Efferalgan Vitamin C, tabletki musujące, 20 szt. (import równoległy, InPharm)
10.49 zł

Efferalgan Vitamin C, tabletki musujące, 20 szt. (import równoległy, InPharm)

Efferalgan Vitamin C, tabletki musujące, 20 szt. (import równoległy, InPharm)
Ostatnia cena produktu
10.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Efferalgan VITAMIN C Lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy w postaci tabletek musujących.
Importer: InPharm
Kraj: Grecja
Dowiedz się więcej o imporcie równoległym

Skład

Substancjami czynnymi leku są paracetamol 330 mg i kwas askorbowy 200 mg.

Inne składniki leku: potasu wodorowęglan, sodu wodorowęglan, sorbitol, kwas cytrynowy bezwodny, sodu benzoesan, sodu dokuzynian, powidon.

Dawkowanie

Tabletkę należy rozpuścić w niewielkiej ilości płynu i natychmiast wypić.

Zazwyczaj stosowana dawka leku Efferalgan Vitamin C, to:

Dorośli i dzieci o masie ciała większej niż 50 kg (w wieku powyżej 15 lat): dawka jednorazowa wynosi jedną lub dwie tabletki. W razie konieczności dawkę można powtórzyć, lecz po czasie nie krótszym niż 4 qodziny. Zwykle nie ma konieczności stosowania dobowej dawki paracetamolu większej niż 9 tabletek (3 g) na dobę. Jednak w przypadku nasilonego bólu dawkę można zwiększyć do maksymalnej dobowej dawki 12 tabletek (4 g) na dobę.

Nie należy stosować więcej niż 12 tabletek (4 g) na dobę.

Należy zawsze zachować przynajmniej 4 godzinny odstęp pomiędzy dawkami.

- Dzieci: dawkę ustala się na podstawie masy ciała dziecka.

Zalecana dawka dobowa paracetamolu wynosi około 60 mg/kg mc./dobę, należy ją podać w 4 do 6 dawkach podzielonych, tzn. 15 mg/kg mc. co 6 godzin lub 10 mg/kg mc. co 4 godziny. Przybliżony wiek odpowiadający określonej masie ciała został podany jedynie jako ogólna wskazówka.

- Dla dzieci o masie ciała od 27 do 30 kg (w wieku około od 8 do 10 lat) jednorazowa dawką wynosi jedną tabletkę, w razie konieczności dawkę można powtarzać co 6 godzin, nie należy stosować więcej niż 5 tabletek na dobę.

- Dla dzieci o masie ciała od 30 do 35 kg (w wieku od 10 do 12 lat) jednorazowa dawka wynosi jedną do dwóch tabletek, w razie konieczności dawkę można powtarzać co 6 godzin, nie należy stosować więcej niż 6 tabletek na dobę.

- Dla dzieci o masie ciała od 35 do 50 kg (w wieku od 12 do 15 lat) jednorazowa dawka wynosi jedną do dwóch tabletek, w razie potrzeby dawkę można powtarzać co 4 godziny, nie należy stosować więcej niż 7 tabletek na dobę.

- Osoby w podeszłym wieku: nie ma konieczności modyfikacji dawki.

Regularne stosowanie leku Efferalgan Vitamin C pozwala zapobiec okresowym nasileniom bólu lub gorączki
- u dzieci należy zachować regularny odstęp w podawaniu dawek zarówno w dzień, jak i w nocy, najlepiej 6 godzinny, nie krótszy niż 4 godziny,
- u dorosłych odstęp pomiędzy dawkami nie może być krótszy niż 4 godziny.

Zalecane dawki maksymalne:

- Dzieci o masie ciała poniżej 37 kg: całkowita dawka paracetamolu nie może być większa niż 80 mg/kg mc./dobę;
- Dzieci o masie ciała od 38 do 50 kg: całkowita dawka paracetamolu nie może być większa niż 3 g/dobę (9 tabletek);
- Dorośli i dzieci o masie ciała powyżej 50 kg: całkowita dawka paracetamolu nie może być większa niż 4 g na dobę (12 tabletek) uwzględniając wszystkie leki zawierające paracetamol.

Ze względu na obecność witaminy C w leku nie należy zażywać leku pod koniec dnia.

Nie stosować leku bez zalecenia lekarza dłużej niż 10 dni w przypadku bólu, a w przypadku przeziębienia i grypy nie dłużej niż 3 dni u dorosłych, u dzieci zawsze nie dłużej niż 3 dni.

Działanie

Efferalgan Vitamin C jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Obniża podwyższoną temperaturę ciała występującą w czasie choroby, nie obniża temperatury prawidłowej. Paracetamol w mniejszym stopniu niż salicylany podrażnia błonę śluzową żołądka.
Dodatek witaminy C uzupełnia jej niedobory często występujące w przebiegu chorób przeziębieniowych.

