Aerosonit, aerozol (1,25 mg / dawkę), 18 ml
Aerosonit, aerozol (1,25 mg / dawkę), 18 ml
0.00 zł

Aerosonit, aerozol (1,25 mg / dawkę), 18 ml

Aerosonit, aerozol (1,25 mg / dawkę), 18 ml
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Aerosonit - Isosorbidi dinitras - zastosowanie i działanie

Skład:

diazotan izosorbidu

Postać:

aerozol

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Kardiologia

Działanie:

rozszerza naczynia krwionośne znosi ból wieńcowy

Wskazania:

Choroba niedokrwienna serca, zawał serca.

Dawkowanie:

Stosować na błonę śluzową jamy ustnej po posiłku. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Ze względu na możliwość wystąpienia nagłego spadku ciśnienia przy przejściu z pozycji siedzącej do stojącej najbezpieczniej jest przyjmować lek na siedząco i pozostawać w tej pozycji przez ok. 10-15 minut. Przy długotrwałym, nieprzerwanym stosowaniu może dojść do zaniku działania leczniczego - niezbędne jest ustalenie z lekarzem przerw w dobowym przyjmowaniu leku.

Możliwe skutki uboczne:

Zaczerwienienie skóry twarzy, zawroty i bóle głowy, spadek ciśnienia tętniczego, kołatanie serca, nudności i wymioty, bóle w nadbrzuszu, osłabienie, nadmierna potliwość.

Poinformuj lekarza:

Gdy chorujesz na jaskrę, niedociśnienie. Gdy przyjmujesz inne leki rozszerzające naczynia krwionośne, leki obniżające ciśnienie, preparaty zawierające sildenafil. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparat może być stosowany w ciąży tylko wtedy, gdy spodziewane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu. Ze względu na brak badań, należy zachować szczególną ostrożność w okresie karmienia piersią.
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
PRODUCENT