
  • Typ preparatu:na receptę
  • Przechowywanie:Temperatura pokojowa
  • Refundowany:Tak
  • Substancja czynnaTramadoli hydrochloridum
  • Encyklopedia: Tramal

UWAGA!
Aby odebrać we wskazanej aptece lek zamówiony na Portalu Dbam o Zdrowie MUSISZ zabrać ze sobą oryginalną receptę. Po jej weryfikacji prezez Farmaceutę zostanie Ci wydany zamawiany lek. Jeśli w polu "Uprawnienia" zaznaczono "Pozostałe", oznacza to, że cena zaprezentowana na stronie może odbiegać od ceny po jakiej produkt zostanie wydany w aptece.Szczegółowy opis produktu

Poltram, krople doustne, (100 mg / ml), 96 ml

Sprawdź cenę
0.03 zł 23.07 zł
76.83 zł

Refundowany

Tramal - Tramadoli hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

chlorowodorek tramadolu

Postać:

tabletki o przedłużonym uwalnianiu , roztwór do wstrzykiwań , kapsułki , krople doustne , czopki doodbytnicze

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Reumatologia , Ortopedia i traumatologia narządu ruchu , Onkologia kliniczna , Chirurgia ogólna

Działanie :

przeciwbólowe

Wskazania:

Ból o średnim i dużym nasileniu.

Dawkowanie:

W zależności od postaci leku - doustnie (kapsułki, krople doustne, tabletki powlekane o przedłużonym działaniu), doodbytniczo (czopki) lub w powolnych wstrzyknięciach domięśniowych, dożylnych lub podskórnych (roztwór do wstrzykiwań). Preparat można przyjmować niezależnie od posiłków, kapsułki i tabletki połykając w całości i popijając niewielką ilością płynu, nie dzielić ani nie rozgryzać, krople należy przyjmować z niewielką ilością płynu lub "na cukier". Dawkę (w zależności od intensywności bólu i indywidualnej wrażliwości) i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.   Uwaga! Nie stosować w leczeniu uzależnień od opioidów. W czasie terapii nie wolno spożywać alkoholu.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.     Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: nudności i zawroty głowy. Często: wymioty, zaparcia, nadmierne pocenie się, suchość w jamie ustnej, ból głowy, splątanie. Mogą wystąpić także zaburzenia czynności układu krążenia (kołatanie serca, omdlenia) - występujące szczególnie podczas podawania dożylnego leku oraz u pacjentów osłabionych lub po wysiłku fizycznym. Rzadko obserwowano: osłabienie mięśni szkieletowych, zmiany łaknienia oraz zaburzenia w oddawaniu moczu. W pojedynczych przypadkach opisywano drgawki pochodzenia mózgowego - występowały one prawie wyłącznie po podaniu dożylnym dużych dawek leku oraz jednoczesnym leczeniu środkami mogącymi obniżyć próg drgawkowy lub wywołać drgawki. Lek może wywołać uzależnienie, szczególnie u pacjentów z tendencją do nadużywania leków, oraz mogą wystąpić objawy związane z reakcją odstawienia, podobne do obserwowanych po odstawieniu opioidów. W pojedynczych przypadkach zaobserwowano zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych.   Lek może upośledzać sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na tramadol lub pozostałe składniki preparatu, padaczkę, schorzenia wątroby i/lub nerek, jesteś uzależniony od opioidów, padaczkę, skłonność do występowania drgawek pochodzenia mózgowego.   Gdy przyjmujesz leki z grupy inhibitorów monoamioksydazy - MAO (lub zażywałeś je w ciągu 14 dni poprzedzających leczenie), leki przeciwdepresyjne, leki przeciwlękowe, nasenne i inne leki działające hamująco na ośrodkowy układ nerwowy. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Refundowany

Refundowany

Refundowany

Refundowany

Tramal Retard 100, tabletki, 100 mg, 50 szt

Sprawdź cenę
0.01 zł 10.44 zł
34.77 zł

Refundowany

Tramal Retard 150, tabletki, 150 mg, 10 szt

Sprawdź cenę
1.06 zł 4.19 zł
11.49 zł

Refundowany

Tramal Retard 150, tabletki, 150 mg, 30 szt

Sprawdź cenę
0.00 zł 9.15 zł
30.49 zł

Refundowany

Tramal Retard 150, tabletki, 150 mg, 50 szt

Sprawdź cenę
0.00 zł 15.20 zł
50.66 zł

Refundowany

Refundowany

Refundowany

Tramal Retard 200, tabletki, 200 mg, 50 szt

Sprawdź cenę
0.00 zł 19.86 zł
66.20 zł

Refundowany

Tramal, 100 mg/ml, krople doustne, 10 ml

Sprawdź cenę
2.49 zł 4.89 zł
10.49 zł

Refundowany

Tramal, 100 mg/ml, krople doustne, 96 ml

Sprawdź cenę
0.00 zł 23.04 zł
76.80 zł

Refundowany

Tramal, czopki, 100 mg, 5 szt

Sprawdź cenę
0.00 zł 2.27 zł
7.55 zł

Refundowany

Tramal, iniekcje, 100 mg / 2 ml, 5 ampułek

Sprawdź cenę
0.00 zł 2.63 zł
8.76 zł

Refundowany

Tramal, iniekcje, 50 mg / 1 ml, 5 ampułek

Sprawdź cenę
1.27 zł 2.58 zł
5.65 zł

Refundowany