Wskazania

Wskazania do stosowania:

- Ból o łagodnym i średnim nasileniu różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, stawów, mięśni, bóle miesiączkowe, nerwobóle i inne).
- Leczenie objawowe stanów grypopodobnych i przeziębienia.
- Gorączka.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Efferalgan Vitamin C
- jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol, kwas askorbowy lub którykolwiek z pozostałych składników leku Efferalgan Vitamin C,
- u dzieci o masie dała mniejszej niż 27 kg,
- u kobiet w pierwszym trymestrze ciąży,
- jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby,
- jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność nerek,
- jeśli u pacjenta występuje choroba alkoholowa,
- jeśli u pacjenta występuje niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej,
- jeśli pacjent jest leczony inhibitorami MAO (leki stosowane m.in. w depresji) oraz w okresie do 14 dni po zakończeniu leczenia,
- w przypadku jednoczesnego stosowania z lekami przeciwbólowymi o działaniu agonistyczno-antagonistycznym: buprenorfiną, nalbufiną, pentazocyną,
- jeśli u pacjenta występuje kamica nerkowa, w przypadku, gdy podawane są duże dawki witaminy C (większe niż 1 g).

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując lek Efferalgan Vitamin C
Efferalgan Vitamin C zawiera paracetamol i należy go stosować z uwzględnieniem jednoczesnego przyjmowania innych leków zawierających paracetamol, aby nie stosować dawki dobowej większej niż zalecana.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek Efferalgan Vitamin C może powodować działania niepożądane, choć nie u każdego one wystąpią. Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.

Częstość występowania działań niepożądanych wymienionych poniżej określono następująco:

Rzadko: u mniej niż 1 na 1000, ale u ponad 1 na 10 000 leczonych pacjentom
Bardzo rzadko: u mniej niż 1 na 10 000 leczonych pacjentów.

Rzadko: złe samopoczucie, obniżenie ciśnienia krwi, zwiększona aktywność aminotransferaz wątrobowych.

Bardzo rzadko: reakcje nadwrażliwości, częstoskurcz, biegunka, bóle brzucha, nudności, wymioty, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi), leukopenia (zmniejszenie liczby białych krwinek), neutropenia (zmniejszenie liczby neutrofilów - typu białych krwinek), spadek wartości INR (współczynnik krzepliwości krwi), wzrost wartości INR
Zgłaszane byty bardzo rzadkie, wymagające odstawienia leczenia, przypadki reakcji nadwrażliwości (zaczerwienienie skóry, wysypka, rumień lub pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy (obrzęk głębokich warstw skóry i tkanki podskórnej i duszność, skurcz oskrzeli, nadmierne pocenie, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi aż do objawów wstrząsu anafilaktycznego (spowodowanego ciężka ogólnoustrojową reakcją alergiczną, jego objawy to: duszność, obrzęk krtani i gardła, świąd skóry i jej zaczerwienienie, ból głowy, uczucie „ucisku” zawroty głowy, znaczne osłabienie, aż do utraty przytomności włącznie; w ciężkich przypadkach może zagrażać życiu) oraz obrzęku Quinckego).

Duże dawki kwasu askorbowego (większe niż 1 g) mogą u niektórych osób powodować rozwój kamicy szczawianowej i moczanowej oraz nasilać hemolizę u osób z niedoborem G6PD w postaciach z przewlekłą hemolizą.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Stosowanie leku Efferalgan Vitamin C z innymi lekami

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Ciąża i karmienie piersią  

Ten lek może być stosowany w okresie ciąży i w okresie karmienia piersią tylko za zgodą lekarza i w indywidualnych przypadkach.

Ważne informacje o niektórych składnikach leku Efferalgan Vitamin C

Ten lek zawiera sorbitol i dlatego nie należy podawać go w przypadku rzadko występującej, dziedzicznej nietolerancji fruktozy.

  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25oC.
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 899 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Efferalgan Vitamin C - Paracetamolum, Acidum ascorbicum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol witamina C (kwas askorbinowy)

Postać:

tabletki musujące

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwbólowe przeciwgorączkowe

Wskazania:

Stany gorączkowe, grypa, przeziębienie. Bóle różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, stawowe, mięśniowe), nerwobóle.

Dawkowanie:

Dorośli i młodzież powyżej 15 roku życia: 1-2 tabletki 1-3 razy dziennie w dużej ilości wody. Dzieci: od 7 do 13 roku życia: 0,5-1 tabletki 1-3 razy dziennie w dużej ilości wody, od 13 do 15 roku życia 1-1,5 tabletki 1-3 razy dziennie w dużej ilości wody. Przeciętne dawkowanie wynosi 20-30 mg/kg masy ciała/na dobę. Pomiędzy dawkami powinien być zachowany odstęp co najmniej 4godzinh. Nie powinien być stosowany u dzieci poniżej 3 miesiąca życia.

Możliwe skutki uboczne:

Istnieją doniesienia o uszkodzeniu wątroby, nerek lub szpiku na skutek stosowania preparatu w dużych dawkach lub przewlekle oraz o reakcjach uczuleniowych na lek (pokrzywka, rumień, zapalenie skóry).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lek, astmę oskrzelową, cierpisz na schorzenia wątroby, nerek, anemię. Gdy przyjmujesz inne preparaty zawierające paracetamol, leki przeciwzakrzepowe, nasenne, przeciwpadaczkowe, rifampicynę, kwas acetylosalicylowy, metoklopramid, cymetydynę, salicylamid, izoniazyd, ranitydynę, propranolol. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus